Seicento 900, co po nim? :)

04 Lip 2018, 23:24

Ja w pierwszej kolejności obejrzałbym tą [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Swoją drogą wpisałem z ciekawości nr telefonu w google tej drugiej i wygląda na to że koleś to handlarz.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

04 Lip 2018, 23:42

Swoją drogą wpisałem z ciekawości nr telefonu w google tej drugiej i wygląda na to że koleś to handlarz.

Czyli na co wychodzi. Samochód wart 6600, tak naprawdę wart pewnie około 4-5 tysięcy. Sporo elementów ukryje, zamaskuje, dodatkowo skąpy w opisaniu samochodu, no dużo minusów.
Odpuścić?
Zainteresować się?

Sam nie wiem, byłem u handlarzy i wiem jaki makaron na uszy nawijają. Słabo u mnie z zaufaniem do nich.
Fajf
Nowicjusz
 
Posty: 45
Zdjęcia: 7
Prawo jazdy: 0- 0-2011
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Fiat Seicento
Silnik: 0.9 39KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

04 Lip 2018, 23:57

Powiedzmy do kupienia za 6500zł więc dał za niego powiedzmy max 5000-5500zł i widać że był podpicowany do zdjęć. Możesz podjechać obejrzeć bo masz pod nosem ale na pewno sprawdz papiery,jeśli auto jest na inną osobe co sprzedaje zapytaj dlaczego,przykładowo padnie gadka a znajomy wyjechał za granicę i mi zlecił sprzedaż więc według mnie na 100% handlarzyna..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

05 Lip 2018, 00:05

Super, dzięki wielkie za podpowiedź. Wreszcie wiem jak wyczaić handlarza, bo z tego co piszesz to już kilku spotkałem, chociaż twierdzili że są prywatnymi sprzedawcami, a ja się dałem nabierać.

Jutro atakuję którąś z nich, w pierwszej kolejności tą ze Zgierza.

Napiszę "raport" jak wrócę do domu wieczorem :D
Fajf
Nowicjusz
 
Posty: 45
Zdjęcia: 7
Prawo jazdy: 0- 0-2011
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Fiat Seicento
Silnik: 0.9 39KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

05 Lip 2018, 22:54

No i oglądałem!

Samochód fajny, stan blacharski naprawdę dobry. Raczej nie był bity, chociaż prawy przedni błotnik coś nierówno skręcony, nie wiem czemu i co się działo. Rozmawiałem z rodzicami właścicielki, to oni kupili tą Corsę dla niej. Wydaje mi się, że byli szczerzy, bardzo spokojnie, dokładnie tłumaczyli co i jak, zostawili mnie samego przy samochodzie, żebym sobie go dobrze obejrzał, popatrzył, posprawdzał itp.
Sam samochód jest w wersji NJoy, co oznacza klima + wspomaganie i żadnych innych dodatków. Samo w sobie super, tego szukałem, ale cena akurat na granicy mojego planu zainwestowania w samochód. Do wymiany tłumik na pewno, nie działa radio (nie wiem dlaczego, oni też nie potrafili powiedzieć, jutro się dowiem bo jadę jeszcze raz jak będzie ich córka - właścicielka), brak anteny radiowej (albo urwana albo odleciała, ciężko mi było ocenić). Połamane kilka skrzydełek od nawiewów (mówili, że to przez jakieś zabawki, które córka wpinała i po prostu połamała), silnik pracuje równo, ładnie, coś tylko mocno mokra miska olejowa, tak jakby ktoś dosłownie polał ją olejem i jakiś wyciek jest po prawej stronie od silnika (zaraz wrzucę fotkę z telefonu).
Ogólnie rzecz biorąc samochód warty wzięcia, ale jakoś mi nie leży to 7 tysięcy, nieco za dużo, ale zobaczymy jak sprawa potoczy się dalej, bo bez problemu zgodzili się, żebyśmy pojechali na stację diagnostyczną, więc też duży plus.
Fajf
Nowicjusz
 
Posty: 45
Zdjęcia: 7
Prawo jazdy: 0- 0-2011
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Fiat Seicento
Silnik: 0.9 39KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

05 Lip 2018, 23:16

Seicento 900, co po nim? :)
Seicento 900, co po nim? :)

Zdjęcia spoconej miski olejowej nie mam.

PS. Zapomniałem dodać, że w sierpniu kończy się ubezpieczenie i przegląd, stąd moje wątpliwości co do ceny.

Dajcie znać co myślicie, będę wdzięczny :)
Ostatnio edytowany przez Fajf, 05 Lip 2018, 23:26, edytowano w sumie 1 raz
Fajf
Nowicjusz
 
Posty: 45
Zdjęcia: 7
Prawo jazdy: 0- 0-2011
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Fiat Seicento
Silnik: 0.9 39KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Prius 1.8 VVT-i - test spalania
    Toyota Prius to najsłynniejsza i zarazem pierwsza seryjnie produkowana hybryda. Obecna, czwarta generacja doczekała się m.in. wersji z napędem na wszystkie koła oraz pięciomiejscowej odmiany z napędem plug-in. Prius czwartej ...
    Czy Polacy znają się na motoryzacji?
    Blisko 80% badanych Polaków twierdzi, że motoryzacja to ich hobby, a najczęstszym tego przejawem jest oglądanie motoryzacyjnych programów telewizyjnych. Takie wnioski płyną z najnowszego badania zrealizowanego ...

05 Lip 2018, 23:25

Normalna rzecz.
7k za przyzwoitą Corse jest jak najbardziej ok ale jeśli dla Ciebie jest to dużo to może warto poszukać czegoś innego przyjemniejszego :wink:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

06 Lip 2018, 08:37

Ty chyba obrzyganego silnika nie widziałeś :D
Zapewne uszczelka misy + jakiś uszczelniacz wału czy tam wałka i tyle. Mały koszt.

Jak bym brał, ale targuj. 7000 za tą Corsę to zdecydowanie za dużo, ani rocznik, ani silnik, ani wyposażenie nie przemawiają za taką ceną. Dlatego wisi do tej pory ogłoszenie. Na 6500 bez problemu to wynegocjujesz, ale dla mnie to nadal za dużo, taką Corsę pewnie kupi za 5500 gdzieś. Blacha na pewno dobra i bez grama rdzy?
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

06 Lip 2018, 10:33

Corsa C nie miała zbytnio problemów z rudą.
To jak kończy się przegląd i opłaty to musi zejść z ceny ale podejrzewam że własnie za mniej jak 6500zł nie puszczą.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

06 Lip 2018, 23:17

Dzisiaj byłem, jechałem, testowałem. Samochód zachowuje się dobrze, właściwie, nie ściąga podczas jazdy, hamulce też łapią w jednym czasie, silnik pracuje równo.
Tak czy inaczej, umówiłem się na jutro na stacji diagnostycznej z właścicielką, zobaczymy co diagnosta powie. No chyba, że babeczka nie przyjedzie, to będzie jasne i proste, że chce opchnąć bubla z końcem opłat i brakiem przeglądu.
OC jak i przegląd kończą się 3go lipca. Zobaczymy co wyjdzie jutro. A cena też jest dla mnie nieco za wysoka przyznam szczerze. Z drobnostek drażni mnie, że antena radia jest urwana no i nie działa samo radio... Podejrzewam bezpiecznik, ale tak czy inaczej są małe różne mankamenty, które przy naprawie czy dokupieniu części dadzą kolejne koszta. Dlatego mam wątpliwości co do samego kupna, bo cena jest dość wysoka.

PS. Blacha bez rdzy, jedynie to co widać na zdjęciach. Progi niestety niewidoczne, bo są zakryte plastikiem, więc jak ich stan, nie potrafię nic powiedzieć. Dodatkowo zauważyłem, że prawe przednie nadkole (od strony pasażera) było na 99% malowane. Jest mały ubytek gdzie widać pierwszy kolor czarny, następny biały i dopiero na nim srebrny. A no i na jednej śrubie od tego nadkola widać nałożony lakier, zdecydowanie nie fabrycznie.
Fajf
Nowicjusz
 
Posty: 45
Zdjęcia: 7
Prawo jazdy: 0- 0-2011
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Fiat Seicento
Silnik: 0.9 39KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

07 Lip 2018, 13:59

Fajf napisał(a):OC jak i przegląd kończą się 3go lipca


Czyli już się skończyło :o
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

07 Lip 2018, 14:57

No jak dla mnie to takie autko jest warte góra 6000zł, biorąc pod uwagę, że wymaga wkładu tuż po zakupie.
Curver
Początkujący
 
Posty: 75
Auto: Peugeot 308
Silnik: 1.6 HDi 90KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

08 Lip 2018, 12:38

No i sprawa z Corsą zakończona.

Godzina 12, samo południe, widzę się z właścicielką i jej ojcem na stacji diagnostycznej. Wszystko idzie jak powinno, po czym diagnosta stwierdza, że przeglądu to ten samochód nie ma szans przejść. Co wyszło?
Samochód ma wyciek z silnika, trudne do zlokalizowania co to takiego.
Mocno skorodowany układ wydechowy, po całej długości.
I uwaga, najlepsze... BRAK RĘCZNEGO. Samochód na wałkach nawet nie usiadł, jak diagnosta pociągnął ręczny. Bardzo, ale to bardzo dziwne, bo jak byłem dzień wcześniej na jeździe próbnej, to działał, co prawda nie tyrałem go zanadto, ale działał.

Zaproponowałem, żebyśmy pojechali jeszcze do warsztatu, nie widzieli nic przeciwko. Mechanik spojrzał, obejrzał, prawy przód bity, na tyle bity, że na 100% ruszona konstrukcja samochodu, bo siedział niżej (na pierwszy rzut oka niezauważalne). To na pewno nie wina amorków czy zawieszenia, bo były w dobrej kondycji. Wyciek z silnika najpoważniejsza usterka, możliwe że remont potrzebny w najbliższym czasie. Zauważyłem, że właścicielka jak i jej ojciec zaczęli się dość mocno denerwować.

No i doszło do konkretnej rozmowy o pieniądzach. Z racji na ilość usterek, gdzie w ogłoszeniu napisali, że auto w pełni sprawne, zaproponowałem 6 tysięcy. Nie zgodzili się. Stwierdziłem więc, że jeżeli zapewniali, że z samochodem WSZYSTKO jest ok, to w takim razie jestem skłonny zapłacić 7 tysięcy jeżeli naprawią wszystkie wymienione usterki, odmówili od razu. W momencie, jak chciałem zapytać, jakie w takim razie rozwiązanie widzą, odwrócili się bez słowa, wsiedli i odjechali.
Duża okejka dla takich sprzedawców :ok:

Szukamy dalej! :D


PS.
[link do oferty na Olx wygasł]

Co myślicie? ;)
Fajf
Nowicjusz
 
Posty: 45
Zdjęcia: 7
Prawo jazdy: 0- 0-2011
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Fiat Seicento
Silnik: 0.9 39KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

08 Lip 2018, 14:51

No to dobrze zrobiłeś :ok:

Fiesta dostała w prawy przód i cena trochę niska ale masz na miejscu więc nie zaszkodzi obejrzeć.

A taka Corsa? Tylko dopytaj dlaczego był remontowany silnik i czy ma to udokumentowane.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

08 Lip 2018, 17:39

Zadzwoniłem, zapytałem o Corsę, właściciel mówił, że znajomy mu to wszystko robił i nie ma papierków, że było to naprawiane.
Podejrzewam, że to tylko chwyt, żeby ktoś się nakręcił i kupił.
Odpada.

Co do Fiesty, po 19 ma mi dać znać właścicielka, czy sprzedała czy będzie można ją jeszcze obejrzeć. Mówiła, że miała "incydent" z przodu, dlatego pęknięty jest zderzak, jak w opisie.

Już tak patrzę nawet na tańsze samochody, już niekoniecznie z klimatyzacją niektóre, ale na przykład ta "Polówka" wydaje się ciekawa.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Co myślicie? ;)
Fajf
Nowicjusz
 
Posty: 45
Zdjęcia: 7
Prawo jazdy: 0- 0-2011
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Fiat Seicento
Silnik: 0.9 39KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999