Samochody pokontraktowe - master1/ dobreużywane/autopunkt

Samochody pokontraktowe - master1/ dobreużywane/autopunkt

02 Lis 2018, 23:47

Czy kupując samochód od dealer np master1 warto takie auto zobaczyć jeszcze w serwisie ?
Wiadomo kupując używkę, tym bardziej sprowadzoną nic o takim aucie nie wiemy, tu jednak często otrzymujemy raporty ze zdania pojazdu do bazy oraz wyciągi z czynności serwisowych a master1 obiecuje nawet serwis przed wydaniem pojazdu klientowi.
Czy w dobie możliwości nawet zdalnego zawarcia umowy, można zaufać tego typu podmiotom czy lepiej umówić się do ASO (podpięcie interfejsu, szarpaki itd ) ?
doktorek
Nowicjusz

Auto: nie mam

Re: Samochody pokontraktowe - master1/ dobreużywane/autopunkt

06 Lis 2018, 12:04

Po zwrocie z Leasingu auta są w różny sposób usprawniane i naprawiane. Części są ok ale jakość napraw jest różna - zależna od mechanika. Często kontrolujemy takie auta - nie znajdziemy tam dwóch samochodów zespawanych ale zawsze możemy po naszych oględzinach prosić sprzedawcę o poprawienie naprawy lub rekompensatę pieniężną na naprawę we własnym zakresie.
Szarpaki itp. to przegląd techniczny a nie przedzakupowy :)
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - http://www.moto-zakup.pl
Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 38
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

10 Lis 2018, 00:01

motozakup napisał(a):Szarpaki itp. to przegląd techniczny a nie przedzakupowy

Dzięki za odp, wielokrotnie na formach/wśród znajomych , (szczególnie jeśli ktoś kupował pokrewne do posiadanego auto ) procedura "sprawdzenia " auta przed zakupem ograniczała się do podpięcia interfejsu (posiadanego z racji poprzedniego auta/ bądź będącego w posiadaniu przez innego użytkownika forum marki) + wizyta w SKP celem przeprowadzenia ścieżki identycznej jak na okresowym badaniu technicznym.
Standardowa ścieżka diagnostyczna pokaże nam luzy, stan układu hamulcowego i zawieszenia, ewentualne wycieki - a w sumie to to jest prognostykiem wydatków na początku eksploatacji swojego "nowego" pojazdu.
doktorek
Nowicjusz

Auto: nie mam

10 Lis 2018, 12:57

Ścieżka na SKP nie sprawdza w aucie nawet 25% tego co powinno się sprawdzić przed zakupem zwłaszcza przy kalibracji urządzeń oraz osób obsługujących owe urządzenia.
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika

30 Lis 2018, 10:12

Ja akurat kupowałem w Master1.pl swoją Skodę w ubiegłym roku i jeżdżę nią do dzisiaj, więc spokojnie można im zaufać. Obsługa klienta na wysokim poziomie i auto przed zakupem przeszło kontrolę. Ja jestem zadowolony i polecam.
Kosmyk
Obserwowany

Prawo jazdy od: 09 02 1980
Auto: VW Passat

30 Lis 2018, 10:47

To dlaczego w profilu masz passata ?
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pięć zasad kiedy nie powinniśmy wrzucać na luz? Pięć zasad kiedy nie powinniśmy wrzucać na luz?
    Wokół prawidłowego stosowania sprzęgła narosło kilka mitów, które są popularne wśród wielu kierowców. Podpowiadamy oraz wyjaśniamy, kiedy i w jaki sposób używać pedału sprzęgła. Zwalniając, ...
    Pierwsza litera w alfabecie Lexusa to F Pierwsza litera w alfabecie Lexusa to "F"
    Był rok 2006 i od premiery Lexusa IS drugiej generacji minęło kilka miesięcy. Dlaczego zatem Lexus testował nowego IS-a skrytego pod kamuflażem? Dziennikarze motoryzacyjni zauważyli, że coś się święci, kiedy zaczęły się ukazywać ...

•