Silnik bardzo ciężko pali - Renault Clio III

Silnik bardzo ciężko pali - Renault Clio III

17 Maj 2011, 13:34

Witam forumowiczów. Doświadczyłem ostatnio dziwnego problemu z samochodem Renault Clio III, w serwisie wymieniono cewkę jednak w niczym to nie pomogło.

Opis problemu: silnik bardzo ciężko pali; aby jechać po mieście ~40-50KM/H musi być na bardzo wysokich obrotach i 5 biegu. Aby gdzieś jechać w miarę płynnie muszę przyciskać gaz do dechy. Wygląda jakby jego moc gdzieś znikała, nikt jednak nie był w stanie mi powiedzieć co to może być.

Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z podobnym problemem? Jakieś sugestie?

*przepraszam za dość chaotyczny opis, problem nie dotyczy bezpośrednio mnie, zostałem poproszony o zapytanie w internecie przez znajomego*
Sum1
Nowicjusz

Miejscowość: Slask

Re: Renault Clio III

18 Maj 2011, 09:00

Pękające kolektory były przyczynami problemów u poprzednika(niektóre silniki),ja sprawdziłbym najpierw szczelność w tym obrębie.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota Yaris Hybrid-R - sportowa hybryda Toyota Yaris Hybrid-R - sportowa hybryda
    Toyota Yaris Hybrid-R, która w wersji koncepcyjnej zadebiutowała podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie, łączy zaawansowaną technologię pochodzącą z seryjnego Yarisa Hybrid, z wyczynowymi rozwiązaniami znanymi ...
    Opel ADAM z bagażnikiem rowerowym FlexFix Opel ADAM z bagażnikiem rowerowym FlexFix
    Na światowej premierze modelu ADAM podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu zaprezentowane zostanie unikalne rozwiązanie, dostępne w wyposażeniu opcjonalnym nowego, niewielkiego samochodu Opla. Odwiedzający ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Autosacrum 2009
      Subaru Impreza STI
      GTP Light