SNORKEL

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • SNORKEL

  SNORKEL

  Ocena: 5.0/5 (1 głos)

  Jest to zewnętrzny wlot powietrza umiejscowiony wyskoko zazwyczaj na wysokości lini dachu danego samochodu.

  Po co stosuje się snorkel?
  Głównie chodzi o zasysanie do układu dolotowego czytego powietrza z mniejszą ilością drobinek piasku i kurzu. Umiejcowiony wlot powietrza tak wysoko cześciowo chroni przed takimi rzeczami. Drugą ważną rzeczą przd jaką chroni taki układ jest zapobieganie zasysania wody do filtra powietrza głównie w samochodach terenowych eksploatowanych w trudnych warunkah offroadowych. Dzięki montażu snorkela, poprawia się głębokość brodzenia auta.

  Gdzie się stosuje taki snorkel?
  Najczęściem możemy spotkać go w samochodach terenowych ale też i w ciężarówkach które pracują na budowach i innych maszynach eksploatowanych w trudnych warunkach gdzie jest dużo pyłu i kurzu przy gruncie.

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Ograniczenie prędkości na niemieckich autostradach Ograniczenie prędkości na niemieckich autostradach
  Niemcy nasi bliscy sąsiedzi za zachodnią granicą rozważają wprowadzenie ograniczenia prędkości na wszystkich autostradach. Do tej pory jeżeli znaki nie mówiły inaczej takie ograniczenie nie obowiązywało. Tu jednak ...
  Mitsubishi Outlander PHEV w europejskiej specyfikacji Mitsubishi Outlander PHEV w europejskiej specyfikacji
  Zaledwie sześć miesięcy po europejskim debiucie rynkowym nowego Outlandera w wersji z silnikiem benzynowym i wysokoprężnym, firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) zaprezentuje podczas zbliżającego się Salonu Samochodowego ...
 • Toyota Tacoma
  GT86, kubełkowe fotele
  BMW E34 seria 5 kombi, tył
  Skoda Fabia R5

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).