Skoda Felicja 1,3 PB dusi się na zimnym silniku

Skoda Felicja 1,3 PB dusi się na zimnym silniku

02 Lip 2012, 09:16

Witam, od kilku tygodni borykam się z następującym problemem:

-na zimnym silniku po odpaleniu felcia się dusi! czasami migają kontrolki czy to dodam gaz czy jest na luzie. lecz dzieje się to na zimnym silniku
-auto raz zgasło na skrzyżowaniu nieopodal miejsca startu
-gdy nie używałem kilka dni samochodu po próbie uruchomienia a mianowicie po przekręceniu kluczyka alternator normalnie kręcił bez żadnych oznak słabości lecz auto nie odpalało świeciła się kontrolka (!)
-więc pomyślałem sobie wymienię świece na inny (suche) i auto od razu odpaliło bez szarpania!
-świece było obkopcone i mokre na metalowych elementach które zostają wkręcone w silnik

-dawno nie wymieniałem oleju, filtru paliwa, filtru powietrza.
-2 lata temu wymieniałem cewkę zapłonu.

wcześniej nie stwarzała żadnych problemów
InzaghiX
Nowicjusz

Miejscowość: Gdańsk

Re: Skoda Felicja 1,3 PB dusi się na zimnym silniku

02 Lip 2012, 09:47

o ile dobrze pamietam to mokre swiece oznaczają ze mieszanka paliwowo-powietrzna nie spala się zupełnie, i stąd mokre paliwo zostaje na świecach. Albo silnik ma problem z niedoborem powietrza (tutaj filtr powietrza do sprawdzenia) albo z nadmiarem paliwa. Ja bym w pierwszej kolejności sprawdził czy iskra jest na wszystkich świecach.
merliner
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 01 2001

Re: Skoda Felicja 1,3 PB dusi się na zimnym silniku

03 Lip 2012, 22:47

Tak , ale to jest olej silnikowy który pozostaje na świecach(olej osadza się na metalowej części która jest wkręcana do silnika) i z rana jest problem ten iż auto się dusi. Poźniej na rozgrzanym jest okej.
InzaghiX
Nowicjusz

Miejscowość: Gdańsk
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pamiętaj o skrobaczce i szczotce do odśnieżenia samochodu Pamiętaj o skrobaczce i szczotce do odśnieżenia samochodu
    Zimą, parkując auto na zewnątrz, musimy liczyć się z tym, że zastaniemy nasz samochód pokryty śniegiem czy nawet lodem. Aby poradzić sobie z tymi niespodziankami i odpowiednio przygotować samochód do jazdy potrzebujemy ...
    Wywrotki giganty to największe ciężarówki na świecie Wywrotki giganty to największe ciężarówki na świecie
    Wozidła sztywnoramowe to największe na świecie pojazdy kołowe. Ładowność największych z nich znacznie przekracza 300 t, a wielkość odpowiada dużemu jednorodzinnemu domowi. Zbudowanie tak imponujących rozmiarami pojazdów ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      passat b5 german style
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Subaru Impreza STI