Silnik gaśnie na 4 biegu Seicento

Silnik gaśnie na 4 biegu Seicento

09 Maj 2018, 09:36

Witam,
od razu na wstępie napiszę, że jestem laikiem. Nabyłem jakiś czas temu Seicento za grosze. Dziwna jest sytuacja, że samochód gaśnie na 4 biegu przy wytracaniu prędkości (podjeżdżam do świateł) lub gdy zjeżdżam z górki i nie muszę wciskać pedału gazu. Wtedy zapala się ikonka akumulatora i muszę załączyć na nowo silnik. Generalnie odpali od razu. Jeżdżę na benzynie. Podobnie jest gdy zostawię auto na luzie. Ciężko mi powiedzieć, czy sytuacja też występuje na 5 biegu. Na 1-3 biegu bez problemu, chyba nigdy na nich samochód nie zgasł. Generalnie robię tak, że gdy mam hamować / zwalniać to staram się szybko zmienić na 3 bieg.
Ktoś miał coś podobnego? Może zasugerować co jest nie tak w samochodzie? Niedługo chcę oddać auto do mechanika, ale chciałbym się coś dowiedzieć i na jakie koszta naprawy się przygotować w zależności co jest zepsute. Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.
sebaaa
Obserwowany

Auto: Seicento

Re: Silnik gaśnie na 4 biegu Seicento

09 Maj 2018, 12:35

Sprawdź czy układ dolotowy powietrza jest szczelny i w jakim stanie jest filtr powietrza.

Przy jakiej prędkości ci gaśnie ten silnik na 4 biegu? Może za wolno jedziesz jak na to przełożenie?
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3344
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Silnik gaśnie na 4 biegu Seicento

09 Maj 2018, 14:00

Ok, dzisiaj dam znajomemu by obejrzał, to w razie czego wymienię filtry. Powiedzmy, że jadę 45-55km/h na czwórce. Tak z mojej obserwacji to zgaśnie, gdy pedału gazu nie używam na tym biegu.
sebaaa
Obserwowany

Auto: Seicento
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kierowcy groźniejsi od piorunów w czasie buży Kierowcy groźniejsi od piorunów w czasie buży
    W czasie burzy wielu kierowców najbardziej obawia się wyładowań elektrycznych, choć tak naprawdę dużo większe zagrożenie stanowią nieprzewidywalne zachowania innych uczestników ruchu oraz kiepska widoczność, ...
    Volkswagen Beetle Cabriolet Volkswagen Beetle Cabriolet
    VW Beetle Cabriolet to kontynuacja wyjątkowej historii samochodu po zaprezentowanym po raz pierwszy w 1949 roku Garbusie Cabriolet (typ 15) i New Beetle Cabriolet z 2002 roku. Obecny Beetle Cabriolet jest trzecią generacją ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Zlot offroadowy na wodzie
      Helikopter
      Tuning Show
      Chevrolet Corvette Stingray C3 - start