Samochód używany do 40tys. Rodzinny.

Samochód używany do 40tys. Rodzinny.

29 Mar 2015, 01:11

Witam wszystkich. Na starcie zaznaczę, że odwiedziłem kilka poprzednich stron, trochę poczytałem samemu.

Szukamy z żoną samochodu do wyżej wymienionej kwoty, nie oznacza to, że chcemy wydać równo 40 tysięcy ale jeżeli coś w tej kwocie byłoby naprawdę znacząco lepsze od tańszych egzemplarzy to nie byłoby problemu.

Kolejna sprawa to, że w najbliższym czasie planujemy powiększenie rodziny, więc miejsce na jakiś wózek dziecięcy i kilka dodatkowych rzeczy musi się zmieścić.

Najbardziej z tych dotychczasowych modeli, które znaleźliśmy najbardziej podobają nam się :

Open Insignia
Chevrolet Cruze
Mazda 3
Passat CC
Ford Mondeo Mk4
Citroen C5

Jeżeli chodzi o podróżowanie to głównie po mieście. Zakupy, praca, raz na miesiąc tak około 100km w trasę i raz do roku, może dwa gdzieś w nasz kochaną Polskę.

Na koniec chciałbym dodać, że żona jest bardzo uparta ;) i bardzo zależy jej aby samochód nie był z rocznika mniejszego niż 2009 oraz nie miał więcej niż 125tys przebiegu. Ja żadnym specjalistą nie jestem i nie uważam, żeby to grało tak ważną rolę i jeżeli ktoś mógłby również wypowiedzieć się trochę na ten temat, tzn czy warto również rozglądać za trochę starszymi modelami.
blog
Obserwowany

Auto: cos

Re: Samochód używany do 40tys. Rodzinny.

29 Mar 2015, 11:10

Passata CC odpuść, bo nie ma w nim dobrych (trwałych) silników
Jak planujesz wożenie wózka to odrzuć Mazdę 3 i zastąp ją 6tką z silnikiem 2,0. Znacznie lepszy wybór przy Twoich wymogach.
Citroen też z silnikiem 2,0 jest bardzo dobrym samochodem. Podobnie Monedo.

Wymagania odnośnie roczniku i przebiegu odpuść, bo ważne aby auto było pewne ;) To w każdym temacie się powtarza.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 422
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Bezpieczniejsze skrzyżowania dzięki łączności samochodów z otoczeniem Bezpieczniejsze skrzyżowania dzięki łączności samochodów z otoczeniem
    W ramach wspólnego projektu Wolfsburg, Volkswagen i Siemens utworzyły obszar testowy na głównej ulicy miasta, na której dziesięć sygnalizatorów świetlnych wyposażono w urządzenie do transmisji ...
    Prowadzenie samochodu na głodzie Prowadzenie samochodu na głodzie
    Wielu kierowcom zdarza się prowadzić samochód, odczuwając głód, co skutkuje zmęczeniem oraz obniżoną koncentracją. Żeby tego uniknąć, część osób decyduje się na jedzenie w samochodzie, co jest równie ...

•