Sedan w granicach 18-20 tys. zł

Sedan w granicach 18-20 tys. zł

31 Lip 2018, 22:05

Dobry wieczór,
od jakiegoś czasu rozglądam się za samochodami. Jednak oczywiście im dłużej oglądam tym więcej wątpliwości co do modelu na jaki postawić...
Przechodząc do rzeczy. Szukam sedana w cenie do 18, maks. 20 tys. złotych. Z racji, że głównie pokonuję krótkie odcinki do pracy (rocznie 10-15tys.km) to stawiam na benzynę,w którym planuję założyć instalację gazową. Przede wszystkim zależy mi na niewielkich kosztach utrzymania takiego samochodu (względnie niska awaryjność, tanie podzespoły itp.). Jeśli chodzi o rocznik to celowałem w minimum 2006/07. Zależy mi również na rozsądnym spalaniu (do 8 litrów). Podczas moich dotychczasowych poszukiwań w oczy rzuciły mi się następujące samochody:
- Peugeot 407,
- Renault Laguna III,
- Mazda 6,
- Honda Civic VIII w sedanie.
Wszystkie urzekły mnie swoim wyglądem. Jednak w przypadku francuskich samochodów naczytałem się problemach z elektroniką. Czy faktycznie są aż tak dotkliwe i mechanicy mają z ich rozwiązywaniem? Czy jest jakaś różnica między Peugeotem sprzed liftingu i po? Czy to jedynie kosmetyka? Jeśli chodzi o Lagunę to często można znaleźć egzemplarze z krajowego rynku co jest sporą zaletą.
Czy Mazdę 6 da się wyrwać w tej cenie w dobrym stanie (ponoć korozja daje się we znaki) i nie rozsypie się ona w ciągu najbliższych lat użytkowania?
Zdaję sobie sprawę, że w przypadku Hondy musiałbym pewnie dołożyć parę tysięcy, jednak czy jest ona tego warta na tle pozostałych i bije konkurencję?
Jak te samochody znoszą instalację gazową?
Oczywiście proszę też o inne propozycje.
Pozdrawiam :)
juver
Nowicjusz

0

Re: Sedan w granicach 18-20 tys. zł

31 Lip 2018, 22:26

W każdym z tych aut, pokonując krótkie odcinki licz raczej na spalanie co najmniej 10-11 a nie 8. 8/100 w takich warunkach spali jakieś 1.4 ważące 1100kg, auto pokroju grande punto.

407 niby spoko, silniki 1.8/2.0 ok, do gazu podejdą. Jednak przy takich przebiegach zastanowiłbym się w ogóle nad sensem takiego rozwiązania.Przy 407 warto zwrócić uwagę na przedni zwis - ciężko się tym manewruje w mieście

Laguna III na 18-20? Bez żartów (btw do lpg 2.0 się nie nadaje, trzeba szukać 2.0T)

Mazdy 6 na rynku dzielą się na te już zrobione i "do z zrobienia na już". Nawet jeśli kupisz względnie ładny egzemplarz to wyłożysz sporą kase na blacharkę prędzej czy później

Chąda niby spoko

Szczerze mówiąc żadne z aut, które podajesz nie pasuje do wymagań jakie stawiasz. Jeśli chcesz mało spalać i tanio naprawiać to kupujesz proste auto segmentu b/c a nie limuzynę segmentu d.

A jeśli już musi być d to zdecydowanie najtaniej z popularnych modeli wyjdzie vectra c
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: służbowe
Silnik: 2.0/170
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
0

31 Lip 2018, 22:49

Wybacz, z tego względu właśnie postanowiłem spytać na forum. Odnośnie spalania do 10 litrów w mieście jest dla mnie akceptowalne. Dodam, że brałem pod uwagę sedany, gdyż liczyłem na nieco bardziej przestronne wnętrze po latach gniezdzenia się w Peugeot 206 :D
Oczywiście jestem w stanie zweryfikować swoje typy i chętnie poznałbym Twoje odnośnie wspomnianych segmentów.
juver
Nowicjusz

0

31 Lip 2018, 22:51

10 litrów w mieście w korkach to spali kompakt z 1.6.
galakty
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Prawo jazdy od: 23 08 2012
Auto: Megane I PHII
Silnik: 1.6 16V 110
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 1999
0

31 Lip 2018, 23:05

To, że auto jest sedanem nie znaczy, że jest duże i przestronne

Co do spalania, volvo s40 z silnikiem 1.8 podczas dojazdów do pracy w Krakowie (8km w 50min) potrafiło spalić 15-16/100, S60 2.5T rekordowo 19

Naprawdę 10/100 w aucie tej wielkości przy miejskiej jeździe to baaaaaardzo mało. Oczywiście jeśli rozmawiamy o dużym mieście a nie jakimś 50 tysięcznym, gdzie nie przejechanie na pierwszej zmianie świateł to już korek.

Popatrz na tę vectrę 1.8, s40, od biedy octavia 2 1.6 (chyba największe auto, które realnie ma szansę spalić poniżej tej dyszki)
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

0

31 Lip 2018, 23:14

Invi napisał(a):octavia 2 1.6 (chyba największe auto, które realnie ma szansę spalić poniżej tej dyszki)

Jeśli rozmawiamy o 1.6 MPI to nie ma na to szans. W rodzinie jest Golf 4 z tym silnikiem, wiem co mówię. Pali to średnio 1-1,5 litra więcej od mojej Megane a jedzie gorzej (spalanie oleju pomijam).
galakty
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Prawo jazdy od: 23 08 2012
Auto: Megane I PHII
Silnik: 1.6 16V 110
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 1999
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Chevrolet Corvette C7 - 4 potężne końcówki wydechu Chevrolet Corvette C7 - 4 potężne końcówki wydechu
    Amerykanie słyną z zamiłowania do sportowych samochodów z potężnymi silnikami. Ale czasami ich mania wielkości dotyka również pozostałych części samochodu. Dowodem tego może być Chevrolet Corvette 7. generacji. ...
    Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...

• Re: Sedan w granicach 18-20 tys. zł

02 Sie 2018, 09:26

Dziękuję za wcześniejsze wypowiedzi.
    Z tych samochodów, które pozostały na placu boju spalanie jest dla raczej zadowalające (przynajmniej po analizie różnych raportów). Zdaję sobie sprawę z tego, że w korkach i większym mieście może ono podskoczyć.
    Volvo S40 wygląda pięknie, jednak z tego co poczytałem to LPG założę dopiero przy silniku 2.4, a to już jednak za dużo jak dla mnie.

Po waszych wypowiedziach pozostał mi Peugeot 407 oraz Vectra C. W przypadku Opla 1.8 będzie dobrze współpracował z instalacją gazową? Który z tych dwóch samochodów bardziej polecacie w zakładanym budżecie 18-20tys?

Mam jeszcze drugą kwestię. Czy w okolicach 22-24tys. zł. warto sobie zawracać głowę wspomnianą wcześniej Hondą Civic VIII w sedanie?
    juver
    Nowicjusz

0

02 Sie 2018, 22:05

Szukać chądy możesz ale stosunkowo niewiele tego na rynku.

juver napisał(a):Volvo S40 wygląda pięknie, jednak z tego co poczytałem to LPG założę dopiero przy silniku 2.4, a to już jednak za dużo jak dla mnie.

Założysz lpg to każdego silnika, ba, nawet bez większych problemów. Jednak przy wszystkich mniejszych będziesz musiał podjechać na regulację zaworów co 30-40kkm, kilka stówek. Dodatkowo przydałby się ogarnięty gazownik ze względu na ceramiczne gniazda zaworowe - trzeba dobrze ustawić skład mieszanki żeby się nie wypaliły. Ogólnie nic strasznego, masa aut jeździ z tymi silnikami na lpg i jakoś nie widać ich stojących na awaryjnych (mondeo 3, mondeo 4, focus 2)

407 spoko ale jeśli masz zamiar jeździć po mieście to zwróć uwagę na "przedni zwis"

Vectra 1.8 była w wersji 122 przed fl - tutaj bezobsługowo przy lpg i w wersji po fl, 140ps, tutaj regulacja zaworów jak w volvo
    Invi
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

0

25 Kwi 2019, 09:16

Witajcie ponownie,
    z różnych przyczyn musiałem odłożyć kupno samochodu, jednak teraz już go potrzebuję dosyć pilnie.
    W skrócie, szukam samochodu, który:
    - fajnie poradzi sobie w trasie (dobre wyciszenie, tempomat),
    - nie przysporzy kłopotów w mieście zbyt dużym spalaniem w razie korków (po centrum i krawężnikach nie zamierzam się tłuc),
    - dobrze znosi instalację LPG,
    - nie rujnuje kieszeni kosztami napraw.
    Po Waszych ostatnich opiniach na placu boju pozostały Peugeot 407 i Opel Vectra C. Chciałbym się zmieścić w maksymalnie 18 tys. złotych.
    Czy w tej kwocie znajdę zadbane egzemplarze? Ewentualnie, czy ktoś ma może jeszcze jakieś inne propozycje?
    Jak na złość niestety z moich okolic ciężko o ciekawe oferty (jestem z podkarpacia). Znalazłem coś takiego:
    https://www.otomoto.pl/oferta/opel-vectra-ID6BSojF.html?
    https://www.otomoto.pl/oferta/opel-vectra-bardzo-fajne-auto-bardzo-dobra-cena-ID6BPjti.html?
    Co myślicie? Ten od dealera wygląda bardzo ciekawie, jednak mam do niego 400km drogi i lekko przekracza budżet, ale może warto?
    juver
    Nowicjusz

0

25 Kwi 2019, 11:08

Moim zdaniem Vectra C to spoko opcja i ta od dilera nie wygląda źle.
    Alternatywnie możesz jeszcze zerknąć na:
    Renault Laguna II FL 2.0
    Citroen C5 II 2.0
    Ford Mondeo Mk3 FL 2.0
    Hyundai Sonata 2.0/2.4
    Toyota Avensis II 1.8 (od 2006 bo wczesniej te silniki brały olej)
    Ossy
    Forumowicz VIP

Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy od: 07 01 2010
    Przebieg/rok: 35tys. km
    Auto: Volvo S60
    Silnik: 2.4T
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2002
    0

28 Kwi 2019, 13:43

Czy mógłby ktoś wyrazić opinię o tych ogłoszeniach?
    https://www.otomoto.pl/oferta/peugeot-407-2-0-benzyna-gaz-nawigacja-skora-ksiazka-serwisowa-ID6BN6CE.html
    https://www.otomoto.pl/oferta/peugeot-407-ID6BRHJ2.html
    W przypadku tego pierwszego właściciel wydawał się w porządku, ponoć na wszystkie wymiany ma papiery. Tylko po wpisaniu vinu samochodu w tych podstawowych informacjach wyświetla się, że kolor samochodu to szary. Obawiać się tego?
    juver
    Nowicjusz

0

28 Kwi 2019, 13:52

juver napisał(a): Tylko po wpisaniu vinu samochodu w tych podstawowych informacjach wyświetla się, że kolor samochodu to szary. Obawiać się tego?

W wydziale komunikacji siadasz a Pani się Ciebie pyta "jaki kolor" a Ty co odpowiesz ????

Taki prawie beżowy, wpadający w piaskowy trochę szarawy :ok:
    szybki
    Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
    Auto: Toyota
    Typ: Sport/Coupe
    0

28 Kwi 2019, 13:55

Możesz wyjaśnić?
    Bo jednak samochód jest czerwony, więc raczej bym nie powiedział, że szary :)
    juver
    Nowicjusz

0

28 Kwi 2019, 14:02

juver napisał(a):Możesz wyjaśnić?
    Bo jednak samochód jest czerwony, więc raczej bym nie powiedział, że szary :)

A to sorki bo w linku nr2 jest taki pug z koloru nijaki :D

Z tym kolorem musisz sprawdzić dokładnie organoleptycznie czy to była pomyłka czy nie.
    szybki
    Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
    Auto: Toyota
    Typ: Sport/Coupe
    0

29 Kwi 2019, 10:11

Dzisiaj wybieram się na oględziny Forda Mondeo mk3 2.0 po dwóch liftach (2005).
    Czy poza dokładnym sprawdzeniem skrzyni biegów i sprzęgła auto ma jeszcze jakieś (kosztowne) bolączki? Na co zwrócić uwagę?
    Zapomniałem o to dopytać właściciela, ale czy jeśli nie było wymieniane to sprzęgło z dwumasą to czy obawiać się, że niedługo może paść? Auto ma już nalatane 240 tys. km.
    juver
    Nowicjusz

0