Seat Ibiza IV - Problem z czujnikiem temperatury spalin

25 Cze 2020, 09:04

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Cześć.
Wyświetla mi błąd P0546. Jest to problem z czujnikiem temperatury spalin EGT. Gdzie on się znajduje. Która to wtyczka na załączonym zdjęciu. Zdarza mi się również, że podczas jazdy naciskam na gaz, a auto nie przyśpiesz tylko wręcz przeciwnie zaczyna lekko zwalniać i dopiero po jakimś czasie zaczyna przyśpieszać. Nie zawsze się tak dzieje. Czy może mieć wpływ na to ten czujnik? Może na kablu z tego czujnika przerywa i właśnie jak nie ma sygnału z tego czujnika to się tak dzieje?
miuzziker87
Obserwowany
 
Posty: 1
 • 25 Cze 2020, 10:47

  W dieslu masz dwa takie czujniki jeden za turbosprężarką, a drugi za filtrem cząstek stałych. Najczęściej problemem są kable.

  Wydaje mi się że to powinny być wtyczki czarna i pomarańczowa (wtyczki z dwoma kablami) ale musisz to dokładnie sprawdzić po kablach.
  Rokiko
  Zaawansowany
   
  Posty: 642
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Lexus IS z mocną V-ósemką lub V-szóstką?
  Wygląda na to, że Lexus po raz kolejny szykuje coś specjalnie dla fanów szybkich sedanów. Wniosek, który japońska marka złożyła w amerykańskim urzędzie patentowym, sugeruje, że w przyszłości na drogi ...
  Reflektory ksenonowe - lepsza widoczność i większe bezpieczeństwo
  Aby bezpiecznie prowadzić samochód, musimy mieć dobrą widoczność. Pomagają w tym na przykład reflektory ksenonowe, które oświetlają drogę o wiele lepiej niż lampy wyposażone w żarówki halogenowe. Aby ...

 •  
  • Warto przeczytać