Sedan lub kompakt do 35k

14 Gru 2018, 18:53

Dzień dobry, szukam tak jak w tytule sedana lub kompakta w kwocie do maks 35k pln. Od samochodu głównie oczekuję relatywnie niskich kosztów utrzymania, łatwość ew. sprzedaży (samochody trzymam tak do 2/3 lat więc jest to dla mnie ważne), koniecznie musi być to benzyna, dodatkowo fajnie jakby miał jakieś znośne osiągi np. 0-100 w jakieś 9s to już mnie ustawia. Myślałem nad Oplem astrą J 1.6 Turbo no ale chciałbym mieć jakiś większy wybór do modeli ale nic innego nie przychodzi mi do głowy. Co polecicie w tej kwocie?
Speedster
Nowicjusz
 
Posty: 9

14 Gru 2018, 21:13

1. Kompakt to inna nazwa "segmentu c" więc kompaktem może być zarówno hatchback, sedan jak i kombii
2. Sedan to rodzaj nadwozia i praktycznie nic nie mówi o wielkości auta jakiego szukasz. Sedan może być segmentu b, c, d, e. Pomiędzy takimi autami jest przepaść
3. Astra J to bardzo dobry wybór
4. Z aut zbliżonych wymiarami masz focusa, s40 i ar giuliettę
5. Możesz pójść też w segment d i zainteresować się laguną mk3 2.0T lub mondeo mk4
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

17 Gru 2018, 14:39

Tak miałem na myśli segment d pisząc sedan :) A coś poza astra? A insygnia albo pug 508 da się coś kupić sensownego w tym budżecie?
Speedster
Nowicjusz
 
Posty: 9

17 Gru 2018, 15:22

Nie ma auta jak "insygnia", jest insignia. Kawał auta a żeby miało jakieś osiągi potrzebujesz mocnego silnika a wtedy koszty utrzymania bardzo rosną. Do tego mocno przeciętne właściwości jezdne i słabe wykonanie jak na auto tej klasy.
W 508 nie masz żadnego, godnego polecenia benzyniaka
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Grillowanie, wyjazdy czy wesela - wczorajszy kierowca
    Letnie grillowanie, wyjazdy czy wesela często łączą się ze spożywaniem alkoholu. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że w takiej sytuacji często nie są zdolne do prowadzenia samochodu nie tylko tego samego wieczoru, ...