Samochodzik

Samochodzik

12 Wrz 2009, 14:13

Witam,
Wybieram się jutro na giełdę do Mysłowic i chciałbym już kupić samochód. Oglądałem dzisiaj fiata brava z 96/97 r. 1,6 z full wyposażeniem prócz skóry. Ale zastanawiam się, czy nie lepiej kupić za te pieniądze golfa III, bo ta brava kosztuje 7900, poza tym zniechęca mnie to, iż sprzedaje ją handlarz, a nie prywatna osoba, u których szukam golfików III.
Co sądzicie on tych samochodach? A może coś lepszego warta kupić za tą gotówkę? Jedynie chciałbym, żeby samochód był 4/5 drzwiowy, palił w granicach 7 lub 7,5l na 100.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc! ;)
Widmo
Nowicjusz

Miejscowość: Sosnowiec

12 Wrz 2009, 14:31

Na gieldzie w wiekszosci mozna spotkac wlasnie handlarzy a nie osoby prywatne,ja na Twoim miejscu bral bym ta Brave,7900zl z prawie full wyposazeniem to niema co narzekac a Golfa w tej cenie kupisz z 94r bodajze i co bd mial wspomaganie,c.zamek.el.szyby i lusterka a tu masz prawie full opcje,ale mowisz gielda Myslowice to jak najbardziej poniewaz jest tam wiele komisow przy samej gieldzie i naprawde mozesz cos znalesc sensownego,u mnie rodzice mieli jak narazie 4samochody z czego 2 byly kupione wlasnie w komisach i jeden wlasnie w komisie na terenie gieldy w Myslowicach
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
Paliwo: Benzyna

Re: Samochodzik

12 Wrz 2009, 20:52

Widmo napisał(a):Witam,
Wybieram się jutro na giełdę do Mysłowic i chciałbym już kupić samochód.

Jak widze taki tekst to mi się odechciewa doradzać... Chłopie weź jakieś relanium i wyluzuj. Samochodu nie kupuje się w 5 minut i co najważniejsze NIE NA 5 MIN. Na giełdzie prawdopodobnie będą sami handlarze a auta to w 95% ulepy a te 5% porządnych pójdzie o 7 rano i śladu po nich nie zobaczysz... Poszukaj ogłoszeń najlepiej od osób prywatnych w promieniu 150 km od miejsca Twojego zamieszkania, weź dobrego zaprzyjaźnionego mechanika i jedź oglądać a może trafisz porządne auto. W przeciwnym wypadku zasilisz szeregi osób, które kupiły pierwsze lepsze auto od handlarza na giełdzie i powielających opinię, że Ford g...o wort a Fiat jego brat :(
Pozdrawiam!
Kuba
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

12 Wrz 2009, 21:49

otóż to zgadzam sie z kolega kubuchem.A może własnie poszukaj forda mondeo?za te pieniądzie znajdziesz mk2
rustin
Aktywny

Auto: Mondeo MK3

13 Wrz 2009, 09:08

Widzę,że oczekujesz spalania pomiędzy 7 a 8l. No to niestety Bravo z 1,6 odpada... Na twoim miejscu poszukałbym tego modelu z 1,2 16v,bo spali o wiele mniej od 1,6 a przyspieszenie ma zadowalające jak na tę pojemność. Golf w mieście też połknie ok 10l beny.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

13 Wrz 2009, 10:25

Hmm... Wiadomo jak jest u handlarzy... Ale jak kupisz Golfa od prywatnej osoby to też będzie miał pewnie zdrowo cofnięty licznik :wink:
BMW E60 530dA
Daro20VT
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E60 530dA
Silnik: 3.0d
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak czytać etykietę na oponach? Jak czytać etykietę na oponach?
    Etykieta opony jest cechą opon pojazdów mechanicznych. Producenci opon dla samochodów osobowych, lekkich i ciężkich samochodów ciężarowych, od listopada 2012 zobowiązani są do podania na naklejce lub ...
    Toyota TS050 Hybrid po raz pierwszy w Silverstone Toyota TS050 Hybrid po raz pierwszy w Silverstone
    W weekend 16-17 kwietnia zaczynają się Mistrzostwa Świata FIA w wyścigach długodystansowych (FIA World Endurance Championship). W 6-godzinnym wyścigu w Silverstone w Wielkiej Brytanii Toyota GAZOO Racing wystawi nowy bolid, ...

• 13 Wrz 2009, 20:08

Dzięki Wam za wypowiedzi. Kupiłem samochód, ale Volkswagena Polo (sedan) za 8 tys.
    Kupiłem u Pana trochę starszego, który jeździł nim 10 lat wszystko było robione od razu jak coś się działo. Pojechałem na stacje diagnostyczną i sam gość tam powiedział, że ładny zadbany samochodzik, który się opłaca za tą cenę. Chodzi idealnie, chociaż wcześniej jak słyszałem takie słowa o samochodzie używanym to mi się śmiać chciało. Jestem zadowolony z zakupu, ale to dopiero pierwszy cały przejeżdżony dzień. Zobaczymy jak będzie dalej :)

Pozdrawiam!
    Widmo
    Nowicjusz

Miejscowość: Sosnowiec

13 Wrz 2009, 20:47

To teraz będzie Polo Widmo czy z Widmo?! :grin: Jeśli dziadek wymieniał wszystko na bieżąco to nawet jakbyś kupił nie wiadomo jakiej marki auto było by w b.dobrym stanie,kiedyś czytałem o Fiatach ,że właściciele Fiatów jeżdżą przeważnie nimi do całkowitej rozsypki nie dbając o nie a potem sprzedają ,spróbujcie tak postąpić chociażby ze świetnym BMW E46 to potem kolejny właściciel powie ,że BMW g...o warte ,to się rozniesie po Polsce głuchym telefonem a ostatni nadstawiacz ucha krzyknie i tak ,że Fiat i Ford g...o wort :!: :mrgreen:
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

• Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      Monster Truck Rock Star, 11
      Subaru Impreza STI
      GTP Light