Sedan do 13tys

sedan do 13tys

12 Sty 2018, 17:21

Witam.
Za 2-3 miesiące planuję zmienić samochód na "nowy", większy. Zastanawiam się już od dłuższego czasu, trochę poczytałem i dalej mam problem. Na same auto mam do przeznaczenia maksymalnie 13tys, szukam sedana.
Otóż zastanawiam się nad tymi modelami:
- BMW e46 fl 2.0 - 2.5
- Laguna 2 fl 1.8 lub 2.0
- Mondeo mk3 fl 1.8 lub 2.0
- Mazda 6 2.0
- Audi a6 c5 1.8t lub 2.4
- Opel Vectra C 1.8

Jeżdżę 20km w jedną stronę do pracy i od czasu do czasu jakaś wycieczka "gdzieś dalej". Rocznie zamykam się w 15tyś km więc w grę wchodzi benzyna, ewentualnie gaz, a za diesla podziękuję. Samochodem będę jeździł najczęściej sam lub z jednym pasażerem, także miejsca nie musi być przesadnie wiele, choć sporadycznie ktoś czasem zasiądzie na kanapie. Bagażnik w moim aktualnym golfie 4 (330l) jest także wystarczający. Chciałbym aby samochód był ze mną ok 5 lat.
Może miał ktoś styczność z tymi modelami? Najlepiej kilkoma co by mieć obiektywne porównanie :)
I jeszcze tak podpytam. Czy Audi a4 b6 2.0 jest możliwa do znalezienia w tej cenie w dobrym stanie? Osobiście WYDAJE MI SIĘ, że nie, ale jednak jest wiele ogłoszeń mieszczących się w moich finansach.
ojejukiero
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 05 04 1993
Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: golf 4
Silnik: 1.9 tdi 90km
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

Re: sedan do 13tys

12 Sty 2018, 19:20

Taka kolejnosc:
E46 - najgrabniejszy i najtrwalszy za to stary i wyeksplatowany
Mazda 6 - dobre wypozażenie ale za 5 lat może zardzewieć w pył
Mondeo - ładny ale potrafi męczyć usterkami
Laguna - dobre wyposażenie ktore może sprawiać problemy
A6 - drogi w utrzymaniu i zajechany
Vectra - tandetny ale tani w eksploatacji
:twisted:
RIDE or DIE
fate
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: krs/wwa
Prawo jazdy od: 0- 0-2007
Auto: BMW E90
Silnik: 3.0
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2010

12 Sty 2018, 19:51

w tym problem, że mazda przed liftem bardzo rdzewieje, a na polift mi nie styknie. czy w maździe rdzewieje tylko górna karoseria, czy tez podłoga i ogólnie razem z felgami i wentylami? :D
Najlepszym wyborem wydaje mi się być e46 i laguna, która po lifcie miała (podobno) większość usterek poprawionych. Za to od dawna podobała mi się mazda, od tak :?
ojejukiero
Nowicjusz

12 Sty 2018, 20:07

Czego oczekujesz od auta? Ja bym na wstępie odrzucił Mazdę, po co kupować rdzewiucha.
E46 będzie zajeżdżone przez młodych.
Laguna po lifcie jest poprawiona, ale jak kupisz wersję z kupą elektryki to może być ciężko (to nie jedynka, u mnie np. błędów zero i nadal działa cała elektryka, a to Francuz przecież).
Mondeo... Chyba najlepsza opcja i złoty środek.
A6 daj sobie spokój, masa szrotu i drogi serwis.
galakty
Forumowicz VIP

Prawo jazdy od: 23 08 2012
Auto: Megane I PHII
Silnik: 1.6 16V 110
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 1999

13 Sty 2018, 11:01

Czego oczekuje? Żeby mnie przyjemnie, w spokoju woził i chciałbym spokojnie wyprzedzać, a nie w strachu :D i tak jak wszyscy, by było z nim jak najmniej problemów. Spalanie jest na dalszym miejscu - przy takich przebiegach fortuny nie stracę, ewentualnie kiedyś wstawię gaz.
ojejukiero
Nowicjusz

13 Sty 2018, 12:04

Co Ty przedlift i polift rdzewieje tak samo to jest kwestia wieku i utrzymania konkretnego egzemplarza, jezeli nie masz czasu na zabawe w kolumba to olej Mazdę ale to bardzo fajne auto które kosztuje grosze właśnie ze względu na znany wszystkim stereotyp, gnije podwozie jak najbardziej przed zakupem tylko i wyłącznie wizyta na podnośniku/kanale, lepiej pod tym wzgledem maja się amerykańce bo miały zabezpieczone fabrycznie progi ale wiekszosc ma powypadkowa historię.
E46 w obiecujacym stanie to tez walka z wiatrakami ale dla chcacego nic trudnego
Laguna loteria ale od każdej reguły są wyjątki i tez jest w dobrym stosunku jakosci do ceny
Chyba powinieneś polować na BMW albo na tą beznadziejną wewnatrz Vectrę, albo zaszalej z Mazdą, najlepiej to odrzuc Forda i Audi i na początek obejrzyj wszystkie pozostałe auta w swojej okolicy i zrobisz sobie rozeznanie o :ok:
RIDE or DIE
fate
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: krs/wwa
Prawo jazdy od: 0- 0-2007
Auto: BMW E90
Silnik: 3.0
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

II Wielkopolski Rajd Historyczny im. Henryka Rucińskiego II Wielkopolski Rajd Historyczny im. Henryka Rucińskiego
    W miniony weekend w malowniczych okolicach Poznania odbył się II Wielkopolski Rajd Historyczny im. Henryka Rucińskiego. Wraz z klasykami do rywalizacji stanęły hybrydowe Toyoty Auris TS Kombi Freestyle, których załogi ...
    Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...

• Re: sedan do 13tys

13 Sty 2018, 13:27

Oczywiście przed decydującym wyborem chciałbym pojeździć i znaleźć się w każdym z nich. Podnośnik jak i podpięcie pod komputer w znajomym serwisie, takze o to bym aie nie martwil.
    Może ktoś coś na tematu a4 b6? Czy olać z góry w tej kwocie?
    ojejukiero
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • 10accura