Seat Cordoba 1.8 Benzyna. Wymiana oleju i filtra.

Seat Cordoba 1.8 Benzyna. Wymiana oleju i filtra.

06 Lut 2014, 22:39

Witam.

Mam pytanie czy może się coś stać złego jeżeli wymieniłem w samochodzie tylko sam olej, a filtr nie??
Olej z filtrem wymieniam regularnie ale ten jeden raz tego nie zrobiłem bo przy -10 na dworze nie chciał się odkręcić więc dałem sobie spokój...

Posiadam samochód Seat Cordoba 1.8 benzyna, 1995r. Przebieg około 230 tys.
Batontoboss
Nowicjusz

Auto: Seat Cordoba
Silnik: Benzyna 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

Re: Seat Cordoba 1.8 Benzyna. Wymiana oleju i filtra.

07 Lut 2014, 18:34

Nic się nie stanie,gdyż świeży olej ładnie oczyści filtr,a zanieczyszczenia wrócą do nowego oleju :x .Jeśli nie możesz odkręcić filtra,przebij go na wylot grubym śrubokrętem,nie ma sił byś nie odkręcił.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Top Safety Pick+ 2013 dla Mitsubishi ASX 2013 Top Safety Pick+ 2013 dla Mitsubishi ASX 2013
    Północnoamerykański oddział MMC – firma Mitsubishi Motors North America (MMNA) z prawdziwą satysfakcją poinformowała, że najpopularniejszy model w ofercie firmy – kompaktowy crossover Mitsubishi ASX 2013 ...
    Toyota TS050 Hybrid po raz pierwszy w Silverstone Toyota TS050 Hybrid po raz pierwszy w Silverstone
    W weekend 16-17 kwietnia zaczynają się Mistrzostwa Świata FIA w wyścigach długodystansowych (FIA World Endurance Championship). W 6-godzinnym wyścigu w Silverstone w Wielkiej Brytanii Toyota GAZOO Racing wystawi nowy bolid, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      GTP Light
      Jaguar