Seat Leon ST 1.6 TDI. Jaki przebieg? Czy warto?

13 Gru 2019, 09:31

Witam.
Przymierzam się do zakupu używanego kompaktowego kombi. Samochód nie miał być demonem mocy, ma byc do spokojnej ekonomicznej jazdy glownie w trasie.
Padło na Seata Leona ST 1.6 TDI 110-115koni.
Myślę o aucie 2-3 letnim z przebiegiem 80-100tys km.
Co taki przebieg oznacza dla tego silnika? Czy powinienem się spodziewać większych napraw w najbliższym czasie? Co lubi się psuć/zużywać przy tym przebiegu?

Napewno wielu z Was korzystało z samochód grupy VW z tym silnikiem :-)
Z góry dziękuję za wszelkie informacje i porady
kopkar1
Nowicjusz
 
Posty: 9

13 Gru 2019, 09:44

kopkar1 napisał(a):Co taki przebieg oznacza dla tego silnika? Czy powinienem się spodziewać większych napraw w najbliższym czasie? Co lubi się psuć/zużywać przy tym przebiegu?


Taki przebieg nic nie oznacza dla tego silnika. No chyba, że ktoś nie zmieniał oleju lub łał inny niż zaleca producent, jeździł autostradą z max.prędkością lub jeździł w 100% po zakorkowanym mieście. Takie 2-3 latki to najczęściej auta poleasingowe, więc powinny być głównie eksploatowane w trasie. Chyba największy minus to to, że ten silnik był łączony z 5 a nie 6 biegową skrzynią. Wybór używanych Leonów z polskiego salonu będzie mniejszy niż np.Golfa, ale pewnie coś się znajdzie.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

13 Gru 2019, 09:56

Samochód kupię w Niemczech i tam też będzie głównie uzytkowany, tam jest duży wybór.
Tez wcześniej doczytałem że tylko 5 biegów ale myślę to go nie dyskwalifikuje.

Myślałem także o Focusie 1.5 tdci
kopkar1
Nowicjusz
 
Posty: 9

13 Gru 2019, 17:02

Jeśli chodzi o skrzynię to wiele zależy od Twojej średniej przelotowej w trasie. Przy 5b i silniku takiej pojemności jazda z prędkością powyżej 130-140 kmh robi się średnio ekonomiczna. Głowy nie dam ale focus miał chyba 6b w standardzie. Swoją drogą zerknij też na astrę i przejedź się każdym z tych aut, na pewno wiele Ci to rozjaśni. To nie są jakieś dwudziestoletnie passaty, gdzie trzeba szukać tego który nie rozleci się na pierwszym zakręcie. Więcej przy wyborze powinno być Twoich subiektywnych odczuć niż suchych danych z katalogu
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

13 Gru 2019, 19:52

Tak, focus ma 6 biegów. Głównie będzie to autostradowa jazda. Dałeś mi do myślenia :)
kopkar1
Nowicjusz
 
Posty: 9

13 Gru 2019, 20:25

kopkar1, szukaj 2,0 TDI, dużo fajniejszy moim zdaniem.
Chodzą słuchy że 1,6 tdi ma słaby układ wtryskowy, szczególnie przy kiepskiej jakości paliwa.
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Audi A6 Hybrid
    Hybrydowe Audi A6 to nowe oblicze limuzyny klasy business. Jego lekką karoserię osadzono na sportowym podwoziu. Wnętrze jest eleganckie i ergonomiczne, a kierowca i pasażerowie mają do dyspozycji wiele systemów wspomagających ...
    Kalkulator jednostek prędkości
    Najdzęściej używaną jednostką w samochodach do określenia prędkości jest kilometr na godzinę "km/h" lub mila na godzinę "mph". Obiekt poruszający się z prędkością 1 km/h w ciągu 1 godziny przebędzie drogę 1 kilometra - tak ...