Seat Ibiza II problem z obrotami

Seat Ibiza II problem z obrotami

27 Wrz 2013, 12:03

Witam. mam problem z moim autem ( seat ibiza II, 98r, 1.0 50km AER ). Kilka dni temu wymieniłem świece, przy okazji sciagnietej obudowy filtra powietrza przeczyściłem szmatką przepustnice ( bez ściągania ), wszystko złożyłem, poskręcałem i mam problem .. Auto powoli schodzi z wysokich obrotów, np zatrzymuje sie na światłach, to wcześniej obroty spadały od razu do poziomu ~ 800-900 ( nie mam obrotomierza ), a teraz zatrzymuje sie i przez pierwsze pare sekund obroty są na poziomie ~1500 i po paru sekundach wszystko się normuje .. Dodam jeszcze że w trakcie zmiany biegów robi się mała przygazówka, tak jakbym miał cały czas noge na gazie.

Czytałem o adaptacji ale nie mam możliwości jak narazie podpiac sie pod vaga, odłączyłem wczoraj akumulator, ale raczej nic to nie dało.

jeżdze tak od kilku dni i czuje poprawe, na samym początku cały czas robił przygazówke i nie schodził z obrotów po zatrzymaniu, teraz występuje to nie zawsze, ale jednak się pojawia.

Jak myślicie, mam sie tym nie przejmować i przepustnica sama sie zaadoptuje ?

Dziekuje za pomoc :)
hape
Nowicjusz

Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Toyota Yaris
Silnik: 1.0
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

Re: Seat Ibiza II problem z obrotami

27 Wrz 2013, 13:18

Trzeba pojeździć w różnych warunkach i problem powinien ustąpić, pod warunkiem że nic przepustnicy nie blokuje i zamyka się do końca bez problemu. Ja w swojej Toyocie widzę że zaczyna normalnie pracować po jakiś min. 100km (wtedy wszystko dzieje się prawidłowo) po odpięciu akumulatora.

Ja robię tak i widzę że czasem to działa szczególnie w Toyotach. Po czyszczeniu odpalam auto wyłączone wszystkie odbiorniki prądu. Auto chodzi do włączenia wentylatora. Następnie jadę kawałek w trasę tak żeby utrzymać mniej więcej stałe obroty około 3tyś. Jedno normalne ruszanie ze świateł i jedno dynamiczniejsze. Po takim zabiegu raczej nie ma się już do czego przyczepić czasem jeszcze 2-3 kolejne odpalania są z wyższymi obrotami niż normalnie, ale po tym wszystko wraca do normy :)
ArteK
Forum Samochodowe

Zdjęcia: 10603
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Rok produkcji: 2008

27 Wrz 2013, 13:36

Troche mnie uspokoiłeś, dziękuje :)

Nie dawało mi to spokoju, rozebrałem to dzisiaj jeszcze raz zobaczyć jak sama przepustnica chodzi i jest elegancko wsio, domyka się ładnie, chodzi płynnie. Wcześniej warstwa brudu ją uszczelniała i dlatego tak sie teraz stało hehe :D

a może takie objawy dawać pęknięty aluminiowy wąz który leci z kolektora wydechowego do dolotu ? Taka srebrna harmonijka :D bo pękła na zgięciu, pokleiłem ją taśmą izolacyjną, musze kupić nowy ten wąż, ale cieżko go dostać, nie mieli w 2 sklepach ..
hape
Nowicjusz

28 Wrz 2013, 08:05

Wszystkie nieszczelności w tym układzie mogą skutkować dziwnym zachowaniem obrotów silnika, więc jak podkleiłeś ten wąż to na jakiś czas powinno wystarczyć. Jak znajdziesz go to kupisz i wymienisz na nowy.
ArteK
Forum Samochodowe

28 Wrz 2013, 08:28

Wczoraj zrobiłem trase ~ 80 km i już prawie wszystko wróciło do normy :) czasami tylko zostaje na większych obrotach, myśle że po iluś tam km wszystko się ułoży. Poszukam tego węza w tym tygodniu, założe i będzie spokój.

Dziękuje za pomoc :ok:
hape
Nowicjusz

28 Wrz 2013, 10:08

hape napisał(a):czasami tylko zostaje na większych obrotach, myśle że po iluś tam km wszystko się ułoży

Dokładnie tak :ok:
ArteK
Forum Samochodowe

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Studyjne wersje nowego Golfa BlueMotion i Golfa GTI Studyjne wersje nowego Golfa BlueMotion i Golfa GTI
    Podczas rozpoczynającego się dzisiaj Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu w centrum uwagi na stoisku Volkswagena znajduje się nowy Golf. Zbliżone do wersji seryjnych modele studyjne Golfa BlueMotion i sportowego ...
    Różnorodne wersje Golfa na przestrzeni lat Różnorodne wersje Golfa na przestrzeni lat
    Debiut Volkswagena Golfa pierwszej generacji w 1974 roku okazał się początkiem imponujących historii pełnej sukcesów. Od tego czasu wyprodukowano ponad 33 miliony egzemplarzy tego modelu. Na szczególne podkreślenie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Monster Truck Rock Star, 11
      Autosacrum 2009
      S2020005