Seat Ibiza II 1.9TDI - Coś piszczy i skrzypi w okolicach rozrządu

Seat Ibiza II 1.9TDI - Coś piszczy i skrzypi w okolicach rozrządu

28 Lis 2018, 14:41

Witam wszystkich forumowiczów mam problem ze swoją Ibizą rocznik 2000.
Mianowicie od tygodnia zaczęło mi piszczeć i skrzypieć cos pod maską. Na zimnym silniku jest masakra , jak by ktoś śruby do tłoków powrzucał, dźwięk aż boli natomiast gdy silnik sie zagrzeje jest lepiej aczkolwiek dalej piszczy jak się otworzy maskę. Zlokalizowałem pobieżnie miejsce hałasu, jest to okolica rozrządu. Nagrałem filmik ale słabo cokolwiek na nim usłyszeć. Silnik 1.9 TDI 110KM ASV Bardzo proszę o pomoc w diagnozie gdyż nie stać mnie w tej chwili na mechanika i chciałbym zaradzić cos samemu na to.

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

2 sprawa to co sądzicie o metodzie zaślepienia EGR tą metodą?

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi !
kazemix
Nowicjusz

Zdjęcia: 2
Auto: Skoda
Paliwo: Benzyna + LPG
Rok produkcji: 1998

Re: Seat Ibiza II 1.9TDI - Coś piszczy i skrzypi w okolicach rozrządu

28 Lis 2018, 15:54

Szczerze mówiąc to ja pisków nie słyszę. Słyszę natomiast rozwaloną rolkę lub któreś koło pasowe.
galakty
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Prawo jazdy od: 23 08 2012
Auto: Megane I PHII
Silnik: 1.6 16V 110
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

28 Lis 2018, 21:22

EGR można zaślepić ale trzeba liczyć się z tym że będzie wyskakiwał check no chyba że usuniemy EGR w ogóle ze sterownika wtedy go poprostu nie będzie widział.
Co do pisków to też nie słyszę a słyszę to samo co Galakty rozsypana rolka
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, E60, A8, ML
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8, 2.7

28 Lis 2018, 22:24

kazemix napisał(a):Mianowicie od tygodnia zaczęło mi piszczeć i skrzypieć cos pod maską. Na zimnym silniku jest masakra , jak by ktoś śruby do tłoków powrzucał, dźwięk aż boli natomiast gdy silnik sie zagrzeje jest lepiej aczkolwiek dalej piszczy jak się otworzy maskę. Zlokalizowałem pobieżnie miejsce hałasu, jest to okolica rozrządu.

Najczęściej hałas na zimnym silniku z okolic rozrządu powoduje niesprawny napinacz paska wielorowkowego, a konkretnie jego rolka lub amortyzator (ten element co dotknąłeś). Można wymienić samą rolkę i amortyzator lub cały napinacz za ok. 250zł. Trzeba jeszcze sprawdzić łożysko alternatora czy już nie dogorywa.
velcapone
Aktywny
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 104
Miejscowość: Kraśnik
Auto: Seat/Fiat
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Żywy Warsztat czyli eksperci goszczą ekspertów - Targi TTM 2019 "Żywy Warsztat" czyli eksperci goszczą ekspertów - Targi TTM 2019
    Dla każdego mechanika i właściciela warsztatu targi branżowe to dobra okazja do obejrzenia najnowszych produktów i urządzeń do codziennej pracy. W jednym miejscu można zobaczyć, dotknąć, porozmawiać z producentem, ...
    Problemy z ruchem w 30 największych miastach świata Problemy z ruchem w 30 największych miastach świata
    Z najnowszego raportu Roland Berger o mobilności wynika, że problemy z ruchem w 30 największych miastach świata generują koszty rzędu 266 miliardów USD. Założona w 1967 r. firma Roland Berger Strategy Consultants należy ...

•