Skrzynia automatyczna 7DCT w pojazdach marki Kia oraz Hyundai

01 Kwi 2022, 08:46

Skrzynia 7DCT posiada dwa sprzęgła, aktywowane elektrycznym siłownikiem oraz dwa zestawy wałków dla biegów parzystych i nieparzystych, które umożliwiają sekwencyjne załączanie kolejnych siedmiu przełożeń (plus wstecznego) zgodnie z komendami kierowcy.

Ciągłość mocy przekazywanej przez 7-stopniową skrzynię DCT pozwala zminimalizować straty momentu obrotowego, wynikające z tradycyjnego sposobu zmiany biegów zapewniając wyższą płynność pracy układu napędowego, a więc i jazdy w praktycznie każdych warunkach ruchu drogowego.

Z uwagi na mniejsze obciążenie silnika, 7-stopniowa skrzynia DCT w porównaniu z wcześniejszą dwusprzęgłową skrzynią sześciostopniową, umożliwia obniżenie zużycia paliwa, przy jednoczesnej poprawie osiągów dynamicznych samochodu."

#7dct #kia #hyundai #hqservicegniezno #7dct
Hqservice
Nowicjusz
 
Posty: 11
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Gniezno, Gębarzewska 20
Skrzynia biegów: Automatyczna

01 Kwi 2022, 09:28

Miałem okazję jeździć z tą skrzynią w Kii i uważam że naprawdę fajnie pracuje, a do tego nie słyszałem o takich problemach jak w przypadku bardzo popularnych DSG.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9332
Zdjęcia: 33

16 Lis 2023, 23:28

w jakim modelu Kia ?
lbujak
Nowicjusz
 
Posty: 6

17 Lis 2023, 10:14

lbujak napisał(a):w jakim modelu Kia ?
Modeli było sporo ale na początku jak dobrze pamiętam od 2015 roku skrzynia 7DCT dostępna była wyłącznie w tandemie ze 136-konnym silnikiem 1.6 CRDi, jest ona zdolna przenosić wyższy moment obrotowy niż wcześniejszy 6-stopniowy automat z konwertorem momentu obrotowego.

Skrzynia wyposażona w układ suchych sprzęgieł czyli pracują one bez kąpieli olejowej.

Tu jest informacja o tej skrzyni https://www.hyundai-transys.com/en/prod ... ain/dct.do w sumie są dwie skrzynie na tej stronie bo jest i podane info o najnowszej 8DCT która pracuje już w kąpieli olejowej czyli oznaczenia są 8DCT WET (D8F48W) i 7DCT DRY.

W przypadku 7DCT były dwie wersje zdolne przenosić rożne momenty obrotowe D7GF1 (220 Nm) i D7UF1 (340 Nm). Można sobie więcej poczytać w załączonym niżej PDF.

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9332
Zdjęcia: 33
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kalkulator średniego spalania
    Policzenie wartości średniego spalania jest dosyć istotne dla większości kierowców dlatego też przygotowaliśmy kalkulator kosztów zużycia paliwa który pozwala obliczyć średnie spalanie na określonym dystansie, ...