Samochód za 5-7tys.zł od 2000r.

05 Wrz 2014, 21:39

Witam szanownych fanów motoryzacji:)

Stoję przed koniecznością zakupu małego samochodu (segment B lub C). Budżet to 5-6 tys.zł z możliwością zwiększenia do 7tys.zł.

Samochód MUSI mieć ABS, el. opuszczane szyby oraz centralny zamek z pilotem. Z założenia samochód ma jeździć w ruchu miejskim na trasach po kilka kilometrów, znacznie rzadziej odcinki 10-15km i być w miarę ekonomiczny 5-7l/100. Nie planuję LPG. Nie podjąłem też decyzji co do zasilania - czy benzyna czy diesel. Wskazana dobra dostępność części zamiennych - tak aby nie zrujnowały portfela.

Zaczęło się od Punto II (przed liftem). Potem jakoś spodobało się Stilo, ale czytając opinie zacząłem mieć duże wątpliwości co to jego awaryjności instalacji elektrycznej. Niestety nikt nie sprecyzował czego te awarie dotyczą i czy unieruchamiają samochód. Stilo są nieźle wyposażone z tego co zauważyłem. Później w grę weszła Skoda Fabia, ale wszystkie oferty to samochody z silnikami 60 i 68KM, a z informacji które wyczytałem to stare konstrukcje i lepiej szukać 1.4 75KM. I tu jest problem - bardzo mało ofert. W kręgu zainteresowań znalazła się Astra G (tzw. Astra II). Ludzie narzekają, ze strasznie gnije. Kolejnym samochodem jaki biorę pod uwagę jest VW Polo. Jest kilka wydaje się, ze ciekawych ofert 1.0 i 1.4, ale jakoś bez ABS. Na tym forum wyczytałem, że warto się zainteresować Corollą E11. Wygląda nieźle, ale tylko ta po liftingu (bez okrągłych reflektorów). niestety bardzo mały wybór podobnie jak w przypadku Fabii. Z aukcjach znalazłem Mitsubishi Colt. Jeden daleko z 1.3 i 82KM, jeden czarny w moim mieście ale 1.6 i 90KM. Co to za samochód? Mojej żonie się spodobał. Nie rozumiem też dlaczego Yaris są tak drogie. Może Mercedes A140?

Pominąłem jakieś samochody, które warto wziąć pod uwagę? Ostatnie dwa dni spędziłem na przeglądaniu ofert i czytaniu opinii - czym więcej czytam, tym mniej wiem. Mam nadzieję, ze tutaj pomożecie mi to wszystko ogarnąć i pomóc w wyborze.
crashb
Nowicjusz
 
Posty: 19
Miejscowość: Żory
Auto: niezidentyfikowany

05 Wrz 2014, 22:11

Zejdź z rocznika to raz bo nie masz 50k tylko 5.
Punto II okej, szukaj wersji 80 konnej
Stilo/Astra nie ten budżet to raz a ten pierwszy awaryjny
Fabia jak już to 75 km, Polo tak samo. Żadne tandtne 1.0
A klasa to złom jakich mało.
Yaris nie ten budżet.
Corolla fajna :ok:
Colt też, zobacz na Accenta to Colt w innej budzie.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

05 Wrz 2014, 22:26

Ja bym się nie zastanawiał... Z podanych brałbym E11 bez dwóch zdań.

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

06 Wrz 2014, 09:04

Również jestem za E11 tylko jak Koniu wspomniał zejdz z rocznika.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

06 Wrz 2014, 09:55

carisma 1,6
korbotronik z tyłu ale reszta ok
można wyrwać spokojnie 2003
spalanie we Wro 6-7l bp w zależności od nogi

przykładowo [link do oferty na Olx wygasł]
AASF
Nowicjusz
 
Posty: 31
Miejscowość: Wrocław
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Uno
Silnik: 1.0 Fire
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

06 Wrz 2014, 09:57

AASF napisał(a):spalanie we Wro 6-7l bp
No na pewno... 8-9l łyka.. :ok:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Luxury Sedans, Midsized - Audi A6
    Czasopismo "Consumer Reports" ogłosiło Audi A6 najlepszym samochodem w kategorii luksusowych sedanów średniej wielkości - "Luxury Sedans, Midsized". Redakcja magazynu oceniała właściwości jezdne, jakość wnętrza, zużycie ...
    Smart Fortwo w nowej edycji limitowanej "cityflame"
    Pełen kontrastu, pełen życia - smart fortwo w nowej edycji limitowanej cityflame skutecznie przyciąga spojrzenia i rozświetla serca miast. Połączenie słonecznego koloru z czarnymi dodatkami ma swój ciąg dalszy w kabinie, ...

06 Wrz 2014, 10:00

tyle to łyka 1,8 GDI
1,6 to stary prosty silnik 6-7l po tym dziurawym mieście
AASF
Nowicjusz
 
Posty: 31
Miejscowość: Wrocław
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Uno
Silnik: 1.0 Fire
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

06 Wrz 2014, 10:03

To ile w trasie spali? 4l? Popłynąleś troche z tym spalaniem.. 6l spali na trasie według opini..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

06 Wrz 2014, 10:13

Ehh, nie chciałem zaczynać flame war. Popadasz w skrajność.
1,6 robi w trasie 5,5-6,5l (90km/h)
1,8 GDI w trasie podobnie z 0,5l więcej max (z przyczepką i kompletem pasażerów było 7-7,5l)
To są standardowe wyniki.

Po za tym odbiegliśmy w sumie od tematu.

Pug 206/306 za mały?
AASF
Nowicjusz
 
Posty: 31
Miejscowość: Wrocław
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Uno
Silnik: 1.0 Fire
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

06 Wrz 2014, 10:26

Jak w trasie 5.5-6.5l skoro po mieście spala 6-7l? Czyli ma praktycznie takie samo spalanie w mieście i trasie? :shock:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

06 Wrz 2014, 10:55

Mam do czynienia z Carismą 1.6 od jakiegoś czasu, chyba 90 konna albo 99 konna. Fajnie dość to jeździ ale po Wro łyka 8-9l. Po trasie koło 6-6.5l.
Wynik i tak jest zadowalający.
O GDI się nawet nie będzie wypowiadał bo to nic nie warte.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

06 Wrz 2014, 11:00

Zgadza się. Jak błyskotliwie zauważyłeś jest niewiele większe. Jeśli Ci się to nie podoba to nie moja wina.
Miasto 1500-2500 obrotów (normalna jazda bez szaleństw, zaokrągliłem przedział nie czepiaj się)
Trasa 80-100km/h
To jest fakt.

Koniu

Za dużo łyka po mieście.
Ja miałem na myśli 1,6 103km
AASF
Nowicjusz
 
Posty: 31
Miejscowość: Wrocław
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Uno
Silnik: 1.0 Fire
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

06 Wrz 2014, 19:37

Koniu:
Dlaczego tak negatywnie jesteś nastawiony do Mercedesa A?
Dlaczego nie Polo 1.0? Chodzi wyłącznie o moc silnika czy może jego wady?
Accent nie podoba się w przeciwieństwie do Colta. Niestety nie znam tego samochodu, a nie chciałbym kupić czegoś do czego nie można kupić części. Jak z blacharką, na szrotach można dostać jej elementy? Samochodem ma jeździć osoba, która od ponad 10 lat nie siedziała za kółkiem ... i do tego kobieta :/ Wiadomo o co chodzi :no:

Vermin, Barol:
No, poważnie biorę ją pod uwagę, ale mało jest ofert sprzedaży. Wykluczam te przed liftem z okrągłymi światłami. Wydaje mi się, ze ciekawą ofertą byłaby ta [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - niestety bez ABS, a ABS być musi!
Swoja drogą jak z dieslami w Toyotach? Generalnie wolałbym benzynę, ale jest kilka ofert z dieslem.

AASF:
Carisma odpada, jest za duża. Segment C to całkowite maksimum i to lekko kontrowersyjnie (samochód ma być dla żony, a ona chce mały).
korbotronik to?
Dd Peugeotów raczej wolę trzymać się z daleka podobnie jak od Clio.

W Euromocie w Żorach pojawiło się Punto II FL z końca 2003 roku (1. rejestracja w 2004) za 6900zł, ale bez ABS:( Trochę zawaliłem sprawę, bo kolega kilka miesięcy temu sprzedał Astrę II z przebiegiem poniżej 80tys.km (oryginalny przebieg, pierwszy właściciel). Niestety wtedy jeszcze nie planowałem zakupu samochodu dla żony.

Generalnie coraz bardziej skłaniam się ku Fabii, ale niestety większość ofert to jednostki poniżej 75KM, a także ku Corolli E11 po FL. Ewentualnie Punto, ale większość to jednostki 60KM.
Ostatnio edytowany przez crashb, 06 Wrz 2014, 19:44, edytowano w sumie 1 raz
crashb
Nowicjusz
 
Posty: 19
Miejscowość: Żory
Auto: niezidentyfikowany

06 Wrz 2014, 19:39

Mercedes Klasy A to samochód awaryjny.
BK1928
Zaawansowany
 
Posty: 604
Prawo jazdy: 06 06 2014
Auto: Mercedes-Benz Klasy E W212
Silnik: E200 CDI 136km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2010

06 Wrz 2014, 19:56

crashb napisał(a):Dlaczego tak negatywnie jesteś nastawiony do Mercedesa A
bo to rdzewiejące, awaryjne badziewie, w którym można zginąć pokonując zakręt szybciej niż 5km/h
crashb napisał(a):Dlaczego nie Polo 1.0?
Nie jedzie, a przy tym pali więcej niż większe silniki. Przyspieszenie mierzone za pomocą kalendarza.
crashb napisał(a):Accent nie podoba się w przeciwieństwie do Colta.
Masz 7k a marudzisz jakbyś miał co najmniej 2 razy tyle. Powinieneś się wgl cieszyć, że ktoś się interesuje tym tematem bo było tu takich multum
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004