Sedan do 25tys

Sedan do 25tys

22 Maj 2018, 15:23

Witam serdecznie, na wstępie powiem, że najważniejsze aspekty, które biorę pod uwagę to:
-dobre zabezpieczenie antykorozyjne
-benzyna dobrze znosząca gaz
-rocznik 2007 +
- w miarę tania eksploatację

Będzie to mój drugi samochód po przesiadce z wyeksploatowanego już Peugeota 406 :)
Chciałbym żeby samochód posłużył dobre 5 lat

Od siebie dodam, że modele, które wpadły mi w oko to:
- citroen C5 3gen (1.8b lub 2.0b)
Silniki dobre do zagazowania, dobra blacha, ale czy z takim budżetem warto szukać tego. Samochodu? I jak z kosztami utrzymania.

- Volvo s40 2gen tutaj myślałem o 2.0b lub 2.4b samochód również dobry pod gaz, blacha nie powinna korodować. Części wyjęte wprost z Focusa, więc koszty powinny być mniejsze niż w c5.

Lub może macie jakąś inną propozycję, nie jestem uprzedzony do żadnej marki. :)
Karushima
Nowicjusz

Auto: Nie mam

Re: Sedan do 25tys

23 Maj 2018, 14:34

Odświeżam :)
Karushima
Nowicjusz

23 Maj 2018, 15:04

Volvo S40 - spoko, lepszy wybór to 2.4 konstrukcji Volvo, idealnie pracuje z LPG, pali praktycznie tyle samo co Fordowski 2.0
C5 trochę mały budżet - szukaj 2.0, bo 1.8 jest za słaby do tego auta

Co innego pod LPG polecam?
Ford Mondeo Mk4 2.0
Honda Accord VII 2.0
Ossy
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy od: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

23 Maj 2018, 20:36

Ford Mondeo mk4 bardzo fajny samochód, ale wybili mi go z głowy ze względu na silniki, które źle znoszą gaz i ruda, która lubi chrupac egzemplarze z początku produkcji.

Co do Hondy trzyma strasznie wysoka cenę w stosunku jakość i wiek do ceny, bo i ludzie ją zachwalaja, a rdza lubi też chrupac ten model :/
Karushima
Nowicjusz

23 Maj 2018, 20:41

Karushima napisał(a):Ford Mondeo mk4 bardzo fajny samochód, ale wybili mi go z głowy ze względu na silniki, które źle znoszą gaz i ruda, która lubi chrupac egzemplarze z początku produkcji.

Co do Hondy trzyma strasznie wysoka cenę w stosunku jakość i wiek do ceny, bo i ludzie ją zachwalaja, a rdza lubi też chrupac ten model :/

Nie wiem kogo słuchasz ale raczej przestań.

Jedyny benzynowy silnik w mondeo mk4, na który wystarczy kasy to 2.0/145. Dziwnym trafem jest to ten sam silnik, który masz w s40. W volvo jest ok pod gaz a w fordzie już nie? Znaczek tak działa czy coś innego?
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: służbowe
Silnik: 2.0/170
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Uwaga na dzieci na drodze wracające lub idące do szkoły! Uwaga na dzieci na drodze wracające lub idące do szkoły!
    Skończyły się wakacje, a to oznacza, że z początkiem roku szkolnego (od 2 września w tym roku) na przejściach dla pieszych pojawiło się więcej dzieci. Są one szczególnie narażone na niebezpieczeństwo – rozkojarzone ...
    Jak przygotować się do jazdy? Jak przygotować się do jazdy?
    Najbardziej tragiczne zdarzenia na drodze to te ze skutkiem śmiertelnym, jednak nawet kiedy wszyscy uczestnicy wypadku przeżyją, jego następstwa mogą odczuwać do końca życia. Najnowsze badania wykazały, że urazy głowy, rdzenia ...

•