Seat Ibiza - 1.4 2001 Chill Kontrolka diagnostyki silnika

21 Kwi 2009, 13:06

Witam.
Kupiłem właśnie taka Ibize, i drugiego dnia zauważyłem, ze swieci mi się kontrolka diagnostyki silnika. Nie jestem pewien czy mi sie świeciła jak kupowałem samochód, ale wydaje mi się, ze nie. Samochód działa normalnie i nie czuć, żeby coś złego się z nim działo.
Wie ktoś jakie mogą być tego przyczyny? I czy jest to poważne?

Zdjęcie

EDIT: Nie wiem czy to możliwe, ale 'bagnet' (miernik poziomu oleju) był niedociśnięty. Docisnąłem go do końca i lampka zgasła :think: :shock: Czy to mógł być powód?
Ironek
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: UK
  • 21 Kwi 2009, 19:07

    No bardzo dziwne. Wątpię żeby bagnet miał wpływ na to no chyba że jakiś czujnik w odmie. Najprościej to wyciągnij bagnet jak wcześniej i zobaczysz czy się zaświeci kontrolka.
    adamires
    Początkujący
     
    Posty: 148
    Miejscowość: World

    22 Kwi 2009, 10:31

    Kiedy odma jest zapchana to wyrzuci bagnet .
    Sprawdż jak kolega pisze ,a jeśli drugi raz się powtórzy to coś nie tak z odmą.
    Mogła się zaświęcić kontrolka silnika jak jest bagnet wyciągnięty.
    piotr2273
    Aktywny
     
    Posty: 335

    23 Kwi 2009, 12:31

    Heh. Dziwna sprawa. Zrobiłem tak jak pisaliście, lampka się nie świeciła. Docisnąłem wiec bagnet z powrotem. Dzisiaj rano odpalam samochód, a lampka się znów świeci :| Pomysły? ;]
    Ironek
    Nowicjusz
     
    Posty: 2
    Miejscowość: UK

    29 Paź 2009, 13:15

    Proponuję odłączyć na moment klemę od akumulatora (minusową żeby nie zrobić zwarcia) odczekać około 3-4 min podłączyć ponownie i sprawdzić czy taka operacja przyniosła poprawę.
    Pozdrawiam
    iroc
    iroc
    Nowicjusz
     
    Posty: 1
    Miejscowość: Lublin

    04 Sty 2011, 23:00

    Cześć mam ibize 2003
    od dwóch lat tak raz w miesiącu się zapalała ta kątrolka
    ale po 3,4 dniach gasła do puki nie zapaliła się z nią kontrolka EPC
    teraz skończę u elektryka a uto gaśnie
    więc kolego jakieś 2 lata się nie martw pozdro
    seat ibiza
    kaszpirowski27
    Nowicjusz
     
    Posty: 3
    Miejscowość: Poznań
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
      Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
      Bezpieczni rowerzyści
      Rower staje się coraz bardziej popularnym środkiem transportu, a rowerowe wycieczki ulubioną formą spędzania wolnego czasu. Nie brakuje również ludzi, którzy na rowerze realizują swoją sportową pasję. Tymczasem ...

    06 Sty 2011, 19:42

    A ja proponuję podłaczyć maszyne pod komputer i sprawdzić jaki błąd się wyświetli. Najprostszy sposób.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000