Silnik TDI - dodatek do diesla (ropy).

Silnik TDI - dodatek do diesla (ropy).

10 Mar 2014, 01:39

Witam Wszystkich. Drodzy Koledzy , moj znajomy posiada Audi A4 z silnikiem diesla 2.0 TDI.
Powiedzal mi, ze od czasu, jak do baku dolewa oleju dla silnikow 2 suwowych (0,5 l 2 takt oleju na 55 l diesla), to jego silnik pracuje spokojniej, mnie pali nie ma absolutnie problemu z filtrem czastek stalych. Jego zdaniem, jest to podobno znana i zalecana metoda. Sorry, ale ja o czyms takim nie slyszalem. Moze ktos z Was to stosuje, albo o tym slyszal i udzieli tutaj info. Z gory dziekuje.
Antares69
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Re: Silnik TDI - dodatek do diesla (ropy).

16 Mar 2014, 08:05

Niech sobie leje dalej olej,i szykuje pieniądze na nowy filtr cząstek stałych,oraz katalizator.Owszem,jest to dobry sposób,bardzo dobry,ale w przypadku aut bez katalizatorów oraz filtrów DPF,poza tym sądzisz,ze taki mixt nie ma wpływu na powstawanie nagaru na trzonkach zaworowych z biegiem czasu?! Niech porzuci ten durny pomysł,chyba,że pomyka calutki czas po autostradach,wtedy nawet DPF jakoś sobie z tym dodatkiem poradzi,ale i tak posłuży krócej.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

W ciąży za kierownicą, a bezpieczeństwo jazdy W ciąży za kierownicą, a bezpieczeństwo jazdy
    Nie ma powodu, żeby kobieta w ciąży, szczególnie w pierwszych miesiącach, rezygnowała z prowadzenia samochodu, ale należy brać pod uwagę czynniki, które mogą wpływać na bezpieczeństwo jazdy, takie jak zwiększona ...
    Auto terenowe - początki - wyposażenie na bezdroża Auto terenowe - początki - wyposażenie na bezdroża
    Jadąc w teren musimy pamiętać, że to nie zwykła przejażdżka z miasta A do miasta B drogą krajową nr X... W związku z tym - również wyposażenie naszego samochodu musimy dostosować do sytuacji w jakich możemy się znaleźć ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Autosacrum 2009
      GTP Light