Seat Ibiza fl problem z ogrzewaniem

27 Wrz 2019, 14:58

Witam mam problem z ogrzewaniem w Seacie Ibizie 3fl, klimatyzacja działa natomiast ciepłe powietrze leci tylko na hf(na full) gdy dam chodź stopień niżej silniczek klapy idzie maksymalnie w drugą stronę
Węże od nagrzewnicy gorące
Termostat wymieniony
Rezystor wymieniony
Ktoś ma jakiś pomysł?
Goldensv32
Nowicjusz

27 Wrz 2019, 15:04

Czy silniczek odpowiada za regulację stopni ? Tzn powinien chodzić "po kawałku" czy tak jak teraz chodzi albo max w jedną albo max w drugą
Goldensv32
Nowicjusz

27 Wrz 2019, 19:14

Obstawiam że masz problem z panelem klimatronika. Jakoś dało się go zresetować ale nie pamiętam jak musiałbym gdzieś na google szukać. Inna sprawa możesz mieć już zapchaną nagrzewnicę i poprostu nie ma wydajności grzania
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 61
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km

27 Wrz 2019, 20:42

Na full grzeje bardzo dobrze ale stopień mniej i już zimnem wieje, spróbuję jeszcze poszukać czy da się go zresetować
Goldensv32
Nowicjusz

29 Wrz 2019, 11:28

Goldensv32 napisał(a):Na full grzeje bardzo dobrze ale stopień mniej i już zimnem wieje
Siła nawiewu i grzanie/chłodzenie to dwie różne rzeczy. W przypadku klimatronika klapa przy nagrzewnicy sterowana jest elektronicznie i w zależności od zadanej temperatury wnętrza powinna zmieniać swoją pozycję. Za problemy z jej regulacją może odpowiadać silniczek i wytarta ścieżka dzięki której sterownik wie w jakiej pozycji jest aktualnie klapa (powinna być otwarta). Jeżeli ścieżka jest wytarta to może być tak że klapa będzie działała tylko w dwóch pozycjach pełne otwarcie i pełne zamknięcie. Ja kiedyż miąłem podobny problem chyba w Toyocie przy klimatroniku jak dobrze pamiętam :)
Cichy77
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus LC Convertible
    Czas na prawdziwą nowość na rynku kabrioletów. To model LC Convertible, czyli pierwszy samochód Lexusa z miękkim dachem. Japońskie auto dopiero trafia do pierwszych właścicieli, ale zdążyło już skraść serca ...
    Nowości na 2021 rok modelowy
    Witam, Mimo iż rok 2020 dopiero co się zaczął Volvo określiło zmiany w modelach na rok 2021. Samochody z MY 2021 będzie można zamawiać prawdopodobnie od połowy kwietnia 2020r. Oto najważniejsze ze zmian: - we wszystkich modelach ...

•  
    • Warto przeczytać