Seicento 900, co po nim? :)

03 Lip 2018, 10:41

galakty napisał(a):To też zależy od rocznika i tego jak ktoś dbał


też prawda.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

03 Lip 2018, 12:58

Rozpatrywałeś Astrę, a Fabia która jest o wiele mniejsza jest za duża? Przecież to segment B, co Ty gadasz chłopie.

Fabia sedan (ta z ogłoszenia, które podesłałeś Barol):
Długość 4232 mm
Szerokość 1646 mm
Wysokość 1449 mm

Astra G 2 Hatchback, która wpadła mi w oko:
Długość 4110 mm
Szerokość 1709 mm
Wysokość 1425 mm

Fakt faktem dużej różnicy w wielkości nie ma, aczkolwiek jednak Fabia w sedanie jest dłuższa i wyższa. Ogólnie wydaje się taka masywna, może to mnie zmyliło.

Sam silnik jest ok,w tej budzie radzi sobie całkiem przyzwoicie

Miasto na sto procent, ale trasę autostradą też uciągnie przy 4 osobach z bagażem? Jeżeli tak, to będę wiedział w co celować :D

Umówiłem się dzisiaj na oglądanie Clio które podesłaliście, więc jak wrócę to zdam raport :)

A jeszcze chciałbym się od Was dowiedzieć o jedną rzecz z tego ogłoszenia. Jeżeli samochód jest doinwestowany i zostało wymienione tak dużo elementów jak napisane jest w ogłoszeniu, to czy nie przemawia to o pewnej awaryjności?

PS. Prócz historiapojazdu.gov.pl mogę jeszcze jakoś stacjonarnie przy kompie sprawdzić co się z furą działo?



PS2.
A co myślicie o tym egzemplarzu?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Co prawda z komisu, ale dość zachęcający opis :)
Fajf
Nowicjusz
 
Posty: 45
Zdjęcia: 7
Prawo jazdy: 0- 0-2011
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Fiat Seicento
Silnik: 0.9 39KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

03 Lip 2018, 13:09

Fajf napisał(a):Fakt faktem dużej różnicy w wielkości nie ma, aczkolwiek jednak Fabia w sedanie jest dłuższa i wyższa. Ogólnie wydaje się taka masywna, może to mnie zmyliło.


Bo to sedan, trochę kufra doszło z tyłu, ale w środku auto jest o wiele mniejsze. I gorzej wykonane.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

03 Lip 2018, 13:37

I gorzej wykonane.

To jest jedna z istotniejszych informacji na temat Fabii.

A co myślisz o tej Astrze co podesłałem?
Fajf
Nowicjusz
 
Posty: 45
Zdjęcia: 7
Prawo jazdy: 0- 0-2011
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Fiat Seicento
Silnik: 0.9 39KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

03 Lip 2018, 13:43

Niby ok, bo długo u jednego właściciela była, ale dlaczego w takim razie oddał do handlarza, skoro to wielka zaleta? Generalnie autko za 6k od handlarza to tak naprawdę auto za 4k, ja bym się nie interesował ale jak chcesz.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

03 Lip 2018, 21:10

Byłem obejrzeć to Clio. Samochód sam w sobie nawet nawet, co prawda plastiki w niej klekotały podczas jazdy jak... No i ta drżąca gałka zmiany biegów... Nie urzekło mnie aż zanadto, aczkolwiek reszta jak najbardziej na plus. Wyposażenie, silnik, ogólny stan, bardzo sympatyczny i szczery sprzedawca, no ale zrobił jedną rzecz, która mnie zniechęciła. Na jedną godzinę zwołał mnie i jeszcze jednego kupca. Przyjechał starszy cwaniaczek i dwóch szczyli, rzucili się na ten samochód, mimo że byłem pierwszy, ten chłopak nie zajął zbytnio stanowiska żeby mi dać dojść obejrzeć, zastanowić się itp no i jak powiedziałem, że chciałbym pojechać na stację diagnostyczną, a tamci krzyknęli 5 tysięcy (400 zł mniej niż w ogłoszeniu) to ten właściciel zaczarowany i wybrał tamtych. Chora sytuacja, jakiś bezsensowny wyścig. Zrezygnowałem i oddałem tamtym szaleńcom.

Tak więc wracamy do początku, podeślijcie mi proszę jakieś ciekawe oferty warte uwagi. Będę wdzięczny :)
Fajf
Nowicjusz
 
Posty: 45
Zdjęcia: 7
Prawo jazdy: 0- 0-2011
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Fiat Seicento
Silnik: 0.9 39KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Turbodoładowany, benzynowy silnik 1.6 DIG-T 163 KM
    Nissan rozszerza ofertę cenionego modelu Qashqai o wersję z zaawansowanym silnikiem benzynowym DIG-T 163. Nowy, czterocylindrowy, turbodoładowany silnik 1.6 jest zgodny z rygorystyczną normą emisji spalin EURO 6 i zapewnia ...

03 Lip 2018, 22:57

Pierwszy raz słyszę o takiej sytuacji :shock:

Fajf napisał(a):Miasto na sto procent, ale trasę autostradą też uciągnie przy 4 osobach z bagażem?


Coś za coś albo większe i bardziej dynamiczniejsze albo mniejsze i trochę mułowate. Sprawdz może tą Fabie,masz pod nosem więc nic nie zaszkodzi.

Jeszcze takie Punto,jeśli to wersja 16v to jakoś się to potoczy.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

03 Lip 2018, 23:52

Coś za coś albo większe i bardziej dynamiczniejsze albo mniejsze i trochę mułowate. Sprawdz może tą Fabie,masz pod nosem więc nic nie zaszkodzi.


No właśnie z każdym kolejnym samochodem dociera do mnie, że albo jedno albo drugie. Jak pisałem w pierwszym poście, nie szukam samochodu do Bóg wie jakiej jazdy i osiągów, głównie zależy mi na mieście + dwa, trzy razy w roku wyjazd w cztery osoby + bagaż na trasę 400-500 km. Byłoby bardzo sympatycznie autostradą uciągnąć, duża oszczędność czasu z dojazdem i wygoda samej trasy.

Jeszcze takie Punto,jeśli to wersja 16v to jakoś się to potoczy. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ... d91f2fe6f1


Byłem w tym komisie. Nawet wstawiałem wcześniej Corsę 1.2 z tego miejsca ([link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]). Sprzedawcy tam nie mają zielonego pojęcia o tych samochodach. W niektórych przypadkach brak historii pojazdu. Auta wyglądają cudnie, ale brak informacji, dokumentacji i ogólnie pojęcia co stoi na ich własnym podwórku strasznie mnie odtrąciło.

Być może jestem wybredny, ale powiem szczerze nie chcę kupić bubla, a myślę, że w obecnych czasach gdzie wyborów mamy po kokardę da się znaleźć złoty środek. Tyle tylko, że szukać samemu, to jak głową w ścianę, dlatego też pojawiłem się tutaj z nadzieją, że mi podpowiecie. I się nie zawodzę, wręcz przeciwnie, dużo opinii i ofert przez Was podsyłanych daje ogromną ilość doświadczenia.

Jeżeli Wam coś wpadnie ciekawego, jak np to Clio, które było celnym strzałem, ale się nie udało, to będę wdzięczny za podesłanie :ok:
Fajf
Nowicjusz
 
Posty: 45
Zdjęcia: 7
Prawo jazdy: 0- 0-2011
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Fiat Seicento
Silnik: 0.9 39KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

04 Lip 2018, 00:05

Co myślicie o tych ofertach?

Corsa:
https://ogloszenia.forumsamochodowe.pl/opel
[link do Gratka wygasł]

Fiesta:
1. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

2. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Fajf
Nowicjusz
 
Posty: 45
Zdjęcia: 7
Prawo jazdy: 0- 0-2011
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Fiat Seicento
Silnik: 0.9 39KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

04 Lip 2018, 10:45

1.Bardzo ładna i warta uwagi :ok:
2.Również bardzo ładna ale brak klimy..
3.Ok.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

04 Lip 2018, 21:57

Nie mogę się skontaktować z osobą, która wystawiła tą Corsę. Numer nie odpowiada a w ogłoszeniu cisza. Cóż...

A co myślicie o tej ofercie?
[link do oferty na Olx wygasł]
Fajf
Nowicjusz
 
Posty: 45
Zdjęcia: 7
Prawo jazdy: 0- 0-2011
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Fiat Seicento
Silnik: 0.9 39KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

04 Lip 2018, 22:40

Można obejrzeć,facet ma ją 8lat więc może co nieco powiedzieć o aucie.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

04 Lip 2018, 22:47

O, znalazłem ogłoszenie to z wcześniejszą Corsą, tyle że na otomoto.
Barol, polecałeś, dobra, ładna, zerknij raz jeszcze, bo masa zdjęć jest :)

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Fajf
Nowicjusz
 
Posty: 45
Zdjęcia: 7
Prawo jazdy: 0- 0-2011
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Fiat Seicento
Silnik: 0.9 39KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

04 Lip 2018, 22:55

I to jest ogłoszenie,dużo konkretnych zdjęć a nie trzy na krzyż.. no i z tego co zauważyłem to wydech do wymiany bo trochę mocno skorodowany.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

04 Lip 2018, 23:10

I to jest ogłoszenie,dużo konkretnych zdjęć a nie trzy na krzyż.. no i z tego co zauważyłem to wydech do wymiany bo trochę mocno skorodowany.

No i super. Jutro się skontaktuję z właścicielką i umówię na oględziny.
Mam pewien dylemat, celować i nastawiać się bardziej na ten przedlift 1.2 czy może większą uwagę zwrócić na polift 1.2 Twinport. Jak sądzisz, które z tych dwóch ogłoszeń wydaje się bardziej wiarygodne i warte uwagi?
(Patrząc nie tylko na ilość zdjęć, treść i obszerne ogłoszenie.)
Fajf
Nowicjusz
 
Posty: 45
Zdjęcia: 7
Prawo jazdy: 0- 0-2011
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Fiat Seicento
Silnik: 0.9 39KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999