Samochód za ok. 15 tys. zł

01 Sie 2020, 17:49

Witam,

stoję przed wyborem samochodu i przed podjęciem decyzji postanowiłem prosić Was o poradę. Wiem, że podobnych tematów jest już kilka, jednak po dość dogłębnej lekturze mam już kilku faworytów i chciałbym usłyszeć Wasze opinie na ich temat.
Przede wszystkim samochód, jakiego szukam powinien być 5-cio drzwiowy. Interesują mnie wyłącznie silniki benzynowe. Co do gabarytów to jestem tu gotów pójść na pewne kompromisy (hatchback/kombi/minivan) jednak w grę nie wchodzą całkiem małe rozmiary typu Yaris, czy Hyundai i10.

Z dodatkowego wyposażenia samochód musi posiadać podstawowe funkcje tj. klimatyzację, centralny zamek, elektryczne szyby. Szczerze mówiąc im mniej "świecącej" elektroniki tym lepiej.

Do tej pory moimi faworytami są:
1. Hyundai i30 (obydwie wersje tj. hatchback i kombi) - z tego, co wyczytałem samochody te lubią korodować, tym bardziej że mówimy tu o roczniku 2008-2010. Jeśli chodzi o silniki to mój wstępny wybór padł na 1.4 bądź 1.6 benzyna (zresztą to chyba jedyne opcje).
2. KIA Cee'd - podobno samochód bliźniaczy do Hyundaia trapiony podobnymi problemami.
3. Peugeot 308 sw - jedna z najmniej pożądanych przeze mnie opcji po przeanalizowaniu opinii dot. silników benzynowych (w szczególności 1.6 THP)

Oprócz powyższych mam jeszcze w zanadrzu kilka "perełek", które z tego co widzę, są raczej nieuchwytne. Z racji tego, że tobie dość duże przebiegi, kupno auta które ma przejechane blisko 300 tys. km nie wchodzi w grę. Wspomniane perełki to toyota Avensis II, toyota Corolla Verso.

Bardzo prosiłbym, abyście się wypowiedzieli na temat powyższych pozycji, być może podsuniecie mi inny model, który pominąłem w moich poszukiwaniach, a jest godny uwagi.
Inwestor93
Obserwowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Zamienniki opon - kalkulator
    Zamiennik to opona która ma za zadanie zastąpić nam oponę wzorcową tą którą przewidział do montażu w samochodzie producent. Chodzi tu dokładnie o rozmiar średnicy zewnętrznej opony który będzie jak najbardziej ...
    SKODA Superb - nowy wygląd i mniejsze zużycie paliwa
    SKODA rozpoczyna kolejny etap swojej ofensywy modelowej SKODĄ Superb. Model flagowy marki imponuje atrakcyjnymi nowymi elementami stylistyki SKODY, świeżym wnętrzem i ulepszonymi funkcjami. Zużycie paliwa i emisja CO2 oferowanych ...

•