Segment C w benzynie 1.6L za około 13 000

Segment C w benzynie 1.6L za około 13 000

05 Lut 2010, 15:10

Witam.
W najbliższym czasie przymierzam się do zakupu swojego pierwszego auta (teraz jeżdżę astrą rodziców) do dyspozycji mam około 13000zł (półtora zostawiam sobie na opłaty i jakiś sprzęt grający ;D) Nie chce żeby to był kolejny dudniący golf jeżdżący po dzielnicy tylko coś z "klasą" coś o w miarę nowoczesnej stylistyce, ewentualnie coś a'la coupe. Moje wymagania co do auta to:

-silnik benzynowy (bez gazu) pojemność 1.3-1.6
-najchętniej 4/5 drzwiowy
-przyzwoite wyposażenie (el. szyby, poducha, klima)
-w miarę tanie części
-średnie spalanie około 8L

teraz jeżdżąc oplem rodziców z 60 konnym silnikiem przy masie auta około tony wyraźnie brakowało mi mocy, dlatego chce żeby moje auto miało około 100km przy masie okolo 1000-1200kg. Z miłą chęcią kupił bym sedana ale jednak różnica masy jest wyraźna a co za tym idzie podnosi się spalanie i spada dynamika a auto służyć mi będzie do dojazdu do szkoły (dziennie 10km w jedną stronę) + dwa razy w roku większe trasy(około 1000km) (1.Włochy, 2.Dania)

W poszukiwaniu auta zrobiłem sobie małą listę samochodów, bardzo proszę o poradę które z tych aut polecacie.

1.Ford Focus
2.Opel Astra G
3.Citroen Xsara
4.Seat Ibiza (najchętniej po FL)
5.Honda Civic VI (tylko wersja 3 drzwiowa, ewentualnie coupe, tu największy minus)
6.Toyota Corolla (tylko wersja 3 drzwiowa, tu największy minus)
7.Hyundai Coupe
8.Nissan Almera (Ideał tylko że trochę nie ten przedział cenowy...)

to są moje propozycje, może wy jeszcze coś polecicie?
Wacek_13
Początkujący

Miejscowość: Jaworzno

Re: Segment C w benzynie 1.6L za około 13 000

05 Lut 2010, 15:19

Nie wiem o jakiej klasie pisałeś, przecież wiadomo, że będzie to typowy dupowóz. No chyba, że klasa to wyróżnienie się i nie kupienie Golfa. Z tych, które wymieniłeś rozważyłbym Hondę i Nissana.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

05 Lut 2010, 15:27

pisząc o "klasie" miałem na myśli wszystkie auta oprócz typowych pudełek i golfów.
Wacek_13
Początkujący

06 Lut 2010, 12:20

Z tych co wymieniłeś, najbardziej z "klasą" będzie Hyundai, sam na takeigo będe polować na wakacje :) Dużo złego mu nie można zarzucic, najgorzej jednak znaleźć zadbany egzemplarz (najlepiej coś wyczaić u klubowiczów HC, wiadomo ze auto z pewnej reki).
LethalPwnager
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Białystok, Polska

06 Lut 2010, 13:28

Moim zdaniem powinieneś zachowac umiar w egzotyce...
Naprawdę świetnie można jezdzic Focusem...Nawet klasyczna Astra G nie jest złym wyborem. Zawsze to modele do okiełznania w kosztach! :wink:
Dobre słowo można także podrzucic na temat Xsary,która jest naprawdę niezłym pomysłem na jeżdżenie niestarym rocznikowo autem o ładnym i eleganckim wyglądzie. :smile:
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

06 Lut 2010, 16:21

Oczywiste że Focus, Astra II albo Ibiza FL, to kompromis między niezawodnością i dużym wyborem części po niewygórowanych cenach. Unikaj dalekowschodnich wynalazków typu Kia, Hyundai i Daewoo :!:
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak bezpiecznie parkować? Niebezpieczeństwa parkowania! Jak bezpiecznie parkować? Niebezpieczeństwa parkowania!
    Parkowanie to jedna z podstawowych umiejętności, jakie kierowca powinien nabyć w czasie kursu nauki jazdy. Jednak nawet gdy ktoś wykona ten manewr prawidłowo podczas egzaminu, nie ma pewności, że będzie w stanie równie ...
    Nowe zasady przeglądu samochodu na stacji kontroli pojazdów Nowe zasady przeglądu samochodu na stacji kontroli pojazdów
    Wszystkich kierowców którzy posiadają auto będą obowiązywały nowe przepisy dotyczące badań technicznych. Aktualnie za takie badanie właściciel pojazdu płaci po jego wykonaniu, a według nowych przepisów ...

• Re: Segment C w benzynie 1.6L za około 13 000

06 Lut 2010, 16:54

A coś takiego ?
    [link wygasł]
    [link wygasł]
    vw
    Aktywny
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
    Przebieg/rok: 10tys. km
    Auto: Skoda Octavia RS
    Skrzynia biegów: Manualna

06 Lut 2010, 20:36

Miałem już przyjemność jeździć miesiąc Focusem 5d HB w dieslu (kilka razy jako kierowca, większość jako pasażer) i naprawdę bardzo przestronne auto o bardzo ładnym wyglądzie i to jest mój typ 1. jak na razie. Typem nr 2. jest właśnie Honda Civic VI ale to dlatego że przeczytałem o niej mnóstwo pozytywnych rzeczy a i ma w swoim wyglądzie to "coś" ;D

Mając do wyboru te 2 modele Hondy co kolega podał powyżej to chyba jednak zdecydował bym się na HB (mimo 3 drzwiowego nadwozia) ponieważ jakoś te sedany mnie nie urzekają, a i nie jest mi potrzebne aż tak duże auto.
    Wacek_13
    Początkujący

• Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Autosacrum 2009
      Subaru Impreza STI