Seat Ibiza 6j, 1,6 TDI 90km, check engine. Komputer pokazuje dwa błędy

Seat Ibiza 6j, 1,6 TDI 90km, check engine. Komputer pokazuje dwa błędy

25 Lip 2018, 02:28

Cześć, po kupieniu Ibizy 6j 1,6 TDI 90km pojawiła się kontrolka check engine. Po podpięciu pod komputer pojawiły się takie błędy:
(P012300) potencjometr przepustnicy sygnał za duży
(P245300) filtr cząstek stałych, czujnik różnicy ciśnienia 1 niewiarygodny sygnał.
Mechanik wykasował je i przez około miesiąc nie było problemu jednak dzisiaj znów pojawił się błąd. Wiecie co może być na rzeczy, bo nie mam zaufanego mechanika i chce mniej więcej wiedzieć czym to może być spowodowane. Dzięki za wszystkie wskazówki i porady.
Kanonier92
Obserwowany

Re: Seat Ibiza 6j, 1,6 TDI 90km, check engine. Komputer pokazuje dwa błędy

25 Lip 2018, 08:42

Kanonier92 napisał(a):(P012300) potencjometr przepustnicy sygnał za duży

Możliwe przyczyny:
- okablowanie lub złącza wtyczki do czujnika położenia przepustnicy (G69) są wadliwe
- czujnik położenia przepustnicy uszkodzony
- korpus przepustnicy jest brudny
- korpus przepustnicy jest uszkodzony

Możliwe rozwiązania:
- sprawdź bezpieczniki
- sprawdź okablowanie, złącza czujnika położenia przepustnicy (G69)
- oczyść korpus przepustnicy i zrób jej adaptację
- sprawdź korpus przepustnicy pod względem uszkodzeń mechanicznych
- sprawdź / wymień czujnik położenia przepustnicy (G69)
- w przypadku pojazdów ze skrzynią DBW problem może obejmować czujnik położenia pedału przyspieszenia 1 (G79) i 2 (G185).

Kanonier92 napisał(a):(P245300) filtr cząstek stałych, czujnik różnicy ciśnienia 1 niewiarygodny sygnał.
Prawdopodobnie błąd który ci się wyświetla jest generowany przez uszkodzony czujnik różnicy ciśnień. Załączam fotkę na której widać czujnik o którym mowa.

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 10
Auto: Nie mam

Re: Seat Ibiza 6j, 1,6 TDI 90km, check engine. Komputer pokazuje dwa błędy

25 Lip 2018, 11:21

Dzięki wielkie tego mi było trzeba. Pytanie czy można z tym jeździć ok. tygodnia do czasu naprawy, bo teraz jestem ciągle w pracy i nie mam czasu żeby to ogarnąć
Kanonier92
Obserwowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

AFT - Alternative Fuels Technology - nowe targi z branży autogazu AFT - Alternative Fuels Technology - nowe targi z branży autogazu
    Rynek branży paliwowej nieustannie poszukuje technologicznych rozwiązań, które pozwolą zasilić auto w sposób jeszcze bardziej nowoczesny oraz dostosowany do norm ekopolityki. Nowe targi paliw alternatywnych ...
    Jak bezpiecznie holować samochód osobowy? Jak bezpiecznie holować samochód osobowy?
    Niezależnie od tego ile jeździmy samochodem dużo czy też mało nie możemy założyć, że nie przytrafi nam się awaria, która unieruchomi nasz pojazd. Dlatego warto wiedzieć co zrobić, gdy do takiej sytuacji dojdzie? Po ...

•