Segment C/D do 80 tys - Używane, Automat, Benzyna

Segment C/D do 80 tys - Używane, Automat, Benzyna

07 Paź 2019, 09:40

Szukam samochodu z segmentu C/D do 80 tys - im mniej tym lepiej, formą finansowania będzie leasing, więc auto nie może być 10 letnie.

Wymagania jakie mam to koniecznie automat i benzyna. Co do mocy ciężko podać konkretną wartość, chcę żeby było czym wyprzedzić, a przy 140km/h było rozsądnie wyciszone.

Przebieg 10-15k km rocznie, głównie miasto, okazjonalnie trasy (wakacje, wypady na weekend na drugi koniec Polski).

Byłem na jeździe próbnej Meganką GT Line (160KM), i Mazdą 3 - 2.0 120KM. Mocy nie brakowało, przyjemnie w środku, ale za te pieniądze jakoś specjalnie nie jestem zachwycony, choć kieruję się bardziej w stronę Mazdy.

Z typów które mi się podobają:
- Kia Optima 2.0 163KM - super wygląd, wnętrze również na poziomie, do tego 7 letnia gwarancja
- Mercedes C klasa - ciężko będzie w tych pieniądzach to dostać, a w leasingu na pewno w204 nie dostanę. Trochę marzenie, ale raczej nie na moją kieszeń
- Mazda 3 - 2.0 165KM
- Honda Civic X - 1.5t 182KM - też może być ciężko z budżetem
- BMW 3 - F30/F31 - Tutaj kombi uważam nawet za ładniejsze niż sedan, ale również może być ciężko coś sensownego znaleźć

Jak widać rozstrzał ogromny, także sami widzicie że ciężko mi się zdecydować. Jakieś jeszcze propozycje? ;)
dargenn
Nowicjusz

Re: Segment C/D do 80 tys - Używane, Automat, Benzyna

07 Paź 2019, 15:12

A co z Opel Insignia, Ford Mondeo i Skoda Superb?
Polski krążownik, władca szos.
Marcel2727
Początkujący
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Ford Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 ecoboost 240 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2014

07 Paź 2019, 15:27

1. Insignia wcale nie jest takim fajnym i bezawaryjnym autem. Wrecz przeciwnie, miewa sporo problemów.
2. Znajdź dobry silnik benzynowy w superbie? ON jak najbardziej.
3. Mondeo może być.
trainpro
Początkujący

Prawo jazdy od: 24 06 1998
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Audi A6 C5
Silnik: 2.7 bit
Paliwo: Benzyna + LPG
Rok produkcji: 2003

10 Paź 2019, 16:30

Mi się Mondeo podoba, ale moja dziewczyna z bliżej mi nieznanych powodów nie jest w stanie go zaakceptować.
Mam jeszcze inną propozycję, Audi A5 w 1.8 TFSI:
https://www.master1.pl/oferta/leasing/5 ... cja=------
https://www.master1.pl/oferta/leasing/5 ... cja=------
Cena wydaje się być adekwatna do przebiegu, pytanie tylko, czy te tfsi to są te same z generacji wcześniej, czy są w jakiś sposób poprawione? Bo czytam sprzeczne opinie. I prosiłbym o rzeczowe opinie ludzi którzy o tym silniku coś wiedzą, a nie tylko "słyszeli", lub "VAG zły" :)
dargenn
Nowicjusz

10 Paź 2019, 16:43

Taki 1.8tfsi 170 km cjeb możesz śmiało brać, jeden z lepszych silników w tym modelu. Serwisuje trochę vagów ale o problemach z tym silnikiem nie słyszałem ani nikt nie doświadczał w nich poboru oleju. Co prawda wolałbym z manualem, bo do automatów w vagu jestem dość sceptycznie nastawiony, aczkolwiek ten multitronic to nie ten stary shit z a4 b6/b7 i jest nawet bardziej trwały od s-tronica. Jak klęknie to wydasz 2 x tyle co na sprzęgło z dwumasa w manualu ale przy tych przebiegach nie powinno to nastąpić. A jeździ się nim bardzo przyjemnie.
trainpro
Początkujący

10 Paź 2019, 17:01

Dzięki za opinie, bo tyle się o tych wadliwych TFSI naczytałem, że nie wiedziałem co o tym sądzić ;)
A co do podanych ogłoszeń wyżej - chyba całkiem w porządku jest cena, jeśli chodzi o wybraną wersję silnikową i przebieg?
dargenn
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie blokuj skrzyżowania i pasów Nie blokuj skrzyżowania i pasów
    Skrzyżowanie zablokowane przez samochód, który nie zdążył przez nie przejechać np. przed zmianą świateł, to częsty widok. Perspektywa mandatu nie zawsze wystarczy, by zapobiegać takim zachowaniom kierowców. ...
    Na obcej drodze w okresie Wakacyjnym Na obcej drodze w okresie Wakacyjnym
    Okres wakacji to czas wielkich wyjazdów. Często przygotowania do nich trwają cały rok, a czasami decyzja o kierunku wyprawy podejmowana jest spontanicznie i w ostatniej chwili. Przed każdą podróżą musimy jednak ...

• Re: Segment C/D do 80 tys - Używane, Automat, Benzyna

10 Paź 2019, 17:16

Tfsi dużo jest wadliwych, tu w grę wchodzą oznaczenia, ale ten akurat jest dobry.
    Cena jak cena, a5 zawsze były droższe niż a4, myśle że jak na 5 lat jest ok. Przebieg im niższy tym lepszy no ale to wiadomo.
    trainpro
    Początkujący

Wczoraj, 11:57

Złożyłem zapytanie o tą a5.
    A co jeszcze sądzicie o w204 z tego ogłoszenia?
    https://www.bmw-frankcars.pl/samochody- ... RlDBPDasjy
    Nie jest to jakaś zbyt niska cena jak na taki przebieg?
    dargenn
    Nowicjusz