Seat Cordoba Jaka inst do 1,6 95r monowtrysk?

13 Cze 2007, 08:10

Witam !

Chciałbym zamontować inst. gazową w swojej "korbie" - jak w temacie :lol:

Jaką polecacie ?
1.firma
2.koszt

Proszę o radę - co jeszcze bedę musiał wymienić ,polepszyć , usprawinć aby wszystko chodziło jak należy , teraz lub w niedalekiej przyszłości :) :roll: ?
wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!
turbojajko
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 136

13 Cze 2007, 10:22

turbojajko: :D z własnego podwórka z absolutną pewnością ( sam taką mam) mogę Ci polecić instalację II generacji z komputerem gazu marki "Elpigaz"; zobacz: elpigaz.com ; przejdź po zakładkach i będziesz miał wszystko co i jak.
Koszt, to ok. 1700zł; za zbiornik w kole bywa, że dany serwis chce więcej.
Standardem jest przy montażu instalacji wymiana filtra powietrza, świec, kabli WN. Na takiej samej instalce osoba w rodzinie śmiga już ponad 3 lata/ ponad 80 tys km i wymiana elementów jw. Żadnych falowań obrotów, nagłych gaśnięć czy co tam jeszcze. Auto - astra 1.6; '95 z przebiegiem...? kto to wie? Dawaj i witaj wśród gazowców! :wink:
... miłujcie swoich nieprzyjaciół...
czerepach
Aktywny
 
Posty: 299
Miejscowość: Mosina

13 Cze 2007, 17:09

Dzięki za rade :)
Czuję się niesiony na skrzydłach anioła:)

Tak jak poleciłeś zadzowniłem do firmy we Wrocławiu.
Koszt instalacji to ponoć 1600 z butlą w kole- tylko nie dopytałem czy instalacja obejmuje także wymianę firta i przewodów wn.
Pewnie nie...
Filtr pewnie nie kosztuje zbyt wiele a przewody mam nowe , zwykłe firmy janmor, moze przetrzymaja jeszcze troszkę :)
Jak sadzicie ?

A mozecie mi podać jakąś przybilżoną markę ( widziałem ,ze ludzie chwalą BRC ) gdyż pan w zakładu powiedział ,ze montują włoskie i niemieckie :) , nie potrafił podać marki konkretnej marki.
Pomożcie coś wybrać

Aha i jeszcze chcę spytać na czym polega inst. II generacji ?
Czy moge wstawić np I g ? Moze jest troszkę tańsza a mi zależy na pieniądzach :(
wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!
turbojajko
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 136

13 Cze 2007, 18:35

turbojajko: o instalacjach niemieckich nie słyszałem jakoś...;te, które są "w obiegu" - są z włoskich komponentów: reduktor, wielozawór.ew. komputer sterowania gazem.
Fakt, że masz monowtrysk nakazuje wręcz montaż II generacji, która to instalacja zawiera głównie wspomniany komputer sterowania gazem, emulator sondy lambda - taki "oszukiwacz"komputera benzynowego; razem daje to prawie niezauważalną wręcz zmianę z benzyny używanej na starcie silnika na lpg. W instalce "Elpigaz" są stosowane reduktory elektroniczne o dużej sprawności, co w połączeniu z resztą elementów znakomicie się sprawdza. Oczywiście do pełnego sukcesu są potrzebni "czujący gaz" montażyści - komputer gazu trzeba umieć zestroić tak, aby nie występowały jakieś nagłe zakłócenia.
W instalacji I generacji nie będzie komputera i emulatora - to była/jest instalka dla gaźnikowców głównie. NIE POLECAM takiej decyzji. Szybko odczujesz radość pod dystrybutorem gazu, gdy przejedziesz to samo za ponad połowę taniej. :D
... miłujcie swoich nieprzyjaciół...
czerepach
Aktywny
 
Posty: 299
Miejscowość: Mosina

15 Cze 2007, 10:30

jeszcze jedno ...
Jak bedzie ze spalaniem ? Teraz mam 10 miasto ( ciezka noga :) ) i 6,5 trasa .
Slyszalem ,ze na gazie auto jest slabsze i bedzie palilo wiecej o jakies 20 % - czyli 7,8 trasa , 12 miasto .
Prawda to ? Jak zaloze inst II generacji to nie powinnien palic podobnie jak na bezynie ?
wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!
turbojajko
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 136

03 Lip 2007, 19:24

No to zalozylem

W elpigazie :) tak jak koledzy poleciliscie : profesjonalne doradztwo i montaz ( po powrocie do domu chcialem "podociagac szczegoly" ale nie bylo co - to mnie przekonalo)

Wiec :
-zbiornik 42l
-reduktor Vega - zintegrowany
-wielozawor,zawor itd.
-sterownik lamba KME Bingo

calosc 1650 zl
Co myslicie o tym zestawie ?

Aha po pierwszych "testach " na miescie nie zauwazylem spadku mocy ... ale to chyba dobrze .. :twisted:
wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!
turbojajko
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 136
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Droga od koncepcji do samochodu
    Gdy samochód zjeżdża z linii produkcyjnej, jest w nim już zawarty efekt wysiłku wielu osób. Stworzenie nowego modelu to długi i kompleksowy proces, na który składają się lata doświadczenia zebrane przy ...

04 Lip 2007, 12:58

:D :wink: To jest dobry zestaw; na pierwsze tankowania zabieraj z sobą lusterko, żebyś mógł oglądać rozdziawioną paszczę, gdy zobaczysz, ile płacisz... :wink:
... miłujcie swoich nieprzyjaciół...
czerepach
Aktywny
 
Posty: 299
Miejscowość: Mosina

04 Lip 2007, 19:07

HAhahahaha
Dokładnie :)
Odrazu po montazu pojechalem na stacje :) i chyba 1 raz w zyciu powiedzialem gostkowi "do pelna ! " :P
I co ? Szczena opadla 31 l weszlo 62 zl :) ( za wache musialbym zaplacic 144 zl )

:shock:

Na razie smiga sie lux :twisted: po miescie , na trasie czuc ze jest slabszy 110km/h lapie przy jakis 3000 obr. - na benz. to juz 125 ale co tam :) - zmienie olej i maszynka nie poczuje :roll: :wink:
wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!
turbojajko
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 136