Seat ibiza Cupra - kontrolka przy włączeniu auta i przy 90 stopniach

19 Maj 2019, 15:06

Witam, mam problem w moim seacie, jakiś czas temu stojąc w korku auto zaczęło mi się grzać i wentylator się nie załączył, wymieniony został już termostat, czujnik temperatury przy chłodnicy oraz korek w zbiorniczku, płyn napełniony, wentylator zaczął działać, problem jest gdy odpalam auto na dzień dobry przy zimnym silniku alarmuje i miga czerwona dioda, po chwili ustaje przy 90 stopniach czasem znów zaalarmuje, gdy wczoraj stałem w korku po raz kolejny temperatura wzrastała powyżej 90, gdy auto dłużej stoi na zimnym silniku w zbiorniku jest płynu ledwo co ale gdy się odpali auto nagle się pojawia, czy ktoś wie może co jest przyczyna, z góry dziękuje za pomoc
ozzy9509
Obserwowany
 
Posty: 2

20 Maj 2019, 09:07

Układ chłodzenia masz prawidłowo odpowietrzony?
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

20 Maj 2019, 17:10

Teoretycznie był odpowietrzany, ale może nie poprawnie w dniu dzisiejszym jak wróciłem z pracy, otwarłem maskę, płynu było w zbiorniku ledwo co, otwarłem korek nagle napełnił prawie do maksimum to może być od zapowietrzenia?
ozzy9509
Obserwowany
 
Posty: 2

27 Maj 2019, 12:58

To raczej nie to ponieważ odkręcając korek układ z ciśnieniowego zrobił się zwykły przez co powstało takie zjawisko. Zrób tak na zimnym silniku zaznacz sobie poziom płynu chłodzącego w zbiorniczku i przy otwartym korku uruchom auto. Zobaczysz co się będzie działo z płynem, powinno go przybyć na rozgrzanym silniku. Zaobserwuj też czy przy otwartym układzie układ nie przegrzeje się i w odpowiednim momencie włączą się wentylatory.

Jeżeli będzie ok to zakręć korek i jak wyłączysz auto i ostygnie to płyn powinien wrócić do poziomu który zaznaczyłeś. jeżeli będzie go mniej to dolej i po ponownym rozgrzaniu i ostygnięciu silnika sprawdź czy jego poziom znowu zmniejszył się w zbiorniku. Jeżeli będzie tak się działo to znaczy że układ odpowietrza się jeszcze (o ile nie ma jakiś wycieków).
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Benzyna, diesel czy hybryda? Jaki silnik wybrać?
    Wybór pomiędzy benzyną, dieslem, a hybrydą zależy od wielu czynników, takich jak indywidualne preferencje, styl jazdy, środowisko, w jakim poruszasz się i budżet. Przyjrzyjmy się każdemu rodzajowi silnika oraz ...
    700 tysięcy aut elektrycznych na koniec 2017 r. w UE
    Ponad 200 tysięcy pojazdów elektrycznych zostanie zarejestrowanych w UE w 2017 r. Ogólna liczba aut z napędem elektrycznym poruszających się po drogach Starego Kontynentu może wynieść 700 tysięcy – prognozuje ...