Seat Obroty - podwyższone na gazie, falujące na benzynie

Seat Obroty - podwyższone na gazie, falujące na benzynie

29 Paź 2014, 09:49

Witam,

Mam taki problem.
Mój seat vario, beznzyna+gaz, 1.4 16v. 2001r. Pali dobrze, zazwyczaj na cyknięcie. Ruszam i ostatnio po przejechaniu kilometra, maks dwóch silnik przestaje "ciągnąć". Nie gaśnie. jak wrzucam na jałowy to na gazie, obroty jak dodam gazu, idą w górę i nie spadają, natomiast na benzynie falują od 1k do 1.5k. Pomocy!!!

Pozdrawiam
dambojar
Obserwowany

Auto: Seat Vario
Silnik: 1.4 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Rok produkcji: 2001

Re: Seat Obroty - podwyższone na gazie, falujące na benzynie

30 Paź 2014, 13:33

Według mnie możesz mieć rozszczelniony dolot powietrza. Trzeba wszystko obejrzeć. Jako,że na gazie jest bardziej czuły na wszystkie zakłócenia w obrębie właśnie dolotu powietrza,to wygląda to gorzej niż na benzynie, gdzie tylko przy tym samym lewym powietrzu obroty falują.
Oczywiście problem może się wiązać z niedomaganiem przepustnicy lub silniczka krokowego. Oby dwie te rzeczy warto wykluczyć wykręcając np. krokowca i myjąc go w benzynie. Przepustnicę też warto wyczyścić i sprawdzić jej uszczelkę i może czujnik położenia przepustnicy.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nissan X-Trail - segment crossoverów Nissan X-Trail - segment crossoverów
    Nowy model łączy w sobie uznane tradycje Nissana w segmencie 4x4 z nowymi rozwiązaniami technicznymi czerpiącymi inspiracje z przełomowych crossoverów marki. Wynikiem tego połączenia jest samochód definiujący ...
    Volvo wprowadza zmiany w modelach S80, V70 i XC70 Volvo wprowadza zmiany w modelach S80, V70 i XC70
    Nowe elementy karoserii i wnętrza, zmiany mechaniczne, redukcja zużycia paliwa to tylko niektóre ze zmian, jakie nastąpiły w modelach S80, V70 i XC70. Dodatkowo znajdzie się w nich system sterowania pojazdem Sensus ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      Monster Truck Rock Star, 11
      S2020005
      Jaguar