SNORKEL

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • SNORKEL

  SNORKEL

  Ocena: 5.0/5 (1 głos)

  Jest to zewnętrzny wlot powietrza umiejscowiony wyskoko zazwyczaj na wysokości lini dachu danego samochodu.

  Po co stosuje się snorkel?
  Głównie chodzi o zasysanie do układu dolotowego czytego powietrza z mniejszą ilością drobinek piasku i kurzu. Umiejcowiony wlot powietrza tak wysoko cześciowo chroni przed takimi rzeczami. Drugą ważną rzeczą przd jaką chroni taki układ jest zapobieganie zasysania wody do filtra powietrza głównie w samochodach terenowych eksploatowanych w trudnych warunkah offroadowych. Dzięki montażu snorkela, poprawia się głębokość brodzenia auta.

  Gdzie się stosuje taki snorkel?
  Najczęściem możemy spotkać go w samochodach terenowych ale też i w ciężarówkach które pracują na budowach i innych maszynach eksploatowanych w trudnych warunkach gdzie jest dużo pyłu i kurzu przy gruncie.

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jesienne liście - piękne i niebezpieczne Jesienne liście - piękne i niebezpieczne
  Choć kolorowe liście to urokliwy element jesieni, może on stać się przyczyną zagrożenia na drodze. Na mokrych liściach auto łatwo traci przyczepność, mogą one też przykrywać nierówności czy dziury, a nawet uszkodzić ...
  Wystawa Techno Classica - Audi świętuje dwa jubileusze Wystawa Techno Classica - Audi świętuje dwa jubileusze
  Podczas tegorocznych targów samochodów zabytkowych Techno Classica w Essen, które odbędą się od 10 do 14 kwietnia, Audi Tradition będzie świętować dwie znaczące rocznice. W hali numer siedem, marka z ...
 • Volkswagen Polo R WRC, Rajd Monte Carlo 2014, trudne warunki rajdu
  BMW E36 Compact, 2
  Toyota Auris, wnętrze, 2015
  Men's Day 2009

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).