SCANIA G420 - spalanie

SCANIA G420 - spalanie

10 Mar 2015, 08:45

Witam,
zwracam się do Was z pytaniem. Co może być przyczyną wysokiego spalania w SCANII wywrotce? SCANIA pali mi ok 55l/100km! Fakt jest to wywrotka, jeździ dodatkowo z przyczepą (też wywrotką) oraz jeździ po budowie ewentualnie robi "trasy" ok 80km. Z załadunkiem w sumie ok 40t mimo wszystko uważam, że 55l/100km to jest duża przesada. Łącznik między kierownicą a siedzeniem raczej odpada bo już mam 3 kierowce na to auto, poza tym sondy są w bakach i wszystkie tankowania widać. Filtry wymieniane regularnie.
Może to coś z wtryskami?

Proszę o pomocne odpowiedzi.

Pozdrawiam
mrozio
Obserwowany

Auto: SCANIA G420
Paliwo: Diesel
Rok produkcji: 2008

Re: SCANIA G420 - spalanie

19 Mar 2015, 23:39

A może masz zapchany filtr powietrza jak dużo jeździsz po budowie? Nie jestem przekonany do końca czy ci dobrze radzę, ale na taką usterkę to wygląda. może lepiej skontaktuj się z jakimiś fachowcami od silników np. bth fast? bo kombinowanie na forum za dużo nie pomoże...
Cynober
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 14 05 1980
Auto: Toyota Corolla
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Innowacyjna instalacja uzdatniania wody na terenie fabryki Audi Innowacyjna instalacja uzdatniania wody na terenie fabryki Audi
    Audi osiągnęło kolejny etap na drodze do produkcji samochodów wolnej od wytwarzania nieczystości. W fabryce w Ingolstadt ruszyło właśnie nowe centrum zaopatrzenia zakładu w wodę przemysłową. Wykorzystując istniejącą ...
    Motor Show 2012 / relacja Motor Show 2012 / relacja
    Wydarzenie zrealizowano w nowej formule łącząc wystawę motoryzacyjną z bogatym programem wydarzeń towarzyszących. Poznańskie wydarzenie obfitowało w premierowe pokazy samochodów, a furorę robiły stoiska na których ...

•