Seat Ibiza z niemiec kilka pytań odnośnie opłat

Seat Ibiza z niemiec kilka pytań odnośnie opłat

22 Sie 2013, 15:13

Witam, jestem tutaj nową osobą na forum i mam do Was kilka pytań tzn, mam okazję kupić pięknego Seata Ibizę po profesjonalnym tuningu przeprowadzonym w Niemczech, ale ma kilka pytań co do opłat, samochód został sprowadzony z Niemiec, przyjechał na Kołach bez wykupienia Ubezpieczenia Celnego (na 30dni), samochód ma ważny TUV. Nie były w Polsce robione żadne opłaty związane z rejestracją , dzwoniłem do ubezpieczalni takich jak HDI, MTU itp i pytałem czy jeśli samochód jest sprowadzony i nie posiada Polskiego ubezpieczenia muszę go cały czas opłacać, bo samochód jest do poprawek a do jazdy bd przewidziany za rok :) Odpowiedzieli mi na to że samochód jeśli nie miał wcześniej ubezpieczenia POLSKIEGO to nie muszę go kontynuować jeśli samochód nie bd jeździł, ubezpieczenie będe musiał dopiero opłacić jak bd miał juz przegląd techniczny i jak będe chciał rejestrować :) i teraz moje pytanie brzmi skoro samochód wrócił na kołach z niemiec to na jakim ubezpieczeniu ?? czy to było legalne w jakiś sposób? oraz jeśli samochód doprowadzę do stanu idealnego (nie opłacając nic, tzn żadnych akcyz, opłat recyklingowych itp) po np roku od sprowadzenia i bd chciał go zarejestrować to mogę to zrobić bez przeszkód? chodzi mi tutaj głownie o opłaty takie jak akcyza, recykling itp>?

Proszę również podać jaki byłby koszt rejestracji takiego pojazdu tzn wszystkich opłat itp:)

Dane pojazdu
Seat Ibiza
rok produkcji 2000
pojemność 1.4 MPI
MOC 90KM (seryjnie 60KM)
Przebieg 170tyś km

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź :) Dziękuje :)
DONEKSR
Nowicjusz

Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Renault Megane coupe
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Seat Ibiza z niemiec kilka pytań odnośnie opłat

24 Sie 2013, 21:00

DONEKSR napisał(a):i teraz moje pytanie brzmi skoro samochód wrócił na kołach z niemiec to na jakim ubezpieczeniu ?
A jakie ma to ala Ciebie znaczenie... :?: :?:
Na dzień dzisiejszy musisz opłacic:
1/UC-w terminie 14 dni od chwili przekroczenia granicy
2/US-VAT24 /jak sie nie mylę.../w wysokości 160.- zł
Pozostałe sprawy załatwiasz w terminie pózniejszym,w chwili kiedy pojazd będzie sprawny i miał aktualne OBT czyli w momencie kiedy udasz sie do WK w celu jego rejestracji...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2014

25 Sie 2013, 08:06

Witam, pytałem ubezpieczyciela i mówił tak ze samochodu ubezpieczać nie musze wgl jesli został sprowadzony na lawecie bez ubezpieczenia, nigdzie nie ma mowy o obowiązku opłacania OC na pojazd który nigdy nie był opłacany w kraju dlatego sie zastanawiam jeszcze czy jak zapłace 30 dniowe krótko terminowe ubezpieczenie zawarte na nr VIN (brak tablic) czy bd mógł bez tablic nim wrócić,? bo w momencie zakonczenia sie krótkoterminowego ubezpiecznia nie musze go kontynuować :)
DONEKSR
Nowicjusz

Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Renault Megane coupe
Paliwo: Diesel
Rok produkcji: 1999

25 Sie 2013, 10:35

DONEKSR napisał(a): czy bd mógł bez tablic nim wrócić,?
Oczywiscie ze tak....Do momentu kiedy na drodze nie spotkasz"smerfów".... :D
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Największa parada pojazdów elektrycznych Największa parada pojazdów elektrycznych
    Uhonorowany wieloma nagrodami Nissan LEAF już drugi raz w 2012 roku został wpisany do księgi rekordów. Konwój 225 tych samochodów okrążył tor wyścigowy Silverstone bijąc Światowy Rekord Guinnesa w kategorii„największa ...
    Najpiękniejsze samochodowe trasy Europy Najpiękniejsze samochodowe trasy Europy
    Nie trzeba być fanem przygód agenta 007, by pamiętać, jak w jednym z filmów brawurowo pędził on na trasie nicejskiej swoim samochodem. James Bond wsławił się wieloma rzeczami – począwszy od niewątpliwego ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009
      Subaru Impreza STI