Sedan/kombi dla 2+1 do 30tys

03 Paź 2022, 17:06

Dzień dobry
Potrzebuję kupić nowe auto w budżecie do 30tys zł.
Do tej pory 8 lat jeździłem Astrą G 1.6 ben. z 2000 roku.
Auto będzie służyć tylko mi jako kierowcy, do tego dwójka pasażerów w postaci żony i w niedalekiej przyszłości dziecka (stąd raczej skłaniam się ku kombi, lub dużemu sedanowi).

Moje wymagania nie są wielkie, z racji niedużego budżetu, ale chciałbym, aby autko miało chociaż te 140KM, automat, silnik raczej benzyna, bo w dalsze trasy wybieram się średnio raz w miesiącu, a tak to 3-4 razy w tygodniu po mieście.
Zwracam uwagę również na komfort jazdy, chociaż po małej Astrze wszędzie będzie wygodnie, i wewnątrz auta, i jeśli chodzi o prowadzenie autka. Mam 190cm wzrostu więc chce aby w środku było dużo przestrzeni.

Nie znam się zbyt mocno na samochodach, więc potrzebuję pomocy w wyborze choćby kilku modeli aut, na które powinienem zwrócić uwagę.
Jeśli chodzi o wygląd wizualny, podobają mi się:
- Audi A4 B8 (sedan/kombi)
- Ford Mondeo Mk4 (sedan, kombi)
- Kia Ceed (kombi)
- Ford Focus (sedan)
- Opel Insignia (sedan/kombi)
- Skoda Superb (sedan)
- Audi A6 C6 (sedan/kombi)


Prosiłbym o wsparcie, podpowiedź od czego z mojej listy lepiej trzymać się z daleka w tym budżecie lub na co innego zwrócić uwagę. Jeśli powinienem jeszcze się określić w jakimś aspekcie, dajcie znać.

Z góry dzięki za wszelkie porady, pozdrawiam ;)
:piwo:
AndrzejX
Obserwowany
 
Posty: 2

03 Paź 2022, 17:27

- Audi A4 B8 (sedan/kombi)


Brak silników benzynowych wartych polecenia (generalnie same śmietniki)

- Ford Mondeo Mk4 (sedan, kombi)


2.0/145 całkiem spoko ale doczytaj w kwestii automatów bo wkładali różne

- Kia Ceed (kombi) - Ford Focus (sedan)


A ile jest na polskim rynku takich np. focusów w sedanie z benzyniakiem i automatem mieszczących się w budżecie? Samochody są technicznie ok (jak bierzesz pod uwagę ceed'a to masz też zbliżonego technicznie i30) ale z automatem będzie je baaardzo ciężko kupić

- Opel Insignia (sedan/kombi)


Powiedzmy, że może być. Tylko, że za tą kasę kupisz 1.8/140 co przy tej masie auta delikatnie mówiąc szału nie robi.

- Skoda Superb (sedan)


Brak silników benzynowych wartych polecenia a do tego droga w serwisie skrzynia dsg

- Audi A6 C6 (sedan/kombi)


Chyba nie zdajesz sobie sprawy z kosztów utrzymania auta tej klasy. Możesz dostać zawału u mechanika po przesiadce z astry - a wizyty w warsztacie wcale nie są rzadkie


Ogólnie to najmniej najgorszy jest chyba ten ford, później insignia. Ceed'a/focusa nawet nie oceniam bo wątpię, że da się takie coś kupić - w manualu jak najbardziej na plus.

Jeśli sam miałbym kupić auto podobnej wielkości w automacie przy tym budżecie to postawiłbym pewnie na lagunę. Masz tam bardzo dobry, "pancerny" automat jatco i silniki, do których nie można się przyczepić. Albo wolnossące 2.0/140 (i tu średnio gaz podchodzi jeśli miałbyś takie plany) albo 2.0T/170 (tu lpg montujesz bez problemów).
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2388
Przebieg/rok: >50tys. km

03 Paź 2022, 21:54

Mondeo mk4 lubią rdzewieć z tyłu (powierzchowna rdza była już normą w 3-letnich autach i póki jest powierzchowna to nie ma co się przejmować - warto jednak sprawdzić stan podwozia)
2,0 pobiera olej, zarówno w Mondeo mk4 jak i Focusie czy Volvo
do tego te silniki gorzej tolerują lpg także to też warto wziąć pod uwagę
Wafel
Nowicjusz
 
Posty: 31
Auto: VW Golf
Silnik: TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

05 Paź 2022, 18:41

Chyba jednak pójdę w to Mondeo, 2.0/145 i 2.0/160 wyglądają spoko. Zastanawiam się tylko w dalszym ciągu czy benzyna i LPG to lepsza opcja niż diesel w tym aucie. I co oznacza, że te silniki gorzej tolerują LPG? Nie warto go gazować i może patrzeć na coś innego?
AndrzejX
Obserwowany
 
Posty: 2
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Pagani Huayra - centralnie umieszczony wydech
    Samochody ze stajni Pagani zawsze słynęły z ekstrawaganckiego wyglądu i nie inaczej jest w przypadku następcy modelu Zonda, czyli Huayry. Tak samo jak w Lexusie LFA, wszystkie końcówki wydechu włoskiego auta skupiono ...