Silnik ford Galaxy MK3 3 benzyna 2.0

17 Kwi 2022, 06:14

Witam, mogę prosić o poradę dałem głowice do planowania. Zostały wymienione wszystkie zawory uszczelniacze sprawdzona szczelność wszystko co konieczne. Po zamontowaniu silnik pracował tylko 3 min. Coś szceliło wykrzywilo wszystkie zawory i złamało 3 zawór grzybek, pękło gniazdo i skrzywiło świece. I teraz dowiedziałem się że oberwał tłok i korbowód. Jaka może być przyczyną. Czy źle zamontowany rozrząd był skutkiem tego czy źle wykonana usługa z głowicą. Szukam winnego Togo zajścia pomóżcie. Proszę dodam ford Galaxy MK3 benzyna
Macias43
Nowicjusz
 
Posty: 5
  • 19 Kwi 2022, 16:08

    Macias43 napisał(a):Po zamontowaniu silnik pracował tylko 3 min
    Pytanie czy rozrząd przeskoczył bo jak by był źle złożony to silnik nie mógłby pracować tyle czasu bez problemów.

    Jeżeli coś strzeliło to trzeba sprawdzić rozbierając silnik po kolei wszystkie tropy zaczynając od rozrządu.
    Macias43 napisał(a):wykrzywilo wszystkie zawory i złamało 3 zawór grzybek, pękło gniazdo i skrzywiło świece. I teraz dowiedziałem się że oberwał tłok i korbowód
    To co opisujesz wygląda jak kolizja przy uszkodzonym napędzie rozrządu. W tym silniku jest chyba łańcuch, pytanie czy został założony nowy zestaw rozrządu po naprawie głowicy?
    Rokiko
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 9712
    Zdjęcia: 34

    19 Kwi 2022, 16:39

    Tak rozrząd też był nowy załozony. Wydaje mi się że był źle skręcony i po czasie się poluzował i przeskoczył ,uszkodził całą reszta. Tylko teraz mechanik idzie wzaparte że on nie popeł nil błędu i z rzuca winę na głowice. I tak w kółko.
    Macias43
    Nowicjusz
     
    Posty: 5

    19 Kwi 2022, 16:41

    A problem polega na tym że już mam dosyć płacenia za kogoś błędy.
    Macias43
    Nowicjusz
     
    Posty: 5

    19 Kwi 2022, 16:46

    Dodam że teraz zostało jeszcze uszkodzone tłok z pierścieniami korbowód i panewki. I chcą że mam to wszystko kupić i będą składać. I tu jest problem że już nie mam zamiaru płacić za ich naukę.
    Macias43
    Nowicjusz
     
    Posty: 5

    19 Kwi 2022, 18:01

    Macias43 napisał(a):Szukam winnego Tego zajścia
    Macias43 napisał(a):nie mam zamiaru płacić za ich naukę.
    Macias43 napisał(a):Proszę

    Nie pomożemy . Przez internet nie dokonamy oględzin i analizy kto popełnił błąd . Z treści Twojego tematu podejrzewam że dla oceny sytuacji zostały popełnione błędy proceduralne . Już w momencie awarii po naprawie powinny zostać zaprzestane jakiekolwiek czynności rozbiórki sinika przez warsztat . W tym momencie powinieneś powołać swojego rzeczoznawcę i to w jego obecności powinno być ustalane co jest uszkodzone , czyli demontaż . Tak wiem a kto by to przewidział .
    Nie odpowiadam na problemy na PW
    bonifacy
    Stały forumowicz
     
    Posty: 4673
    Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy: 01 01 1981
    Auto: Fabia II , Fabia II
    Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Niebezpieczne zderzenia boczne pojazdów
      Zderzenie się pojazdów w ruchu stanowiło ponad 55% wszystkich wypadków drogowych w Polsce w 2021 roku. Z tego najwięcej było zderzeń bocznych (7371), w których zginęło też najwięcej osób (443 osoby) ...
      Fałszywe poczucie bezpieczeństwa
      Pieszy wchodząc na oznaczone pasami przejście często zyskuje fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Jak gdyby fakt, że w tym miejscu ma pierwszeństwo, chronił go przed zagrożeniem. W rzeczywistości na przejściach dla pieszych ...

    19 Kwi 2022, 18:10

    Dziękuję bardzo
    Macias43
    Nowicjusz
     
    Posty: 5