Ściągnięcie i rejestracja auta z włoch - procedura

25 Lis 2010, 23:05

Witam wszystkich!

Mam takie a jestem laikiem w tej kwestii, więc proszę o pomoc osoby które miały styczność z tym tematem. Znalazłem okazyjnie samochód we Włoszech i chciałbym go przywieźć do PL, raczej na handel nie dla siebie. Auto miało by wracać na kołach... i tu jest problem bo wiemy jaka jest sytuacja ze zjazdówkami w IT i jaka cena ubezpieczenie (łącznie ok 400eu) a także ile trwa cała procedura z wyrejestrowaniem tam auta (nawet kilka dni).

Myślę o takiej opcji - dogaduję się z Włochem żeby wrócić na jego tablicach, potem mu odsyłam. Ubezpieczenie można by załatwić w PL na 30 dni (55zl) na podstawie skanu umowy kupna sprzedaży. Tylko tu pytanie, mam odesłać mu tylko tablice? a dowód i certyfikat? tam chyba powinna być adnotacja o wyrejestrowaniu bez której u nas nie zarejestrują? No i w celnym oczywiście było by pytane o tablice i ubezpieczenie na jakim to auto przyjechało itd więc pewno lepiej było by wpisać że przyjechało na lawecie itd?

Mam też matkę we Włoszech, która jest tam zameldowana i mogla by na swój Włoski adres wsiąść, ale czy to by coś pomogło? Tablice na pewno by zostały bo tam przechodzą razem z autem, ale ubezpieczenie i tak musiała by wykupić, a co z zarejestrowaniem w Polsce niewyrejestrowanego auta we Włoszech wtedy itd?

Ma ktoś jakieś jeszcze pomysły? jakieś uwagi do tego co napisałem? bo na pewno trochę namieszałem.

Pozdrawiam
przemo603
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Jedlicze

25 Lis 2010, 23:16

przemo603 napisał(a):mam odesłać mu tylko tablice? a dowód i certyfikat? tam chyba powinna być adnotacja o wyrejestrowaniu bez której u nas nie zarejestrują?

Nie koniecznie.TR mozesz zdać w WK....Adnotacja o wyrejestrowaniu tez nie konieczna.Zdajesz TR do WK i to ich broszka co z tym zrobia dalej...
A na NORCOMIE nie uzyskales konkretnej odpowiedzi... :?: :?:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6169
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

26 Lis 2010, 00:19

Migi60 napisał(a):
przemo603 napisał(a):mam odesłać mu tylko tablice? a dowód i certyfikat? tam chyba powinna być adnotacja o wyrejestrowaniu bez której u nas nie zarejestrują?

Nie koniecznie.TR mozesz zdać w WK....Adnotacja o wyrejestrowaniu tez nie konieczna.Zdajesz TR do WK i to ich broszka co z tym zrobia dalej...
A na NORCOMIE nie uzyskales konkretnej odpowiedzi... :?: :?:

No właśnie nie bardzo, więc próbuję tutaj:)
Nie wiem jak to do końca jest z tablicami w It (napewno wędrują razem z autem do kolejnego właściciela, ale to w obrębie kraju...) bo włoch chyba będzie musiał zwrócić blachy, no i dochodzi jeszcze załatwienie ubezpieczenia...
przemo603
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Jedlicze

28 Lis 2010, 18:59

Witam,
1. możesz przywieźć wyrejestrowane we Włoszech auto na niemieckich żółtych tablicach
tu możesz kupić online http://zoltetablicerejestracyjne.pl/

2. możesz przyjechać do Polski na włoskich dokumentach i tu zarejestrować, polski urząd powiadomi włoski o tym, że samochód jest u nas zarejestrowany.

tu możesz sobie wyliczyć akcyzę i wydrukować wszystkie dokumenty do skarbówki, recyklingu i celnego http://www.druki.rejestracja-samochodu.pl/deklaracja-akcu-vat-25-on-line.html
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

28 Lis 2010, 19:33

DariuszSawicki napisał(a):http://zoltetablicerejestracyjne.pl/

Myślę ze tu znajdziesz tablice za "lepsze'pieniądze a mianowicie www.gva24.de ....
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6169
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

28 Lis 2010, 20:15

Witam.autora postu.czy sprowadzilby mi Pan auto zarejestrowane na B1?chodzi o kia picanto 1.1CRDI 75KM najbardziej mnie interesuje ale może być inny silniczek aczkolwiek musi posiadać klimatyzację i obojętne mi jest z jakiego kraju.jeśli jest taka możliwość proszę o kontakt na maila [email widoczny po zalogowaniu] Pozdrawiam
Jako że jestem mechanikiem oferuje możliwość ogladniecia samochodu do kupna oraz np.zrobienia dodatkowych zdjęć
zwykle dla osób z forum biorę tylko za paliwo i jakieś do około 100-150zł za pomoc
seba145
Zaawansowany
 
Posty: 981
Miejscowość: bydgoszcz
Prawo jazdy: 27 09 2011
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Peugeot 307sw 2.0Hdi 90km2002r
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

29 Lis 2010, 20:07

po ile są tablice za lepsze pieniądze? nie ma tam żadnej ceny?

za 497 zł brutto kupujesz tutaj
http://zoltetablicerejestracyjne.pl/kup-tablice
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

09 Sty 2011, 13:44

Witam wszystkich.
Jestem na etapie sprowadzenia samochodu z Włoch ponieważ jest to mój pierwszy jestem w tej kwestii absolutnie zielony dlatego tez zwracam się do zawodowców.
Wiec, samochodem będę wracał na Wolskich tablicach rejestracyjnych i dokumentach które muszę od razu wysłać po powrocie do Polski.By zarejestrować samochód potrzebny jest przegląd techniczny oraz dopuszczenie zbiornika gazowego do ruchu czyli tak zwaną legalizację w moim wypadku co potrwa przynajmniej tydzień. Jak wspomniałem blach i papiery
muszę odesłać natychmiastowo(takie warunki umowy) a bez blach i na kopi papierów jeździć nie mogę.Panowie macie w rękawie jakieś rozwiązanie??? Serdecznie dziękuje.
Robert
tristan15
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: gdynia

09 Sty 2011, 14:17

tristan15 napisał(a):.By zarejestrować samochód potrzebny jest przegląd techniczny oraz dopuszczenie zbiornika gazowego do ruchu czyli tak zwaną legalizację w moim wypadku co potrwa przynajmniej tydzień.

A czy w dokumentach masz wpisane ze pojazd posiada inst.LPG... :?: :?:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6169
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

09 Sty 2011, 14:26

Hej Migi.

Na 100 procent to nie jestem pewien ale znając właściciela to papiery ma na pewno w porzadku jak na wlocha wiec przypuszczam ze tak.Rzecz w tym ze jak już przyjadę to muszę wysłać blachy i papiery z powrotem do Wloch wiec nie wiem jak się będę poruszał by załatwić przegląd i legalizacje butli lub inne związane z tym rzeczy.Dzieki
Robert
tristan15
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: gdynia

09 Sty 2011, 14:46

W tej chwili nie mam juz czasu dzieciolić bo ewakuję się z chaty,,,Pózniej Ci napiszę..
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6169
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

09 Sty 2011, 14:54

Dzieki "zbawco" czekam wiec.
Robert
tristan15
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: gdynia

09 Sty 2011, 19:18

tristan15 napisał(a):Rzecz w tym ze jak już przyjadę to muszę wysłać blachy i papiery z powrotem do Wloch wiec nie wiem jak się będę poruszał by załatwić przegląd i legalizacje butli lub inne związane z tym rzeczy

W tej sytuacji będziesz po prostu uziemniony.
1/Z tego co kumam to przyjedziesz tym sam.do Polski bez wymeldowania na papierach i TR tego Włocha a po przyjezdzie odsyłasz wszystko włascicielowi zeby dokonal na miejscu wymeldowania... :?: :?:
2/Po wymeldowaniu on przesle Ci wtedy dokumenty tego pojazdu.. :?: :?:
Czy dobrze kumam... :?: :?:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6169
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

09 Sty 2011, 19:45

Jak najbardziej trafiłeś w 10-atke/Wiec klapa????
Robert
tristan15
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: gdynia

09 Sty 2011, 19:57

tristan15 napisał(a):/Wiec klapa????

Tak i to całkowita bo:
1/ Wydzial Komunikacji nie wyda Ci PC/pozwol.czasowe/bo nie masz orginałów dok.
2/ Na SKP nie wykonaja Ci przegladu..
Poruszac sie tym autkiem bedziesz mógl jedynie na własne ryzyko czepiając inne TR..
Czy warto... :?: :?: Decyzja nalezy do Ciebie... :!: :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6169
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014