Silnik VW 1.6 tdi

01 Lut 2015, 23:11

Witam.
Chciałbym zasięgnąć opinii jak sprawuje się silnik 1.6 tdi 105KM w samochodach z grupy VAG, a konkretnie VW Golf Variant VII.
Widziałem, że użytkownicy tego forum bardzo często odradzają samochody VAG właśnie ze względu na silniki (od kosiarki jak to napisane było w wielu postach :P). Czy te opinie dotyczą także tego silnika czy benzynowych TSI ?
Podobno 1.6tdi to następca 1.9 tdi, który przecież był jednym z lepszych silników.
Czekam na Wasze opinie, gdyż zastanawiam się nad tym silnikiem jego trwałością, oszczędnością i dynamiką.
Jeśli temat założyłem w złym dziale to z góry przepraszam. :)
mitar
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 13 09 2007
Auto: Szukam

02 Lut 2015, 07:08

Mam do czynienia z tym silnikiem w Skodzie Fabii II ale w wersji 1,6 TDI-75KM.
Spalanie wychodzi naprawdę nieźle bo ok 6 - 6,5l w mieście. Jak się jeździ krótkie odcinki zimą ,to wzrasta dramatycznie nawet do 9l..! Natomiast w trasie przy rozsądnej jeździe ,można zejść poniżej 5 l.
Awaryjności silnika,skrzyni czy osprzętu silnika nie było,a jeździ nim kilka osób w naszym wydziale. Przebieg do tej pory nie całe 90 tys.km.
Jeśli przydały się Tobie te newsy,to miło mi,bo ten silnik to pewnie ten sam co 105KM tyle że ze zmienioną mocą. :)
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

02 Lut 2015, 16:51

Dziękuje, każda odpowiedź coś wnosi do tematu :)
Czekam na dalsze wypowiedzi o tym silniku.
mitar
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 13 09 2007
Auto: Szukam

02 Lut 2015, 18:06

mitar napisał(a):Podobno 1.6tdi to następca 1.9 tdi, który przecież był jednym z lepszych silników.

Jednym z lepszych silników był 1,9TDI 90KM czy 110KM na pompie. 1,9TDI/105KM był na popmpowtryskach i był całkiem nową konstrukcją ale ludzie mylą go, że się wywodził ze starych tedeików i miał taką trwałość. Prawda jest taka, że nie był trwalszy od JTD, HDI, TDDi czy CRDi ;)
1,6TDI wywodzi się z 2,0TDI z CR i jest od niego mniej trwały ale mniej słyszy się o wpadkach spotykaych w większym bracie.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Najczęściej wybierane samochody przez Polaków
    Rozmaite narodowości wyróżniają się różniącymi się od siebie zwyczajami, tradycjami, ale także nurtami, w które wierzą. Jedni podają sobie rękę na przywitanie, natomiast inni uważają ten sposób ...