Seat Leon, oferta jaką otrzymałem

21 Sty 2018, 19:53

Cześć,
kupuję swoje pierwsze auto w salonie i wybór prawdopodobnie padnie na Seata Leona ST 1.4 125KM. Wolałbym 150KM ale nie ma już nigdzie w wyprzedaży rocznika takiego jakbym chciał.

Byłem w Krakowskim salonie i otrzymałem cenę 80500 za:
Seat Leon ST, 1.4, 125KM, XCellence, lakier desire red (dopłata 3000 wg cennika), kamera cofania dopłata 1000zł wg cennika.

I teraz tak, cena takiego Leona wg cennika Seata kosztuje 80600
http://www.seat-auto.pl/content/dam/cou ... rzedaz.pdf

Z tym, że bez koloru i bez kamery. Wliczając te dwie rzeczy, cena powinna plasować się w granicach 84600-84700.

Warto nadmienić, że Seat dorzuca pakiet wyposażenia Comfort+ o wartości 6000zł za 1zł

Wygląda na to, że dostałem rabat 6000zł na pakiet (to dają wszędzie standardowo) i 4000zł "rabat firmowy" - biorę w leasing na firmę.

Tak jak wspomniałem, to moje pierwsze auto z salonu i zastanawiam się czy ta oferta jest wystarczająco dobra czy jest jeszcze spore miejsce do negocjacji.

Jak myślicie? Mógłby mi ktoś doradzić co robić? Zaakceptować cenę czy targować. Zgodzić się na opony zimowe czy to za mało?

Pozdrawiam serdecznie
Berylo
Nowicjusz

Auto: nie mam

21 Sty 2018, 23:03

Widzę, że z rabatu to jakiś święty graal się zrobił. Już gdzieś pisałem na forum, że wysokość rabatu nie ma nic wspólnego z wartością auta. Liczy się tylko ostateczna cena. Może być tak, że auto bez rabatu, będzie wycenione bardziej realnie od tego z 25% rabatem. Ty chcesz zapłacić jak najmniej, ale my nie znamy cen transakcyjnych różnych modeli. Jeden powie Ci, że cena jest jak najbardziej ok , a drugi, że nie dałby za to auto więcej niż 75 tys. Niestety ale sam musisz ocenić ile dla Ciebie jest warte takie auto.
A targować to trzeba się do samego końca :mrgreen:
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zegrze Pd
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster 2021, Courier 2020
Silnik: 1.0 100KM 1.5D 100KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

22 Sty 2018, 09:29

Dzięki za odpowiedź. Bardziej byłem ciekaw osób, które niedawno kupowały samochód i dostały X% rabatu. To dałoby pogląd na tendencje rabatowania już obniżonej ceny wyprzedaży
Berylo
Nowicjusz

22 Sty 2018, 10:54

Berylo napisał(a):Bardziej byłem ciekaw osób, które niedawno kupowały samochód i dostały X% rabatu.

Ale to musieliby być ludzie kupujący tę samą markę(różna polityka rabatowa firm) i ten sam model(nawet w jednej marce są różnice w rabatowaniu poszczególnych modeli). Dobrą metodą jest przedstawienie konkurencyjnej oferty innej marki. Ja gdy brałem lancera to poszedłem do salonu mitsubishi z bardzo atrakcyjną ofertą na Fluence'a i zyskałem dodatkowe 2tys do poprzedniej oferty(akurat mitsu nie szasta rabatami, ceny skalkulowane są na realnych poziomach). Ale tak naprawdę to nigdy nie będziesz miał pewności, czy nie dałoby się urwać jeszcze więcej :mrgreen:
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zegrze Pd
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster 2021, Courier 2020
Silnik: 1.0 100KM 1.5D 100KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV

22 Sty 2018, 11:04

Mało tego, w tym samym mieście te same konfiguracje mogą mieć inne ceny i rabaty.

Tak na szybko pierwsza lepsza oferta z neta, cena katalogowa 85k, cena po rabacie 74k. I to bez żadnej rozmowy jeszcze z dealerem.
galakty
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2007

22 Sty 2018, 11:31

Jadę w takim razie do drugiego salonu i porównam oferty. Dzięki za pomoc
Berylo
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Komunikat o niedostępności PCS przy niskiej temperaturze zewnętrznej
    Słyszałem o tym problemie już wcześniej ale potwierdziło się to i u mnie. O co tu chodzi? Na początek wyjaśnię czym jest system PCS (Pre-Collision System) czyli układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia. Oparty ...
    Toyota Corolla 1.8 VVT-i Hybrid - test spalania
    To jeden z powodów, dla których najnowsza, 12. już generacja Toyoty Corolli szturmem zdobyła rynek kompaktowych samochodów, obejmując pozycję lidera w swoim segmencie. Wersja z hybrydowym napędem 1.8 ...

•