SCANIA G420 - spalanie

SCANIA G420 - spalanie

10 Mar 2015, 09:45

Witam,
zwracam się do Was z pytaniem. Co może być przyczyną wysokiego spalania w SCANII wywrotce? SCANIA pali mi ok 55l/100km! Fakt jest to wywrotka, jeździ dodatkowo z przyczepą (też wywrotką) oraz jeździ po budowie ewentualnie robi "trasy" ok 80km. Z załadunkiem w sumie ok 40t mimo wszystko uważam, że 55l/100km to jest duża przesada. Łącznik między kierownicą a siedzeniem raczej odpada bo już mam 3 kierowce na to auto, poza tym sondy są w bakach i wszystkie tankowania widać. Filtry wymieniane regularnie.
Może to coś z wtryskami?

Proszę o pomocne odpowiedzi.

Pozdrawiam
mrozio
Obserwowany

Auto: SCANIA G420
Paliwo: Diesel
Rok produkcji: 2008

Re: SCANIA G420 - spalanie

20 Mar 2015, 00:39

A może masz zapchany filtr powietrza jak dużo jeździsz po budowie? Nie jestem przekonany do końca czy ci dobrze radzę, ale na taką usterkę to wygląda. może lepiej skontaktuj się z jakimiś fachowcami od silników np. bth fast? bo kombinowanie na forum za dużo nie pomoże...
Cynober
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 14 05 1980
Auto: Toyota Corolla
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Systemy infotainment, wsparcia kierowcy, kolory i materiały Audi RS 6 Systemy infotainment, wsparcia kierowcy, kolory i materiały Audi RS 6
    Nowe Audi RS 6 Avant wyposażone jest w szeroką gamę systemów connectivity, systemów wsparcia kierowcy oraz układów zwiększających komfort podróży. Łączy dzięki nim swój spójny, sportowy ...
    Hybrydy na tory (i OS-y)! Hybrydy na tory (i OS-y)!
    Samochody hybrydowe kojarzą się głównie z oszczędnością i ekologią. Ale ich dominacja w legendarnym, 24-godzinnym wyścigu Le Mans doskonale pokazuje, że spalinowo-elektryczny napęd to nie tylko niższe zużycie paliwa, ...

•