Samochód za ok. 15 tys. zł

01 Sie 2020, 18:49

Witam,

stoję przed wyborem samochodu i przed podjęciem decyzji postanowiłem prosić Was o poradę. Wiem, że podobnych tematów jest już kilka, jednak po dość dogłębnej lekturze mam już kilku faworytów i chciałbym usłyszeć Wasze opinie na ich temat.
Przede wszystkim samochód, jakiego szukam powinien być 5-cio drzwiowy. Interesują mnie wyłącznie silniki benzynowe. Co do gabarytów to jestem tu gotów pójść na pewne kompromisy (hatchback/kombi/minivan) jednak w grę nie wchodzą całkiem małe rozmiary typu Yaris, czy Hyundai i10.

Z dodatkowego wyposażenia samochód musi posiadać podstawowe funkcje tj. klimatyzację, centralny zamek, elektryczne szyby. Szczerze mówiąc im mniej "świecącej" elektroniki tym lepiej.

Do tej pory moimi faworytami są:
1. Hyundai i30 (obydwie wersje tj. hatchback i kombi) - z tego, co wyczytałem samochody te lubią korodować, tym bardziej że mówimy tu o roczniku 2008-2010. Jeśli chodzi o silniki to mój wstępny wybór padł na 1.4 bądź 1.6 benzyna (zresztą to chyba jedyne opcje).
2. KIA Cee'd - podobno samochód bliźniaczy do Hyundaia trapiony podobnymi problemami.
3. Peugeot 308 sw - jedna z najmniej pożądanych przeze mnie opcji po przeanalizowaniu opinii dot. silników benzynowych (w szczególności 1.6 THP)

Oprócz powyższych mam jeszcze w zanadrzu kilka "perełek", które z tego co widzę, są raczej nieuchwytne. Z racji tego, że tobie dość duże przebiegi, kupno auta które ma przejechane blisko 300 tys. km nie wchodzi w grę. Wspomniane perełki to toyota Avensis II, toyota Corolla Verso.

Bardzo prosiłbym, abyście się wypowiedzieli na temat powyższych pozycji, być może podsuniecie mi inny model, który pominąłem w moich poszukiwaniach, a jest godny uwagi.
Inwestor93
Obserwowany
 
Posty: 1

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    KONKURS WAKACYJNY 2021 - Mamy dla Was karty podarunkowe Allegro
    Konkurs wakacyjny 2021 dla aktywnych użytkowników naszego forum (konkurs trwa do 1 września włącznie). Mamy dla Was Karty podarunkowe Allegro! Każdy kto odwiedza nasze forum i wypowiada się na nim pisząc tematy, posty, ...
    Jak bezpiecznie parkować? Niebezpieczeństwa parkowania!
    Parkowanie to jedna z podstawowych umiejętności, jakie kierowca powinien nabyć w czasie kursu nauki jazdy. Jednak nawet gdy ktoś wykona ten manewr prawidłowo podczas egzaminu, nie ma pewności, że będzie w stanie równie ...

  •