Skoda felicja 1,3 - Nie mogę wyjać pompy wody

Skoda felicja 1,3 - Nie mogę wyjać pompy wody

13 Paź 2019, 23:25

Witam, nie mogę wyjać pompy wody, próbowałem wszelkimi sposobami. Podniosłem z prawej strony silnik, poluzowałem górna łapę skrzyni biegów, wyciałem elementy pompy które klinowały się, ale nadal nie mogę zdjać pompy z jednej szpilki która znajduję się pod uchwytem łapy silnika. Co mam robić.? Pozdrawiam
blazej12
Obserwowany

Re: Skoda felicja 1,3 - Nie mogę wyjać pompy wody

14 Paź 2019, 10:30

Spróbuj jeszcze odkręcić łapę od poduszki silnika która jest przy pompie. Jak ją zdejmiesz to po winno wystarczyć lekkie uniesieni silnika żeby zdjąć pompę z tego co widzę na zdjęciu.
Tylko zanim to zrobisz podeprzyj od spodu silnik żeby ci nie opadł po jej odkręceniu.

blazej12 napisał(a):wyciałem elementy pompy które klinowały się, ale nadal nie mogę zdjać pompy z jednej szpilki która znajduję się pod uchwytem łapy silnika
Jak sobie wyobrażasz założenie nowej pompy musisz ją zdjąć bez wycinania bo inaczej nowa nie podejdzie.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 35
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

FIAT 500 L - auto zbudowane z myślą o rodzinie FIAT 500 L - auto zbudowane z myślą o rodzinie
    FIAT 500 L - stylistycznie włoska nowość nawiązuje do miejskiej, kultowej 500-setki, jest autem zbudowanym z myślą o rodzinie. Będzie go można podziwiać podczas targów MOTOR SHOW 2013 w Poznaniu. Większością wymiarów ...
    Jak bezpiecznie przewozić psy? Jak bezpiecznie przewozić psy?
    Wyjeżdżając, właściciele psów bardzo chętnie zabierają ze sobą swoje czworonogi, jednak nie zawsze zapewniają im bezpieczną podróż. Tymczasem źle przewożony pies stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie, ale ...

•