Seat Leon/Audi A3 diesel - ktory?

Re: Seat Leon/Audi A3 diesel - ktory?

18 Paź 2010, 19:58

To gdzie mieszkasz? przecież możesz zdradzić.
10 salonów samochodowych w 7tysięcznej miejsowości w dodatku jeden to nawet salon Mercedesa-no niespotykane.
Nowy Sącz ma prawie 85tys. mieszkańców a znajduje się tam jedynie serwis samochodów dostawczych Mercedesa.
Poza tym w Nowym Sączu bywam przejazdem często przynajmniej raz na miesiąc-dwa i jeźdzę tak od kilkunastu lat(mój dziadek mieszka w okolicy i aby do niego dojechać muszę przez niego przejechać) i jakoś nie widzę tego przepychu na drogach a już na pewno nie ulic pełnych Rollsów, Maybachów i Ferrari-to nie Monaco= a wręcz przeciwnie bo dominują auta o niezbyt dużej wartości.
Stasiowski a jak myślisz dlaczego przylgneła do niego nazwa "auto szmata" :lol: dla mnie i większości osób które interesują się głębiej motoryzacją to zwykły motoryzacyjny brukowiec w dodatku mało obiektywny(niemieckie wydawnictwo+niemieckie przedruki+wyraźny rys poparcia rodzimnych produktów daje taki efekt, ze niemieckie auta uber alles).
edit: ups :oops: przepraszam za literówkę.
Ostatnio edytowany przez Jasiek90, 18 Paź 2010, 20:17, edytowano w sumie 1 raz
Jasiek90
Stały forumowicz

Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

18 Paź 2010, 20:11

Jasiek90 napisał(a):Stasikowski

Ej bo się obrażę :mrgreen:
Nie wiem dlaczego, dla mnie gazeta dawno temu straciła renomę i jednego stałego klienta.
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

18 Paź 2010, 21:54

Oczywiście racja :!: Problem tylko ,że w tym Drapieżnym świecie tylko jeden drugiego atakuje i stara się ośmieszać,nic to na Forach,gorzej jeśli ktoś robi to dla wymiernych korzyści,np.MOTOR atakuje AŚ czy odwrotnie,wiadomo o co chodzi.Mam oczy więc patrzę,tylko raz w życiu przyglądnąłem się wnętrzu SEATOWI TOLEDO,uderzyła mnie jakość wykonania wnętrza,to zapamiętałem!Zresztą jedno pytanie,dlaczego te auta miałyby odstępować jakością od aut VW-gena czy AUDI,mają swój charakter,swój styl,że mniej prestiżowe !?Jest to raczej problem ,który tkwi w głowach.Wiadomo,że AUDI jest wzorcem w swej klasie i byłoby samochodem numer jeden,ale ta cena,na to też trzeba patrzeć,brać pod uwagę wszystko.Rolls kosztuje nawet 3 miliony złotych,dlatego nie można się dziwić jakości wykonania.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

18 Paź 2010, 22:07

Dlaczego zmieniasz temat?
nie atakuje Cię na forum, po prostu widzę, że mijasz się z prawdą i to prostuje.
Co do Audi to sam jesteś przykładem poddania się propagandzie AŚ.
J.D Power który bada samochody poszczególnych kategoriach na rynkach UE i USA i jest powszechnie uważany za bardzo wiarygodny publikuje dane oparte na podstawie opinii użytkowników a nie statystyk bezawaryjność do których wlicza się przepalona żarówka.
Oto wyniki:
http://www.jdpower.com/autos/ratings/qu ... -category/

kompakty- http://www.jdpower.com/autos/ratings/qu ... mpact-car/
klasa niższa średnia i średnia premium- http://www.jdpower.com/autos/ratings/qu ... emium-car/
klasa wyższa średnia premium- http://www.jdpower.com/autos/ratings/qu ... emium-car/
Audi i VW a nawet BMW dość miernie wypadają w starciu z codziennością co koliduje z ich wizerunkiem utrwalonym między innymi przez takie gazety jak AŚ i opiniami powtarzanymi przez takie osoby jak Ty.
Jasiek90
Stały forumowicz

18 Paź 2010, 22:27

Przepraszam ciebie bardzo,wdepnąłeś w szambo ,bo dla AŚ liczył się tylko VW-en Golf i Audi,ja tego poglądu ograniczonego nie podzielam,jest zbyt tendencyjny ,małostkowy i mało profesjonalny,rzekłbym ograniczony.Nie wiem jak teraz jest !Chyba jednak jakość Fiata i koreańskich aut zmusi do przewartościowania poglądów, nie tylko AŚ.Według mego poglądu najlepszym autem jest Dacia Logan i co ty na to?!
PhantomASA1
Forumowicz VIP

18 Paź 2010, 23:09

Ja wdepnąłem w szambo?
z jakiego powodu?
Jak nie podzielasz skoro do niedawna uważałeś go za fachowe źródło informacji ",ja grzebię w literaturze w Deutsche Sprache" i powoływałeś się na niego deprecjonując wiedzę i informacje innych pomijam dalszą część w której mnie obrażałeś.
Logan-tani, solidny, przestronny jeśli chodzi o spełnianie powierzonej mu funkcji taniego, funkcjonalnego samochodu to rzeczywiście wywiązuje się z niej świetnie.
Popracuj nad swoim stylem wypowiedzi, naprawdę ciężko się to czyta.
Jasiek90
Stały forumowicz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Honda Civic - kompaktowy hatchback do miasta Honda Civic - kompaktowy hatchback do miasta
    Podstawowa pięciodrzwiowa Honda Civic dostępna jest z dwoma silnikami benzynowymi VTEC Turbo: jednolitrową jednostką o mocy 129 KM i 1,5-litrowym silnikiem wytwarzającym 182 KM . W przypadku obu motorów auto można ...
    Mitsubishi Mirage Mitsubishi Mirage
    Mitsubishi Mirage jest produkowany od marca 2012 roku w nowej fabryce Mitsubishi w "Laem Chabang Industrial Estate " w prowincji Chonburi w Tajlandii – trzecim zakładzie firmy MMC w tym strategicznym państwie – ...

• Re: Seat Leon/Audi A3 diesel - ktory?

20 Paź 2010, 19:31

Witam

Panowie ale się rozgadaliście....

Zdecydowałem na LEONA. Dozbieram troszkę kasy i w Nowym ROKU kupję LEONA, rocznik około 2005. Za 25k PLN taki samochód juz chyba KUPIE, prawda ??
    jkazan
    jkazan
    Nowicjusz

Miejscowość: Pasłęk

20 Paź 2010, 22:15

Diesla z 2005 roku nie znajdziesz. Chyba ze jakiś trefny. Auto nie jezdzi rocznikiem pamietaj ;).
    bajla
    Początkujący

Miejscowość: Wrocław

21 Paź 2010, 12:29

Pomyliłem się,nie 7 tysięczna miejscowość tylko ok.3000 osób ,salony są na długości 3 kilometrów .Jest tak,salon TOYOTY,SUZUKI,KII,FIATA,RENAULT-CITROEN,VW-gena,MERCEDESA,PEUGEOTA oraz następny TOYOTY.Jest tyle ich,że teraz nie kojarzę czy SUBARU jest dalej czy nie,kiedyś było.Policzę je wszystkie dokładnie.Mój znajomy jest właścicielem salonu FIATA ,drugi z kolei ,pracuje w serwisie MERCEDESA!On sam posiada BMW serii 5 E39,sam sobie je serwisuje i klnie na czym świat stoi(na zawieszenie,koszty)Teraz rozgląda się za FIATEM STILO JTD.Mówi tak,te wszystkie nowsze Furska(BMW,MERCEDESY itd.) są tylko dla ludzi,na których inni pracują!Dlatego pojęcie samochód lepszy ,gorszy jest pojęciem szerokim i spieranie się jest nie na miejscu.Ja tylko wyrażam opinię ,jakie auto bym kupił patrząc na za i przeciw.Pisałem już kiedyś,co powiedział mój kolega,który posiada imponujący zakład remontujący silniki.Rzekł mianowicie tak.My mamy Fury ale wiesz ,gdyby mi przyszło bulić za serwisy ,to pozbywam się ich natychmiast.Dlatego stoję po stronie SEATA, tak twardo.Sam wiem jak to jest ,przyjeżdżam do regulacji zaworów i mechanicy pierwsze patrzą na znaczek,potem wyceniają robotę,drożej ,chociaż pracy mają dużo mniej, jak powiedzmy w innym samochodziku gdzie są szklanki.Płacę drugie tyle więcej.Podobnie jest z AUDI.

[ Dodano: 21 Październik 2010, 15:19 ]
    Jasiek,niekoniecznie są tendencyjni,skoro bardzo chwalą KIĘ,Dacię LOGAN,faktem jest bywają opinie ,z którymi osobiście nie zgadzam się,ale nie jestem w stanie tego udowodnić,trzymam to dla siebie.Czasami sami sobie zaprzeczają,czasami sam łapię ich na pomyłkach drastycznych.Nie zgadzam się z niektórymi mitami odnośnie LPG,sam miewam przeciwne zdanie(z własnego doświadczenia) ale czasami piszą tak ,jak jest a czasami ,ktoś inny z redaktorów pisze wręcz odwrotnie.Np.nie zgadzam się z tym ABSOLUTNIE,że olej w silniku napędzanym LPG należy wymieniać częściej,świece czy przewody zapłonowe.Nie zgadzam się np.z tym,że odpalenie zimnego silnika na LPG szkodzi samemu silnikowi(membranie tak),nigdy zawory mi nie zaklekotały ,czyli benzyna a LPG ,wsio rawno pod tym względem!Przejechałem na LPG ponad 200kkm,najważniejsza jest terminowa regulacja instalacji,silnik chodzi mi tak,jak tuż po remoncie,ale?!Leję oleje ,najwyższej jakości.
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Monster Truck Rock Star, 11
      GTP Light