Seat Ibiza 6l - EPC, CHECK

Seat Ibiza 6l - EPC, CHECK

24 Lip 2018, 21:24

Witam,

Samochód: Seat Ibiza 6L 2005, 16V, 75km, benzyna

Opis problemu: czas usterki około 2 miesięcy - co jakiś czas zapalające się kontrolki EPC i CHECK (przeważnie równocześnie, ale nie ma reguły czasem osobno). Trzykrotnie zdarzyło się, iż przy zapaleniu kontrolki EPC samochód nie reagował na nacisk pedału gazu - nie przyśpieszał (po ponownym odpaleniu wszystko ok). Ostatnio dwukrotnie zdarzyło się, że światła stop zaczęły się cały czas świecić (również przy braku zapłonu) przy równoczesnym zapaleniu obu kontrolek, po ruszeniu czujnika hamulca i jego wtyczki problem zniknął - kontrolki zostały i po pewnym czasie zniknęły - najpierw EPC następnie po około 20km CHECK.
Światła stop wszystkie sprawne.
Czy może być to jakiś problem z czujnikiem hamulca, że robi jakieś zwarcie pomimo normalnego działania (oprócz tych 2 przypadków) czy może być to jakiś poważniejszy problem. Pod komputerem brak błędów jednak przy braku zaświeconych kontrolek był diagnozowany.
anatoll
Nowicjusz
 
Posty: 12
Rejestracja: 15 Sty 2010, 18:15
Miejscowość: zabrze

Re: Seat Ibiza 6l - EPC, CHECK

25 Lip 2018, 11:07

Myślę że w twoim przypadku problemem może być włącznik światła stop który znajduje się nad pedałem hamulca. Sprawdź też żarówki wszystkich trzech świateł stopu czy są ok.
Cichy77
Stały forumowicz
 
Posty: 2085
Zdjęcia: 10
Rejestracja: 25 Sty 2018, 16:52
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    10 używanych funcarów za nieduże pieniądze 10 używanych funcarów za nieduże pieniądze
    Samochody sportowe kojarzą się zwykle z drogimi konstrukcjami z Włoch, Niemiec i Japonii. Ale wcale nie trzeba mieć pękającego w szwach portfela, żeby móc cieszyć się przyjemnymi emocjami za kierownicą. Oto 10 używanych ...
    Cyfrowa asystentka o imieniu Alexa dla Lexusa i Toyoty Cyfrowa asystentka o imieniu Alexa dla Lexusa i Toyoty
    Samochody marek Toyota i Lexus zyskają możliwość sterowania głosem dzięki wykorzystaniu cyfrowej asystentki o imieniu Alexa, opracowanej przez Amazon – tak postanowił japoński koncern, do którego należą obie ...

  •