Skradzione (i uszkodzene auto) co dalej z OC ?

Skradzione (i uszkodzene auto) co dalej z OC ?

06 Cze 2008, 15:27

Witam

skradziono mi auto spod bloku Fiat Tipo '89. Jak widać po modelu ktoś chciał sie po prostu przejechać i skubnął tego staruszka. po 10 dniach auto znalazło się, jednak "zajechane". nie opłaca mi się go naprawiać gdyż wartość naprawy przewyższyłaby wartość samochodu, a i tak mam drugie auto któym od dawna sie poruszam.

I teraz pytanie: co zrobić z ubezpieczeniem OC ? co sie stanie gdy nie zapłacę następnej składki lub nie przedłużę umowy z ubezpieczycielem? Czy jest jeszcze możliwe abym sprzedał komuś to auto a nowy właściciel po prostu nie wykupi ubez OC ?

Proszę o pomoc w tej sprawie z góry dziękuje
JaCoL
Nowicjusz

Re: Skradzione (i uszkodzene auto) co dalej z OC ?

06 Cze 2008, 19:32

Auto nie może być zarejestrowane i nie ubezpieczone. Oczywiście jest opcja żeby sobie po prostu stało w krzakach, ale przy późniejszym wyrejestrowaniu mogą być problemy.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Re: Skradzione (i uszkodzene auto) co dalej z OC ?

26 Cze 2008, 23:08

W ubezpieczeniach się orientuję (jestem doradcą ubezpieczeniowym) i wiem, że OC, z racji, że jest obowiązkowe, nie wygasa jeśli nie zapłacona będzie kolejna rata. Oczywiście Towarzystwo Ubezpieczeniowe będzie chciało ściągnąć należną kwotę i w razie nie spłacenia, komornik się zajmie sprawą.
Jeśli samochód zostanie sprzedany, nowy właściciel ma 30 dni na poinformowanie TU w którym Ty ubezpieczyłeś, że jest nowym właścicielem i albo kontynuuje to OC (po weryfikacji Jego zniżek może być inna oferta i cena) albo wypowiedzieć i ubezpieczyć gdzie indziej.
alvia
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Lublin/Warszawa
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Mercedes Klasy S Coupé Mercedes Klasy S Coupé
    Sugestywny design nadwozia nowej Klasy S wyznacza wzorce swoją imponującą kompozycją – wizualne napięcie w liniach nadwozia i dynamiczne kontury. Już na pierwszy rzut oka nowa Klasa S przejawia ambicję do bycia liderem. ...
    Samochody koncepcyjne BMW Design Samochody koncepcyjne BMW Design
    Samochody koncepcyjne to doskonałe pole do popisu dla projektantów. Od elektrycznych układów napędowych, przez drzwi otwierane do góry, po nowatorskie materiały nadwozia – koncepty zawsze wybiegają ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Autosacrum 2009
      S2020005
      GTP Light