Śląsk, zakup auta do 15 tys.

11 Lip 2017, 21:13

dobry,
tak - przeglądnęłam forum, tak - nadal proszę o pomoc :roll:


Budżet: ok. 10-12 tysięcy (max. 15 tys. zamknięcie tematu zakupu)
Rejon: Śląsk
(Bielsko-Katowice-Gliwice-Dąbrowa-Zawiercie, ewentualnie granica śląskie-małopolskie)

Użytkowanie: głównie dojazdy do pracy w mieście ok. 40-50 km dziennie
(czasem wyjazdy w góry – Tatry, Beskidy)

Oczekiwania:
Nie upieram się przy konkretnym modelu, liczę na to, że uda mi się znaleźć coś dobrego w tej cenie i zakup nie wciągnie mnie później w spiralę długów przez nieplanowane, ukryte naprawy :P (żart)
fajnie gdyby był gaz i gdyby było krajowe 8)
(tak: Punto, Corsa, tak sobie - Panda, Getz, mniej chętnie Peugeot, Ford)
prawo jazdy posiadam od ponad 10 lat, ale nie jeździłam samochodem po zdaniu egzaminu. W ostatnim czasie trochę jeżdżę po mieście pożyczonym autem, czas na zakup swojego pierwszego samochodu. Rozważam zakup samochodu na 2, 3 lata celem nabycia wprawy :)
..…i zamiany na bardziej wymarzone autko :D :naughty:

Na co zwrócić uwagę w ogłoszeniach, a na co szkoda czasu?
dziękuję


[link do oferty na Olx wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]


a może taki?

[link do oferty na Olx wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
JuHa
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 12 05 2005
Auto: Nie mam

13 Lip 2017, 15:09

W tym budżecie na pewno wymagaj klimy i diesla bym sobie odpuścił na takie przebiegi.

Ja bym się skupił na Grande Punto (uwaga na egzemplarze po L-ce) i Ibiza III też jest dobrą opcją.

Możesz też popatrzeć na Civica VII.
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Tutaj bardzo ładne Grande z raczej autentycznym przebiegiem,sporo porobione,serwisowany w ASO więc będzie można sprawdzić jego historię,swieży przegląd i OC do przyszłego roku,dwa komplety opon.
[link do oferty na Olx wygasł]
ja bym się zainteresował tym w pierwszej kolejności.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

13 Lip 2017, 19:21

Przyznam, że Grande Punto podoba mi się od dawna, ale fundusze były mniejsze, gdy 1,5 roku temu pierwszy raz pomyślałam o zakupie samochodu.
Chyba widziałam już wcześniej to ogłoszenie i zastanawiało mnie, że zostało wystawione w połowie czerwca i nadal jest.
Dzwoniłam - Grande będzie do sprzedania dopiero we wrześniu. Nie jest daleko do Zabrzega, więc podjadę oglądnąć :roll:

Klima obowiązkowo, diesel racja - odpuszczam, gaz - bardzo chętnie. Rozglądam się dalej, Civica i Ibiza - wezmę pod uwagę.
Dziękuję :)
JuHa
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 12 05 2005
Auto: Nie mam

13 Lip 2017, 19:31

JuHa napisał(a):Dzwoniłam - Grande będzie do sprzedania dopiero we wrześniu.


Do września te auto może być przystankiem ;>
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

15 Lip 2017, 12:32

Własnie dziwna sytuacja,do kupienia dopiero we wrześniu a ogłoszenie już wisi..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

15 Lip 2017, 12:49

Może sprzedający boi się o brak chętnych i chce już kogoś złapać kto będzie wiernie czekał :)
taquito
Początkujący
 
Posty: 206
Zdjęcia: 13
Miejscowość: Bytom
Prawo jazdy: 07 02 2012
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: Alfa Romeo Giulietta
Silnik: 1.4 TB 170KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Układ wydechowy o zmiennej długości – 1989 rok
    Układ wydechowy o zmiennej długości to domena samochodów sportowych i aut o wysokich osiągach, choć zdarza się, że pojawia się on w sedanach, w których klekot Diesla nie licuje ze sportowym wizerunkiem producenta. ...
    Audi Q2 wygrywa złoto w konkursie
    Kompaktowy SUV spod znaku czterech pierścieni zapewnił sobie najwyższe wyróżnienie w kategorii "Excellent Product Design – Transportation". "Audi Q2 zaskakuje niezależną stylistyką. To nie jest tylko mniejsza ...

16 Lip 2017, 21:16

Jeśli mój post spowodował wzrost liczby wyświetleń do ponad 300 z jakiś 50, to chętnych do obejrzenia Grande nie braknie...
...właściwie, to powinnam dostać jakiś rabacik za promocję :twisted:

Dziwna sytuacja, albo ktoś chciał kupić nowe autko, ale coś nie wyszło i jest poślizg do września, albo potrzebuje jeszcze autko na wakacje na objazdówkę po Europie :o :D
Oferta ciekawa, choć zastanawia mnie także ilość kilometrów -w którym momencie przeglądając oferty, przejmować się przebiegiem?
Tutaj blisko 290 tys., ale doinwestowany, czasem kilometrów na liczniku dwa razy mniej, a prawie nic nie robione z autem.

Powoli zastanawiam się nad alternatywą - szukać autka dużo tańszego, które w przeciągu roku nie rozsypie mi się na drodze, pozwoli w miarę bezawaryjnie "rozjeździć się". Pieniążki odłożyć, coś dorzucić do skarbonki i kupić coś nowszego i bardziej wymarzonego na dłużej :roll:
JuHa
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 12 05 2005
Auto: Nie mam

17 Lip 2017, 15:35

Na przebieg nie patrz tak do końca bo często jest tak że auto z większym przebiegiem jest w dużo lepszym stanie niż ten który ma mniej.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

20 Lis 2017, 21:52

Troszkę czasu minęło od lipca, niestety pilniejsze sprawy pojawiły się do załatwienia... Aleeee temat samochodu powrócił - z nieco większym budżetem (max 17 tysięcy zł) :D

Przeglądam ogłoszenia i powoli tracę nadzieję:
- bezwypadkowy, ale.. taka mała parkingowa stłuczka,
- pierwszy właściciel, ale... w Polsce,
- a w sprawie którego samochodu Pani dzwoni, bo mam kilka ogłoszeń... itp, itd
Podsumowując - w Polce samochodami jeżdżą tylko żony, niepalące, dbające o autko jak o najulubieńszą sukienkę, i tylko kilka kilometrów do pracy codziennie :twisted:

Ostatnie oględziny przebiegały pomyślnie....
w jeden dzień po pracy wstępna ocena, w weekend drugie oględziny (przy wsparciu kumpla z papierami diagnosty)

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

pieniążki przygotowane, umowa spisywana i jeszcze jeden rzut oka na autko... i niespodziewanie dojrzeliśmy pewien szczegół - definitywnie zrezygnowaliśmy z zakupu.

Generalnie samochód był w dobrym stanie, ale...... ;-)

Przepraszam za przydługi wstęp, ale może podpowiecie gdzie szukać (może jakiś komis na Śląsku?), może odpuścić "z salonu z Polski" na rzecz sprowadzonego.
W ostatnim czasie przeglądam głównie Grande Punto, Yaris, Corsa, ale egzemplarzy godnych uwagi jest tyle co kot napłakał.
Wiem, że 10-letnie auto to nie auto z salonu, ale nie lubię jak ktoś wciska mi kit, a ja marnuje czas. :?
JuHa
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 12 05 2005
Auto: Nie mam

20 Lis 2017, 22:59

A co to takiego bylo jeseli mozna wiedziec co tak na sam koniec przed placeniem zauwazyliscie ?
matinek
Początkujący
 
Posty: 171
Auto: nie mam

21 Lis 2017, 07:53

Sprawdziliśmy jeszcze przednią szybę, bo coś z datą się nie zgadzało - kawałek po kawałku, uszczelki...
i pojawił się "niewidoczny" napis - nauka jazdy.pl :angry:

Na forum ostrzegali przed egzemplarzami po dawnych L, w środku nie było śladu po dodatkowych pedałach, lekko przerysowany tylny błotnik.
Domyślam się, że w 2011 roku ktoś sprzedał "L". Aktualny właściciel prawdopodobnie nie wiedział jaka jest historia auta, bo kupił go od starszego gościa. Facet auto sprzedaje po roku "jeżdżenia przez żonę do pracy", przypuszczam, że przy wymianie sprzęgła w warsztacie powiedzieli mu, że to jest auto po L.
Samochód miał wymieniony rozrząd, pompe, sprzęgło, tłumik - czyli z L niewiele zostało ;-) biegi wchodziły bez problemu (na razie) noooo, przebiegu można się tylko domyślać ;-)
Kolejne doświadczenie ;-)

Dodatkowe pieniążki w budżecie rodzin sprawiły, że rynek samochodów używanych jest uszczuplony o dobre autka.

Poszukiwania trwają :-)
JuHa
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 12 05 2005
Auto: Nie mam

21 Lis 2017, 08:54

https://carmat.otomoto.pl
Sprawdź sobie ten komis, masz niedaleko i jest jednym z polecanych.
ligus86
Początkujący
 
Posty: 105
Prawo jazdy: 14 02 2005
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Fiat Bravo
Silnik: 1.4 T-Jet 150 KM

21 Lis 2017, 15:53

Co prawda połowa budżetu ale auto z pewnych rąk i zadbane :ok:
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

22 Lis 2017, 19:38

JuHa napisał(a):może podpowiecie gdzie szukać (może jakiś komis na Śląsku?)
jest kilka takich miejsc

Poszło PW
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14071
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

23 Lis 2017, 22:02

Dziękuję za podpowiedzi - każda wskazówka cenna :) :D
Zapoznałam się z ofertami polecanych komisów ;-)
na i10 i Getzy patrzę ostatnio przychylnym okiem ;-)
i20, podobnie jak Ople z komisów wiązałyby się z koniecznością wzięcia małej pożyczki, czego chciałabym uniknąć, bo to pierwsze autko (św. Mikołaju byłam grzeczna :oops: ),
JuHa
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 12 05 2005
Auto: Nie mam