Samochód za 12 000 zł - dylemat.

Samochód za 12 000 zł - dylemat.

23 Mar 2012, 23:25

Witam serdecznie.
Poszukuję niedrogiego samochodu, który ma służyć jako auto rodzinne. Setki opinii w Internecie, dziesiątki od znajomych a ja z coraz to większym mętlikiem w głowie.
Moje wymagania to pojemność nie większa niż 2.0, koniecznie w benzynie. Optymalnie, gdyby był to hatchback, może być jednak sedan. Rocznik nie starszy niż 2000. Dobrze, gdyby spalanie utrzymywało się na przyzwoitym poziomie (7l w trasie mnie satysfakcjonuje). Oczywiście nie chciałbym również spędzać zbyt wiele czasu na wizytach u mechanika :)
Moja lista ograniczyła się do trzech modeli - Forda Mondeo MK3, Skody Octavii I oraz Seata Toledo II. Nie ukrywam, że najbardziej przemawia do mnie Mondeo. Chciałbym kupić coś z tej trójki, choć nie jest to decyzja ostateczna, jakie macie zdanie o tych samochodach? W przedbiegach odpadła Toyota Avensis, Opel Astra czy Ford Focus.
Myślałem o tych konkretnych autach, co o nich sądzicie?
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]

Liczę na Waszą pomoc :)
malutki88
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 01 2001

Re: Samochód za 12 000 zł - dylemat.

24 Mar 2012, 08:29

1. wiejski szrot - nawet właściciel do zdjęć go nie umył (popatrz na dywaniki, które są całe w błocie) + pewnie cyknięty licznik

2. samochód dobry - mój znajomy identyczną skodę ma, nawet kolor ten sam, tyle że w dieslu (nie wiem dokładnie jak tam sprawują się konkretne silniki w benzynie, ale ponoć nie jest źle - niech się ktoś inny wypowie na ich temat). Jeśli nie przeszkadza Ci wiecznie "upierdzielony" samochód (bo inaczej tego nie można nazwać) to brał bym ją. Książka serwisowa jest oraz komplet kluczyków, co już dobrze świadczy o właścicielu + całkiem, całkiem mfelgi. Stan w miarę odpowiadający licznikowi.

3. Seat, Skoda i VW to można powiedzieć, że to samo. Głównie karoserią się różnią. silniki te same. Ten z linku też wydaje się ok.

Pamiętaj aby sprawdzić jeszcze skazy na lakierze itd. ale nie powinno ich być na tych 2 ostatnich. Ja na twoim miejscu wybrałbym diesla (pewnie dlatego, że je o wiele lepiej znam od benzyniaków) - 1.9 TDI 110 koni do jazdy rodzinnej by Ci spokojnie wystarczyło.
Rodney
Początkujący

Re: Samochód za 12 000 zł - dylemat.

24 Mar 2012, 10:14

Dzięki Rondey za radę, odpuszczę to Mondeo, może trafi się jakieś inne :) Na razie jestem rzeczywiście chyba najbliżej kupna Octavii. A co sądzicie o tej starszej Astrze? Szczerze mówiąc, to najbardziej przekonywuje mnie ona z powodu takiego, że nigdzie nie musiałbym po nią jeździć :)
[link wygasł]
malutki88
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 01 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

SKODA Octavia uzyskała 5 gwiazdek w testach Euro NCAP SKODA Octavia uzyskała 5 gwiazdek w testach Euro NCAP
    Nowa SKODA Octavia uzyskała 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP. "Bezpieczeństwo jest dla marki ŠKODA priorytetem. Odzwierciedleniem tego jest nasz najnowszy model. Naszym celem było stworzenie samochodu, ...
    Niesłyszący na drodze Niesłyszący na drodze
    Liczba osób mających problem ze słuchem szacowana jest na 10%-15% wszystkich mieszkańców globu. W Europie problem ten dotyka około 80 mln osób. W Polsce liczba ta szacowana jest na około 1 mln. Terminem ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50