Skrzypiące Uszczelki

04 Lip 2018, 19:57

Witam. Mam problem, w stosunkowo nowym aucie (3 letnim) zaczęły mi skrzypieć uszczelki drzwi na delikatnych nierównościach. Jest to Seat Leon 2014. Chodzi tu o te zamszowe (filcowe) co są przy drzwiach. Jaki preparat zastosować, aby zabezpieczyć uszczelki i zlikwidować skrzypienie? Dodam że byłem z tym problemem w Aso ale nie chcą mi ich wymienić tylko czyszczą je i czymś psikają ale to pomaga na góra 3 dni. Może ktoś spotkał się z tym problemem, bo nie chce użyć czegoś co może pogorszyć jeszcze ten stan. :(
SethHunter
Nowicjusz
 
Posty: 7

05 Lip 2018, 10:12

SethHunter napisał(a):Chodzi tu o te zamszowe (filcowe) co są przy drzwiach
Może wrzuć fotkę z tą uszczelką zobaczymy jak wygląda. Domyślam się, że jest to uszczelka gumowa flokowana z jednej strony.

Generalnie jeżeli to jest na gumie to powinieneś użyć preparatu typowego do konserwacji gumowych uszczelek.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

05 Lip 2018, 17:29

To są te uszczelki. Dodam że jeśli je przetrę mokrą ściereczką to skrzypienie znika ale góra na 3 dni.
SethHunter
Nowicjusz
 
Posty: 7

17 Lip 2018, 00:51

Musisz użyć preparatu do uszczelek gumowych, możesz je dokładnie przesmarować. Druga sprawa sprawdź wnękę gdzie uszczelki przylegają czy tam jest ładnie czysto. Możesz przepolerować wnękę pastą lub mleczkiem polerskim i sprawdzić czy poprawi się.

Woda nie nadaje się do tego bo szybko wysycha a uszczelka robi się tępa i może wtedy skrzypieć.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

17 Lip 2018, 10:35

No właśnie w tym problem że zamiast wody użyłem płynu do zmiękczania lenor. Pisali tak na innym forum. A jeśli chodzi o Silikon w spreju to też był użyty i to różnych firm. Wszystko to pomaga ale na 2 lub 3 dni. Ale zauważyłem coś jeszcze a mianowicie to że gdy odpuszczę lekko szyby w dół to problem znika. Tylko co mają wspólnego te uszczelki co pokazałem na zdj z szybami.
SethHunter
Nowicjusz
 
Posty: 7

17 Lip 2018, 12:06

A ja jeszcze Cię zapytam czy problem jest z dwoch stron czy tylko z jednej?
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne


17 Lip 2018, 13:05

Wszystkie 4 drzwi. Ale najbardziej kierowcy. W każdym bądź razie jeśli jedne drzwi zostawię bez uchylonej szyby to skrzypi.
SethHunter
Nowicjusz
 
Posty: 7

17 Lip 2018, 21:15

Właśnie jestem po umyciu miejsc gdzie uszczelki przylegają. Do tego wyczyściłem uszczelki płynem z woda. Efekt jest taki że nastała cisza. Tylko że to jest czynność którą powtarzam co 3 dni bo tylko na tyle utrzymuje się efekt.
SethHunter
Nowicjusz
 
Posty: 7

18 Lip 2018, 12:35

SethHunter napisał(a):Ale zauważyłem coś jeszcze a mianowicie to że gdy odpuszczę lekko szyby w dół to problem znika
Jak dotkniesz ręka to pewnie też znika :)

SethHunter napisał(a):Wszystkie 4 drzwi. Ale najbardziej kierowcy.
To jest dziwne że wszystkie podobnie reagują. Czy drzwi nie mają luzów na zawiasach jak otworzysz na maksa to zobacz próbując ruszyć góra dół.

Przepoleruj wnęki drzwi tam gdzie przylegają uszczelki tak jak wcześniej wspomniałem.

W celu znalezienia miejsca gdzie dokładnie problem występuje możesz wykorzystać taśmę klejącą którą przyklejasz po kawałku sprawdzając wtedy oczywiście jak skrzypi czy przestanie. Jak tak to masz miejsce problemu i wtedy trzeba się dokładnie jemu przyjrzeć.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

18 Lip 2018, 12:39

Kurde napisałem post wczoraj i chyba go nie wysłałem bo nie ma :P sprobuj szeroką taśmą bezbarwną przykleić miejsca gdzie przychodzi uszczelka zobaczymy jak wtedy się zachowa
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

18 Lip 2018, 17:09

Wczoraj polerowałem wnęki drzwi tam gdzie przylegają uszczelki i same uszczelki te zamieszczone na zdj. Cisza dzisiaj jeszcze jest. Jutro powinno skrzypienie wrócić. Nie wiem czemu te uszczelki robią się suche i nie ważne czym posmaruje. Ale nawet w ASO powiedzieli że to są te uszczelki. Szkoda tylko że ten ich cudowny preparat nic nie daje a mi już ręce opadają jak mam co 3 dni latać i czyścić je. Przecież to chore
SethHunter
Nowicjusz
 
Posty: 7

18 Lip 2018, 17:29

Uszczelki powinna być suche, dlatego właśnie są zamszowe aby nie skrzypiały ale w Twoim przypadku musiała trafić się jakąś nieudana seria
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

18 Lip 2018, 18:01

To wymiana uszczelki może jedynie pomoc? W ASO nie chcą tego zrobić bo mówią że nie są one uszkodzone.
SethHunter
Nowicjusz
 
Posty: 7

18 Lip 2018, 18:25

Nie zagwarantuje Ci tego ale takie jest moje podejrzenie możesz wymienić jedna na próbę jak nie jest kosmicznie droga
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

03 Lis 2019, 12:16

Cześć, niestety mam ten sam problem. Odebrałem nowe auto z salonu warte 140 tys w lipcu 2019 i po miesiącu trzeszczenie! Po przeglądzie w internecie padło na uszczelki o których piszesz w aso potwierdzili ze ten problem występuje i mogą posmarować swoim środkiem ale strasznie brudzi wiec zrezygnowałem. Kupiłem Zymul Seal dosyć drogi bo ok 120 zł ale po prześladowaniu problem znika na ok miesiąc. Znalazłeś może coś lepszego czy dalej nic?
Ony5
Obserwowany
 
Posty: 1