Sedan w granicach 40 tys. (benzyna)

11 Lis 2017, 16:14

Cześć,
co byście polecili?
Mam jak na razie 3 typy :
1. Avensis III - 1.8
2. Accord VIII 2.0
3. Mondeo mkIV 1.6 ecoboost

Wolałbym coś w miarę ekonomicznego, niezbyt mam ochotę gaz zakładać. Raczej coś mało awaryjnego mnie interesuje, wiadomo samochód używany, więc po co ryzykować nadmiernymi kosztami. Jeśli chodzi o mondeo to inne silniki raczej odpadają, 2.0 można kupić w fajnym wyposażeniu trochę starszego, ale spalanie trochę jednak za duże wychodzi. Chyba, że jakieś jeszcze macie propozycje. Ja i pomiędzy tymi trzema nie mogę się zdecydować.
jnemo99
Nowicjusz
 
Posty: 15
Prawo jazdy: 15 02 1929
Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: nie mam
Paliwo: Benzyna

11 Lis 2017, 19:24

Accoard i LPG spokojnie się zmieści na pokład :yes:
fate
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 744
Miejscowość: krs/wwa
Prawo jazdy: 0- 0-2007
Przebieg/rok: 13tys. km
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna

11 Lis 2017, 21:05

Accord to na pewno świetny wybór nie chcesz gazu to musisz się wiązać z tym że paliwo będzie wychodzić drożej, pytanie co dla Ciebie znaczy ''dużo palił''.
Mateq
Początkujący
 
Posty: 212
Prawo jazdy: 12 03 1993
Przebieg/rok: 21tys. km
Auto: Lexus is 250
Silnik: 2.5
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

11 Lis 2017, 23:51

dużo to już tak ponad 9 litrów benzyny w cyklu mieszanym,
honda byłaby chyba rzeczywiście najfajniejsza tylko ta mechaniczna regulacja luzów zaworowych mi się nie podoba, przy gazie to już co roku trzeba robić. Przy avensisie takim to właściwie robić nie trzeba nic, i spalanie niższe w 1.8. Do 8,5 litra w mieszanym nie widzę potrzeby zakładania gazu. Nie jeżdżę wiele rocznie - do 15 tys km max.
jnemo99
Nowicjusz
 
Posty: 15
Prawo jazdy: 15 02 1929
Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: nie mam
Paliwo: Benzyna

12 Lis 2017, 09:26

jnemo99 napisał(a):dużo to już tak ponad 9 litrów benzyny w cyklu mieszanym


To szukaj mniejszych aut.

jnemo99 napisał(a):mechaniczna regulacja luzów zaworowych mi się nie podoba, przy gazie to już co roku trzeba robić.


Nie co roku a przy określonym przebiegu. Przy Twoim użytkowaniu 2-3 lata
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

12 Lis 2017, 13:27

Patrząc na wydatki i bolączkach innych aut to taka regulacja luzów okazuje się pryszczem, warto dodać że nie są to duże koszta.
Mateq
Początkujący
 
Posty: 212
Prawo jazdy: 12 03 1993
Przebieg/rok: 21tys. km
Auto: Lexus is 250
Silnik: 2.5
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jakie modele i wersje oferują japońskie marki?
    Toyota GR Supra i Lexus LC to dobrze znane auta z Japonii. Toyota i Lexus proponują jednak nie tylko bezkompromisowe auta dla fanów adrenaliny, ale też usportowione wersje popularnych modeli. Zaglądamy do oferty obu ...

12 Lis 2017, 14:13

Trudno Ci będzie znależć auto w tej cenie bezawaryjne. Jedyne co mi przychodzi do głowy to właśnie honda accord VIII, miałem VII. Żadnej usterki, w wersji VIII ten sam silnik tylko inna buda polecam zdecydowanie, tylko licz się że bez gazu możesz trochę popłynąć, na szczęście te silniki bardzo dobrze znoszą gaz, są jakby przystosowane do niego. montaż gazu niecałe 3000pln. Sprawdź czy Ci się to będzie opłacać, przy tak małej ilośći km robionych rocznie.
snazo07
Nowicjusz
 
Posty: 14
Prawo jazdy: 16 07 2011
Auto: nie mam

12 Lis 2017, 14:50

może nie będzie tak źle z tym spalaniem w accordzie, średnią na autocentrum podają nieco ponad 8 litrów (8,2), ja mam lekką nogą, myślę, że dałbym radę poniżej 8 - to akceptowalna wartość. Avensisa nikt nie poleca :) ? 1,8 ma hydrauliczną regulację i pali z litr mniej. No ale rozumiem, sam to widzę, że accord dużo ładniejszy. Jedno co mi wyraźnie przeszkadza to niski prześwit, w danych technicznych podają tylko 135 mm - nie będzie ocierać czasami o podłoże przy większych wybojach, zwłaszcza jak się gaz z tyłu dołoży ? Bo w mojej okolicy ciągle takich dróg nie brakuje.
jnemo99
Nowicjusz
 
Posty: 15
Prawo jazdy: 15 02 1929
Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: nie mam
Paliwo: Benzyna

12 Lis 2017, 15:52

Nie dramatyzuj nie będzie no chyba że sam go obniżysz :)
Avensis przy accordzie to takie brzydkie kaczątko :roll:
Mateq
Początkujący
 
Posty: 212
Prawo jazdy: 12 03 1993
Przebieg/rok: 21tys. km
Auto: Lexus is 250
Silnik: 2.5
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008