Ściągnięcie samochodu.

Jechać?

Tak
1
50%
Nie
1
50%
Razem głosów : 2

Ściągnięcie samochodu.

15 Lis 2008, 11:15

Witam szanownych forumowiczów!
Otóż mam pewien problem, mianowicie mieszkam w belgii i mam 15 lat. Udało mi sie uzbierać mi sie uzbierać nie wielką sumę pieniężną na wymarzoną Calibrę.
Problem tkwi w tym że ojciec dał mi do zrozumienia że mogę posiadać owy samochód ale zabrania mi samemu jechać po niego (samochód jest do odebrania w Holandii około 50 km. od mojego miejsca zamieszkania)
Mój kolega ma do dyspozycji samochód oraz przyczepkę- lawetę.
I zgodził się pojechać ze mną aby owy samochód odebrać(chłopak jet w moim wieku lecz umiemy prowadzić samochód ponieważ nie raz już jeździliśmy po mieście).
Moje pytania brzmią następująco:
1. Czy na autostradach holenderskich policja często robi kontrole rutynowe bez powodu?
2. Czy kupno samochodu to tylko podpisanie umowy i odbiór owego samochodu i czy do tego nie muszę być pełnoletni?

Wiem że może zachowuję się nie odpowiedzialnie.
Za wszelkie odpowiedzi serdecznie dziekuję.
I proszę o wyrozumiałość w odpowiedziach :D
Prezes93
Nowicjusz

Miejscowość: Antwerpia

Re: Ściągnięcie samochodu.

15 Lis 2008, 14:18

to chyba jakaś prowokacja
karlone
Zaawansowany

Miejscowość: Śląsk

15 Lis 2008, 16:23

Naprawde mam ten problem.
Ale cóż faktycznie głupie te moje pytania
Prezes93
Nowicjusz

Miejscowość: Antwerpia

16 Lis 2008, 18:59

Nie znam belgijskich przepisów więc odpowiem jak to wygląda w Polsce:

1. kontrole drogowe się zdarzają ale czy często to trudno powiedzieć. Mnie policja ostatnio kontrolowała 10 lat temu

2. W Polsce osoba 15 letnia nie ma praw obywatelskich. Może być posiadaczem samochodu i nawet taki pojazd może być na niego zarejestrowany ale:
a) umowa kupna jest podpisywana przez prawnego opiekuna (najczęściej jest to rodzic) więc nie można kupić auta bez jego obecności - musi złożyć podpis
b) rejestracja pojazdu też jest dokonywana w obecności opiekuna prawnego - on podpisuje wszystkie dokumenty w urzędzie komunikacji.

To tyle. Napisz jak to wygląda w Belgii. Często w krajach starej Unii życie jest znaaaacznie prostsze niż w Polsce.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Mazda Design Award 2017 – ważna nagroda w świecie polskiego designu Mazda Design Award 2017 – ważna nagroda w świecie polskiego designu
    Mazda rozszerza swój mecenat w sferze designu i będzie promować najciekawsze polskie realizacje w tej dziedzinie. W tym roku po raz pierwszy zostanie przyznana nagroda Mazda Design Award dla autora najciekawszego projektu ...
    Bolid R.S.17 Renault Sport Formula One Team Bolid R.S.17 Renault Sport Formula One Team
    Zespół Renault Sport Formula One zaprosił do Londynu przedstawicieli międzynarodowych mediów i swoich partnerów na premierę bolidu R.S.17, w którym kierowcy zespołu będą ścigać się w nadchodzącym ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009