Segment C kombi do 40 tys

10 Sty 2022, 12:19

Cześć
Bardzo was proszę o pomoc. Muszę w miarę szybko kupić samochód.
Moje wymagania:
- Segment C
- Kombi
- Względnie niskie koszty utrzymania
- Niezły komfort podróży (komfortowe zawieszenie)
- Względna dynamika i niskie użycie paliwa mile widziane, zwłaszcza turbo.
- Z tyłu musi się swobodnie zmieścić dorosła osoba i dziecko w foteliku (mam 175cm wzrostu)
- Nie starsze niż 10 lat (do starszych ciężko często o AC)

Aktualnie jeżdżę Hondą Civic VIII, która ma dla mnie za mały bagażnik, jest za twarda i koszty niektórych części powodują gęsią skórkę - Przy czym nie psuje się wcale rzadziej niż mój starszy Opel czy Renault :?
Silnik spoko i raczej nie chciałbym nic dużo słabszego niż te 1.8 140km, przy czym mocy może być mniej ale żeby przynajmniej był elastyczny (turbobenzyna, diesel?) No ale trzeba iść na kompromisy.

Roczne przebiegi rzędu 15-20 tysięcy. Jeżdżone głównie po mieście i terenach wokół miejskich (Aglomeracja Śląska). Biorę pod uwagę diesla z FAP, kupić taniej i ewentualnie mieć poduszkę finansową na jakieś naprawy.

Co biorę pod uwagę aktualnie:

-Renault Megane 3 1.4 tce, 1.5dci lub 1.6dci
-Kia Ceed II 1.6GDI lub 1.6crdi
-Hyundai i30 II 1.6GDI lub 1.6crdi
-Ford Focus - Tutaj właśnie nie wiem jaki silnik, chyba diesel 1.6/1.5
-Octavia III 1.6 TDI lub 1.4TSI - To chyba lepszy diesel

Najbardziej przemawia za mną Megane i Kia/Hyundai bo to raczej proste auta z dobrymi silnikami i tanimi częściami zamiennymi.
Tasi
Nowicjusz
 
Posty: 3

10 Sty 2022, 12:27

Jeśli ma być tanio to bierz ceed/i30
Octavia rzeczywiście lepiej z dieslem, swoją droga będzie sporo większa od reszty więc jeśli ci na tym zależy to niezły wybór.
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2395
Przebieg/rok: >50tys. km

10 Sty 2022, 12:32

Wielkościowo Ceed/I30 w kombi nie wystarczą. A jakie silniki polecasz?
Tasi
Nowicjusz
 
Posty: 3

10 Sty 2022, 17:15

Pierw zdecyduj czy diesel czy benzyna.
Nie angażuję się w polemikę. Każdy jest inny, wszystko opiera się na kompromisach. Doradzam optymalne rozwiązania w oparciu o rzeczywistość, doświadczenie i zdrowy rozsądek.
lasagne
Początkujący
 
Posty: 138

10 Sty 2022, 17:45

Jak i30/ceed są za małe to megane i focus tak samo odpadają.

Zostaje ci albo octavia albo przejście na pełnoprawny segment d, pomyślałbym też o i40 1.7
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2395
Przebieg/rok: >50tys. km

11 Sty 2022, 10:07

franccc napisał(a):Jak i30/ceed są za małe to megane i focus tak samo odpadają.

Literówka, chciałem napisać, że "Wielkościowo Ceed/I30 w kombi nie wystarczą. " chciałem zaznaczyć, że niepotrzebna mi koniecznie Octavia jeśli chodzi o wielkość pojazdu.

Najbardziej mi pasuje ta Megane. Jak z awaryjnością na tle ceeda lub i30? Interesuje mnie głównie 1.4tce 130km lub 2.0tce z gazem.
Podobno wersja GT ma usztywnione zawieszenie, a mi zależy na komforcie więc ona chyba odpada.
Jak z komfotem w takim ceedzie lub i30?
Siorka ma Ceed 1gen i tam jest dosyć twardo, lepiej niż w Hondzie ale twardo.
Tasi
Nowicjusz
 
Posty: 3