Seat Leon 2.0 Tdi BKD brak mocy

Seat Leon 2.0 Tdi BKD brak mocy

04 Lut 2013, 08:47

Witam stało mi się to dwa razy w trakcie jazdy nagle samochód stracił moc na komputerze wyskoczył bład stan przeładowania nadmiernego ładowania silnika 16618.podkreśle ze nie kopci olej sprawdzam nic nie ubywa. Z góry dziekuje za pomoc i za wyrozumiałosc ja dopiero raczkuje na forach i chcialbym sie dowiedziec co to może być??
Peplin9
Obserwowany

Prawo jazdy od: 0- 0-2005
Auto: Seat Leon
Silnik: 2.0
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

Re: Seat Leon 2.0 Tdi BKD brak mocy

17 Lut 2013, 12:34

Szkoda,iż nie piszesz jaka to moc jest,jednak typowe problemy s.2.0 TDi to kłopoty z turbosprężarką,nieównomierne oddawanie mocy ,lub jej chwilowy zanik.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

06 Mar 2013, 16:16

Witam.
Mam problem z Altea 2.0tdi bkd. Otóż z dnia na dzień zauważyłem spadek mocy i to dość odczuwalny. Szczególnie czuć go przy wyższych prędkościach. Silnik nie dymi, nie przeladowuje się, turbo chodzi trochę głośno ale tak było od samego początku. Turbo sprawdzone i nie ma luzow, węże i przewody też. Na wlocie i wylocie od ic trochę szlamu kolejowego w rurach. Filtr powietrza wymieniany 4000km temu i nie wygląda na brudny. Dodam że rano jak silnik jest zimny to podczas odpalania zakopci na kolor niebieskawy i czuć jakby nieprzepalonym dieslem. W dodatku odnoszę wrażenie że od momentu oslabniecia zaczął ciszej chodzic. Płynu chłodniczego nie ubywa. Proszę o jakieś sugestie. Dodam że pali około litra ON więcej w mieście niż zwykle. A przebieg mam 113000km udokumentowany książka serwisowa.
Pozdrawiam.
LukaszSR50
Obserwowany

Prawo jazdy od: 11 09 2009
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Seat Altea
Silnik: 2.0TDI BKD 140KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

17 Mar 2013, 17:47

Zacznijcie od pompy i fitra paliwa :)
CośTamWiem
Początkujący

Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Zipp Vapor >50
Silnik: coś koło 0,3 2KM :)
Paliwo: Benzyna
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Miejski model w nowej odsłonie - Skoda Citigo Miejski model w nowej odsłonie - Skoda Citigo
    Na wiosnę 2017 roku najmniejszy model Škody zyskuje zmodernizowany przód nadwozia oraz zmiany we wnętrzu. Nową twarz modelu buduje przeprojektowana maska, grill oraz zderzak z wbudowanymi światłami przeciwmgłowe, ...
    Wodór receptą na zmiany klimatu Wodór receptą na zmiany klimatu
    Do 2050 roku rynek wodoru może osiągnąć poziom 2,5 biliona dolarów, co przełożyłoby się na redukcję rocznej emisji CO2 o 6 gigaton. To 20 procent redukcji koniecznej do tego, aby nie dopuścić do podniesienia się średniej ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11
      Autosacrum 2009