Silnik nierówno pracuje w Laguna II

25 Cze 2017, 19:55

Witam / od pewnego czasu mam spory problem z Laguną II 1,6 benz+lpg. Silnik na benzynie i lpg po lekkim nagrzaniu zaczyna nierówno pracować i szarpie, że aż trzęsę się w aucie ale tylko występuje to czasowo . Objawy są też jak włączę kierunkowskaz. Przy tych fazach auto potem słabo się zbiera jakby palił na 3 świece i potem dostaje normalną moc. Wymieniałem już : cewki, świece 3 razy, czujnik położenia wału, sprawdzane były wiązki elektryczne,diagnozy na kompie nie wykazują błędów ( były wcześniej na zapłonie ale doloty zostały zrobione i bez efektów). Czy to może jakiś sterownik czy co ? Proszę o sugestię bo nie mam już siły. :/
QAL
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 14 07 1979
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Renault Laguna 2
Silnik: 1.6 16V 107KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

25 Cze 2017, 20:03

Zapomniałem dodać, że przy kierunkowskazach włączają się niemal wszystkie kontrolki
QAL
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 14 07 1979
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Renault Laguna 2
Silnik: 1.6 16V 107KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Toyota Hilux 1968 rok
    Projektanci pierwszego Hiluxa raczej nie byli świadomi, że to właśnie ta nazwa stanie się synonimem niezawodności. Hilux jest znany z tego, że nie sprawi zawodu w najtrudniejszych warunkach terenowych na świecie. W 2003 roku ...