SKODA CitiJet - dwuosobowy, sportowy kabriolet

16 Kwi 2014, 10:31

Szesnastu młodych praktykantów ze szkoły zawodowej SKODY zostało zaproszonych do stworzenia swojego samochodu marzeń. Zostanie on zaprezentowany pod koniec maja podczas imprezy GTI Treffen nad jeziorem Wörthersee w Austrii.

Praktykanci przy bliskiej współpracy z działem designu SKODY stworzyli w ramach projektu "SKODA Apprentice Car" dwuosobowy, sportowy kabriolet na bazie popularnego modelu Citigo. Dwie dziewczyny i czternastu chłopaków pracowało nad tym projektem od listopada 2013 roku. Uczestnikom projektu pozostawiono wolną rękę w sferze kreatywności.

SKODA CitiJet - dwuosobowy, sportowy kabriolet

Przez cały czas mogli polegać na wsparciu i doświadczeniu zespołu Szefa Designu SKODY, Jozefa Kabaňa. Teraz sam samochód jest już bliski ukończenia na uroczystą premierę, która będzie miała miejsce podczas słynnego zlotu GTI Treffen. 33. edycja tego popularnego wydarzenia odbędzie się w dniach 28-31 maja.

SKODA organizuje program szkoleniowy tego typu po raz pierwszy. Jego celem było zmotywowanie uczestników do rozwinięcia swojej kreatywności i zdobycia doświadczenia w przenoszeniu pomysłów i entuzjazmu na tworzenie rzeczywistego samochodu. "Fantastycznie jest widzieć, jak wiele poświęcenia i pasji nasi podopieczni włożyli w ten projekt" mówi Bohdan Wojnar, członek Zarządu SKODY odpowiedzialny za HR. "SKODA CitiJet to ekscytujące studium koncepcyjne, które na pewno zwróci uwagę przybywających nad Wörthersee."

SKODA CitiJet to wyjątkowo dynamiczny, ekspresywnie zaprojektowany miejski kabriolet bazujący na cieszącym się dużą popularnością modelu Citigo. Ekscytujące nadwozie wyróżnia się efektownym połączeniem białego i niebieskiego metalicznego lakieru, z którymi współgrają okazałe, szesnastocalowe niebieskie felgi. Efekt wzmacnia ręcznie wykonany tylny spojler i budzący szacunek układ wydechowy z dwoma końcówkami. Pod maską pracuje silnik 1.0 MPI o mocy 75 KM.

Sportowe wnętrze bazuje na wystroju specjalnej edycji SKODA Citigo Sport. Dodające charakteru, wyjątkowe atrybuty obejmują trójramienną skórzaną kierownicę z czerwonymi obszyciami, jak i pokrytymi również skórzaną tapicerką dźwigniami zmiany biegów i hamulca ręcznego. Deskę rozdzielczą wykończono kontrastową bielą i czerwienią.

Zamontowano również specjalny system nagłaśniający o mocy 300 watów. Warto docenić ciekawą innowację: niebieskie podświetlenie wnętrza wykonane w technologii LED, które reaguje w rytm muzyki.

SKODA CitiJet - dwuosobowy, sportowy kabriolet

Podjęty projekt zwraca uwagę na duże starania SKODY o wysoką jakość kształcenia zawodowego, jaką firma zapewnia w ramach swojej własnej szkoły zawodowej o profilu mechanicznym. Młodzi ludzie przechodzą w niej trzy- lub czteroletni program edukacyjny, kończąc go praktykami lub maturą. Obecnie szkoła prowadzi trzynaście programów nauczania – najpopularniejsze, trzyletnie, przygotowują do zawodów mechanika samochodowego, elektryka samochodowego i elektryka. Najpopularniejszym profilem z czteroletnich jest logistyka przemysłowa. Placówka oferuje także programy kształcenia podyplomowego i na odległość.

SKODA i czeski związek zawodowy KOVO już od wielu lat realizują politykę społecznej odpowiedzialności poprzez programy kształcenia młodych. Tylko w 2013 roku, w szkole ŠKODY naukę rozpoczęło około 280 uczniów. Kształcenie jest bezpłatne, a za praktyki wykonane w ramach programu nauczania przysługuje wynagrodzenie. Po ukończeniu szkoły, każdy z absolwentów ma prezentowaną ofertę pracy w SKODZIE.

Czeski producent ma wyjątkowo długą historię kształcenia młodzieży – szkoła zawodowa SKODY rozpoczęła swoją działalność już w 1927 roku, wyszkoliła już 21 500 fachowców. Obecnie w placówce do swojej przyszłej kariery zawodowej przygotowuje się około tysiąca osób.

źródło: Skoda
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3283
Zdjęcia: 12003
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Top 10 najpopularniejszych samochodów elektrycznych BEV
  Samochody w pełni elektryczne (BEV) to najsłabiej reprezentowany w Polsce segment zelektryfikowanych aut. Najwięcej rejestracji samochodów z tym napędem (200 egz.) zanotował Nissan, głównie za sprawą Leafa. ...
  Mercedes-Benz W113 z lat 60 tych - Pagoda
  Mercedes-Benz W113 z 1963 roku czyli Pagoda to druga generacja prestiżowej serii roadsterów SL. Auto zaprezentowano w 1963 roku w Genewie. Co ciekawe, po premierze samochodu dziennikarze okrzyknęli nowy model Mercedesa-Benz ...

 •  
  • Warto przeczytać